Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-07-03-15:02 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118439LCoder wrote:….mert kellett a hely a SuSE 9-nek.
Mért nem suse 7-et raksz fel? Az sem támogatott már, ugyanúgy, ahogy a 9-es sorozat sem.
Így persze, hogy lehetnek biztonsági aggályok.
Amennyiben a suselinux enterprise-ról van szó, akkor természetesen nem szóltam. Nyilván kipengetted a novell-nek a licenszdíjat, és így még évekig támogatott kereskedelmi linuxot használhatsz.
2007-07-03-12:14 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118418susyp wrote:Általában nem értek egyet LCoderrel, de sajnos a Debian Etch fölajánlja a juzer automatikus beléptetését, amikor (most nem otthon vagyok, nem tudom megnézni, de úgy emlékszem) gnom felületeten létesítek új júzert. Nem root! Persze ki kattintja be!?Ld. négy hsz-sal feljebb. Tőled is megkérdezem:
Nade mi ennek az otthoni egyfelhasználós desktop biztonsági kockázata? Csak mert innen indult a terelés.
2007-07-03-12:14 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118419susyp wrote:Általában nem értek egyet LCoderrel, de sajnos a Debian Etch fölajánlja a juzer automatikus beléptetését, amikor (most nem otthon vagyok, nem tudom megnézni, de úgy emlékszem) gnom felületeten létesítek új júzert. Nem root! Persze ki kattintja be!?Ld. négy hsz-sal feljebb. Tőled is megkérdezem:
Nade mi ennek az otthoni egyfelhasználós desktop biztonsági kockázata? Csak mert innen indult a terelés.
2007-07-03-11:29 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118412Ja, elfelejtettem mondani:
LCoder, rossz hírem van. Úgy tűnik, nem jó lóra tettél.
„Egyre növekszik a linuxos fejlesztések aránya a Windows kárára”
http://www.hwsw.hu/hirek/33727/linux_microsoft_windows_fejlesztes_platform_felmeres_evans_data.html
2007-07-03-11:29 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118413Ja, elfelejtettem mondani:
LCoder, rossz hírem van. Úgy tűnik, nem jó lóra tettél.
„Egyre növekszik a linuxos fejlesztések aránya a Windows kárára”
http://www.hwsw.hu/hirek/33727/linux_microsoft_windows_fejlesztes_platform_felmeres_evans_data.html
2007-07-03-11:11 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118410LCoder wrote:Jó hogy nem az utolsó 15 percben megjelent disztribeket kérded… Vagy a SuSE vagy a Mandrake csinálta, az a verzió amivel még a Kylix ment (2005 körül). Amúgy sem az a kérdés hogy ma épp mi van, hanem az hogy a kényelem egy általános felhasználói igény. Amúgy is, használnak ott még 2005 előtti disztribeket is szerteszét az országban…A süsüben van ilyen opció. De megint ügyesen elterelted a témát, Biztonsági kockázatokról futtattál eszmét
, miszerint az automatikus bejelentkezés biztonsági fenyegetést hordoz.
Root-ként valóban, de ilyet egyetlen linux disztró sem tesz. A windows xp-vel kevered.
Áruld már el, hogy egy egyfelhasználós otthoni desktopon mik ennek a kockázatai. És most ne gyere azzal, hogy vállalati többfelhasználós környezetben ez jelenthet kockázatot (ahol amúgy sem a júzer telepíti a gépet, hanem a rendszergizda), mert az otthoni desktopról beszéltél.
Szóval megint hülyeségről f@ssuk a szót. Az általad bizonygatott biztonsági hiányosságok miatt nyilván sok linuxforum.hu tag fogja azonnal letörölni a linuxát, és rohan vindózviszta licenszet vásárolni. Mert az a tuti.
2007-07-03-11:11 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118411LCoder wrote:Jó hogy nem az utolsó 15 percben megjelent disztribeket kérded… Vagy a SuSE vagy a Mandrake csinálta, az a verzió amivel még a Kylix ment (2005 körül). Amúgy sem az a kérdés hogy ma épp mi van, hanem az hogy a kényelem egy általános felhasználói igény. Amúgy is, használnak ott még 2005 előtti disztribeket is szerteszét az országban…A süsüben van ilyen opció. De megint ügyesen elterelted a témát, Biztonsági kockázatokról futtattál eszmét
, miszerint az automatikus bejelentkezés biztonsági fenyegetést hordoz.
Root-ként valóban, de ilyet egyetlen linux disztró sem tesz. A windows xp-vel kevered.
Áruld már el, hogy egy egyfelhasználós otthoni desktopon mik ennek a kockázatai. És most ne gyere azzal, hogy vállalati többfelhasználós környezetben ez jelenthet kockázatot (ahol amúgy sem a júzer telepíti a gépet, hanem a rendszergizda), mert az otthoni desktopról beszéltél.
Szóval megint hülyeségről f@ssuk a szót. Az általad bizonygatott biztonsági hiányosságok miatt nyilván sok linuxforum.hu tag fogja azonnal letörölni a linuxát, és rohan vindózviszta licenszet vásárolni. Mert az a tuti.
vasy05 wrote:Ez én sem tudom, hogy mitől lehet. 🙁Köszönjük a megoldást.
Szakatt wrote:Problem: X-server won’t start after installing NVIDIA driver on openSUSE 10.2.
Ezt én is megtaláltam.:) Nálam viszont az X elindul, csak épp kikapcsol a monitor… Hogy tudom megoldani, hogy ne induljon az X, hanem egy konzolban tudjak dolgozni?
A yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztő – desktop – displaymanager – displaymanager_starts_xserver értéket állítsd „no”-ra.
(a kérdéses fájl itt szerkeszthető yast nélkül: /etc/sysconfig/displaymanager – és a yast nem írja át időről időre.
LCoder, hallod? Bocsi, Szakatt, nem ide tartozik, és nem is neked szól, csak nem bírtam megállni.
) -
SzerzőBejegyzés