Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Magyar Gentoo Fórum #2128097
    Macskajancsi
    Felhasználó
      vasy05 wrote:
      Na jó. Ennyi. Leszarok már mindent. Mindíg ez van. Nektek bármit is csinálni? Áhhhh. Vétek. Felesleges. Mindenbe beleköt mindenki. Na majd én is ilyen leszek. Csak várjátok ki.

      Nekünk a  dzsentúfórumot (meg a híreket) már Csaba megcsinálta.
      Nem tűnt fel, eddig hova a fa@zba irkáltál mindenféléket?
      Adjak linket? 19.gif 

      Hozzászólás: Mplayer nem játszik le dvd-t #2080659
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Nem kell rpm-ek után vadászni, örökké függőségi gondjaid lesznek.
        Add meg a telepítési forrásokat.

        A xine jó úgy, ahogy van – már ha a telepítési forrásaid rendben vannak. Akkor a mindenkori legfrissebb, tesztelt verzió kerül fel.
        A xine-lib-bel mit akarsz?
        Írtam előbb, hogy libxine1.

        Nem ugyanaz.

        Hozzászólás: Mplayer nem játszik le dvd-t #2080657
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Garik wrote:
          Nah feltettem most a css-t a simát fent van a css2 is. Újraforgattam a xine-lib-et a xine-ui-t az MPlayert de még mindíg ugyan az.

          Látom, hiába beszélek.

          (iso: tudja a k3b, k9copy, (be is tömöríti neked a 9gigás dvd-t) meg még biztosan jópár progi.
          Az iso mountolását jópárszor leírták már itt a fórumon. Aki keres, az talál.)

          Hazánk természeti adottságai kiválóan alkalmasak szavak pusztába kiáltására.

          Hozzászólás: Mplayer nem játszik le dvd-t #2080650
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Hááát…..(fejvakarás 1.gif  )
            Elég sok marhaságot bírtatok ebben a topikban összehozni.
            A süsülinuxnak van jónéhány repo-ja, ahol megtalálható az mplayer, smplayer, dvdcss, és minden, mi szem-szájnak ingere.
            Mi a bánatnak kell forrásból fordítgatni?

            A jogi vonatkozásról:
            A süsülinux elég régóta nem tartalmazza alapból az mplayert, pontosan azért, mert akkor ki kellene herélni.
            Az mp3-hoz fel kell tenni a libxine1-et, ugyanezen oknál fogva.

            Az iso-ba való rippelés miért probléma? Meg az iso felcsatolása? Erre van program (grafikus frontenddel), a csatoláshoz meg rendelkezésre áll bármelyik konzol. 19.gif 

            Ha a disztró megjelölésével tisztában lettünk volna kezdettől fogva,akkor persze nem született volna ennyi fölösleges szájtépés.

            scaurus wrote:
            Nem minden feltétlenül az MS hibája, mivel mondjuk pl az mp3 „kivételesen” nem az MS licence.
            Bővebben:http://www.mp3licensing.com/

            Az mp3 támogatásának kimaradása az ingyenes verziók esetén tényleg indokolható azzal a gyakorlati szemponttal is, hogy ha ingyé’ kell, akkor szenvedjen egy kicsit a felhasználó, a mindenttudó változatért meg fizessen.

            Elvi síkon pedig azzal, hogy egyrészt nekik licence díjat kéne fizetni (amit a felhasználó ugye jelen esetben nem térítene meg), másrészt azzal, hogy (tudtommal) az mp3 kódoló algoritmus nem nyilt forráskodú, így ellentétes is linux „éljen a nyílt forráskód/szabad szoftver mentalitásával”.

            Na ennek fuss neki mégegyszer.
            Csacsiságokat mondasz.

            Hozzászólás: Kocsma topik #1951094
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Bónusz játék:

              Hozzászólás: Kocsma topik #1951093
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Döntő:

                Hozzászólás: Kocsma topik #1951092
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  3. forduló:

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1951091
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    2. forduló:

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1951090
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Kocsmai társasjáték: 24.gif 

                      Hozzászólás: Fura NTFS probléma… #2126701
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        A hülyéskedést kéretik abbafejezni. 1.gif 
                        A kedves topiknyitó már megkapta a választ.

                        mdavid626 wrote:
                        Először is az a kérdésem, hogy van-e lehetőség Linux alatt az NTFS partíciók olyan csatolására, amelynél írni is lehet őket?
                        Szóval nem csak read-only módban.

                        uzsolt wrote:
                        ntfs-3g

                        A windows-os problémák kitárgyalására bármelyik win-es fórum alkalmas.
                        Ez nem az.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 5,804