Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      LCoder wrote:
      ….mert kellett a hely a SuSE 9-nek.

      Mért nem suse 7-et raksz fel? Az sem támogatott már, ugyanúgy, ahogy a 9-es sorozat sem.
      Így persze, hogy lehetnek biztonsági aggályok. 1.gif 
      Amennyiben a suselinux enterprise-ról van szó, akkor természetesen nem szóltam. Nyilván kipengetted a novell-nek a licenszdíjat, és így még évekig támogatott kereskedelmi linuxot használhatsz. 19.gif 

      Macskajancsi
      Felhasználó
        susyp wrote:
        Általában nem értek egyet LCoderrel, de sajnos a Debian Etch fölajánlja a juzer automatikus beléptetését, amikor (most nem otthon vagyok, nem tudom megnézni, de úgy emlékszem) gnom felületeten létesítek új júzert. Nem root! Persze ki kattintja be!?

        Ld. négy hsz-sal feljebb. Tőled is megkérdezem:
        Nade mi ennek az otthoni egyfelhasználós desktop biztonsági kockázata? Csak mert innen indult a terelés. 1.gif 

        Macskajancsi
        Felhasználó
          susyp wrote:
          Általában nem értek egyet LCoderrel, de sajnos a Debian Etch fölajánlja a juzer automatikus beléptetését, amikor (most nem otthon vagyok, nem tudom megnézni, de úgy emlékszem) gnom felületeten létesítek új júzert. Nem root! Persze ki kattintja be!?

          Ld. négy hsz-sal feljebb. Tőled is megkérdezem:
          Nade mi ennek az otthoni egyfelhasználós desktop biztonsági kockázata? Csak mert innen indult a terelés. 1.gif 

          Macskajancsi
          Felhasználó

            Ja, elfelejtettem mondani:
            LCoder, rossz hírem van. Úgy tűnik, nem jó lóra tettél.
            „Egyre növekszik a linuxos fejlesztések aránya a Windows kárára”
            http://www.hwsw.hu/hirek/33727/linux_microsoft_windows_fejlesztes_platform_felmeres_evans_data.html
            19.gif  36.gif 

            Macskajancsi
            Felhasználó

              Ja, elfelejtettem mondani:
              LCoder, rossz hírem van. Úgy tűnik, nem jó lóra tettél.
              „Egyre növekszik a linuxos fejlesztések aránya a Windows kárára”
              http://www.hwsw.hu/hirek/33727/linux_microsoft_windows_fejlesztes_platform_felmeres_evans_data.html
              19.gif  36.gif 

              Macskajancsi
              Felhasználó
                LCoder wrote:
                Jó hogy nem az utolsó 15 percben megjelent disztribeket kérded… Vagy a SuSE vagy a Mandrake csinálta, az a verzió amivel még a Kylix ment (2005 körül). Amúgy sem az a kérdés hogy ma épp mi van, hanem az hogy a kényelem egy általános felhasználói igény. Amúgy is, használnak ott még 2005 előtti disztribeket is szerteszét az országban…

                A süsüben van ilyen opció. De megint ügyesen elterelted a témát, Biztonsági kockázatokról futtattál eszmét 1.gif  , miszerint az automatikus bejelentkezés biztonsági fenyegetést hordoz.
                Root-ként valóban, de ilyet egyetlen linux disztró sem tesz. A windows xp-vel kevered. 19.gif 
                Áruld már el, hogy egy egyfelhasználós otthoni desktopon mik ennek a kockázatai. És most ne gyere azzal, hogy vállalati többfelhasználós környezetben ez jelenthet kockázatot (ahol amúgy sem a júzer telepíti a gépet, hanem a rendszergizda), mert az otthoni desktopról beszéltél.
                Szóval megint hülyeségről f@ssuk a szót. Az általad bizonygatott biztonsági hiányosságok miatt nyilván sok linuxforum.hu tag fogja azonnal letörölni a linuxát, és rohan vindózviszta licenszet vásárolni. Mert az a tuti. 24.gif 

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  LCoder wrote:
                  Jó hogy nem az utolsó 15 percben megjelent disztribeket kérded… Vagy a SuSE vagy a Mandrake csinálta, az a verzió amivel még a Kylix ment (2005 körül). Amúgy sem az a kérdés hogy ma épp mi van, hanem az hogy a kényelem egy általános felhasználói igény. Amúgy is, használnak ott még 2005 előtti disztribeket is szerteszét az országban…

                  A süsüben van ilyen opció. De megint ügyesen elterelted a témát, Biztonsági kockázatokról futtattál eszmét 1.gif  , miszerint az automatikus bejelentkezés biztonsági fenyegetést hordoz.
                  Root-ként valóban, de ilyet egyetlen linux disztró sem tesz. A windows xp-vel kevered. 19.gif 
                  Áruld már el, hogy egy egyfelhasználós otthoni desktopon mik ennek a kockázatai. És most ne gyere azzal, hogy vállalati többfelhasználós környezetben ez jelenthet kockázatot (ahol amúgy sem a júzer telepíti a gépet, hanem a rendszergizda), mert az otthoni desktopról beszéltél.
                  Szóval megint hülyeségről f@ssuk a szót. Az általad bizonygatott biztonsági hiányosságok miatt nyilván sok linuxforum.hu tag fogja azonnal letörölni a linuxát, és rohan vindózviszta licenszet vásárolni. Mert az a tuti. 24.gif 

                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    Ez én sem tudom, hogy mitől lehet. 🙁

                    Köszönjük a megoldást. 21.gif 

                    Hozzászólás: SuSE+nVidiaGO #2121600
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Szakatt wrote:

                      Problem: X-server won’t start after installing NVIDIA driver on openSUSE 10.2.

                      Ezt én is megtaláltam.:) Nálam viszont az X elindul, csak épp kikapcsol a monitor… Hogy tudom megoldani, hogy ne induljon az X, hanem egy konzolban tudjak dolgozni?

                      A yast – rendszer –  etc/sysconfig szerkesztő – desktop – displaymanager – displaymanager_starts_xserver értéket állítsd „no”-ra.

                      (a kérdéses fájl itt szerkeszthető yast nélkül:  /etc/sysconfig/displaymanager – és a yast nem írja át időről időre.
                      LCoder, hallod? Bocsi, Szakatt, nem ide tartozik, és nem is neked szól, csak nem bírtam megállni. 1.gif  )

                      Hozzászólás: SuSE+nVidiaGO #2121597
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 5,804