Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128500
    Macskajancsi
    Felhasználó
      dutyimadar wrote:
      Van egy ilyen rész, hogy:

      Partition disks

      Please choose wether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.

      Location for the new partition:

      [HIGHLIGHT=#c6d9f0]Beginning[/HIGHLIGHT]
      [HIGHLIGHT=#ffffff]End[/HIGHLIGHT]

      Add meg a kezdetet.
      Ha nincs semmi a merevlemezen, ez az 1-es érték kell legyen.

      Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128487
      Macskajancsi
      Felhasználó
        ELaci wrote:
        „Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.”

        Módosítom a fenti álláspontomat:
        Azt csinálsz amit akarsz.

        Most jobb?

        Határozottan sokkal jobb.
        Mindössze nem kéne tényként közölni olyasvalamit, ami nem állja meg a helyét.

        Az „Azt csinálsz amit akarsz.” szakmailag legalább olyan jó indok, mint a „Miért ne?”.
        Javaslom  lehetséges válasznak még a „Csak” használatát. 21.gif 

        Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128488
        Macskajancsi
        Felhasználó
          ELaci wrote:
          „Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.”

          Módosítom a fenti álláspontomat:
          Azt csinálsz amit akarsz.

          Most jobb?

          Határozottan sokkal jobb.
          Mindössze nem kéne tényként közölni olyasvalamit, ami nem állja meg a helyét.

          Az „Azt csinálsz amit akarsz.” szakmailag legalább olyan jó indok, mint a „Miért ne?”.
          Javaslom  lehetséges válasznak még a „Csak” használatát. 21.gif 

          Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128485
          Macskajancsi
          Felhasználó
            dutyimadar wrote:
            És az egyes partíciók helyének mit válasszak? „Beginning” vagy „End” ?

            Tessék?
            Ma gyenge a felfogásom. 1.gif 
            A „beginning” az adott partíció első szektora. Az „end” meg a vége.
            A következő partíció „beginning” értéke az előző partíció „end” szektora+1.

            Vagy mit is kérdezel?

            Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128486
            Macskajancsi
            Felhasználó
              dutyimadar wrote:
              És az egyes partíciók helyének mit válasszak? „Beginning” vagy „End” ?

              Tessék?
              Ma gyenge a felfogásom. 1.gif 
              A „beginning” az adott partíció első szektora. Az „end” meg a vége.
              A következő partíció „beginning” értéke az előző partíció „end” szektora+1.

              Vagy mit is kérdezel?

              Hozzászólás: Driver frissítés #2128529
              Macskajancsi
              Felhasználó
                rembutgood wrote:
                Azt nem tudom, azóta már megpróbálkoztam mással. A baj az, hogy rongyosra van telepítve a gép és a winxp-t se akarja fölrakni. A legjobb, hogy az ultimate boot cd hard disk managereit meg el se indítja.

                Akkor irány a szervíz.
                Tipp: elszállt az alaplapi ide-vezérlő.
                De ott majd pontosan megmondják a hiba okát (pár ezer Ft-ért).

                Hozzászólás: Driver frissítés #2128530
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  rembutgood wrote:
                  Azt nem tudom, azóta már megpróbálkoztam mással. A baj az, hogy rongyosra van telepítve a gép és a winxp-t se akarja fölrakni. A legjobb, hogy az ultimate boot cd hard disk managereit meg el se indítja.

                  Akkor irány a szervíz.
                  Tipp: elszállt az alaplapi ide-vezérlő.
                  De ott majd pontosan megmondják a hiba okát (pár ezer Ft-ért).

                  Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128479
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    ELaci wrote:
                    Macskajancsi wrote:
                    ELaci wrote:
                    Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.

                    Miért?

                    Miért ne?

                    Hálásan köszönöm a kimerítő, szakmailag megalapozott részletes okfejtést.
                    Ezek után úgy érzem, nem halok meg hülyén. 19.gif 

                    Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128480
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      ELaci wrote:
                      Macskajancsi wrote:
                      ELaci wrote:
                      Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.

                      Miért?

                      Miért ne?

                      Hálásan köszönöm a kimerítő, szakmailag megalapozott részletes okfejtést.
                      Ezek után úgy érzem, nem halok meg hülyén. 19.gif 

                      Hozzászólás: linux-particionálás hogyan #2128475
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        ELaci wrote:
                        Az elsődleges partíciókat kell előnyben részesíteni mindaddig amíg lehet.

                        Miért?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 5,804