Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,561-1,570 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Legalább vasy békén van tőlük 😉 Egy konfliktusforrással kevesebb 🙂

      xcut éppen menedzseli vasy gentúját, közben tételesen válaszolgat LCoder fejtegetéseire.
      Arra lennék kíváncsi, hogy mindeközben iszogat-e valamilyen hideg sört? 1.gif 

      Macskajancsi
      Felhasználó
        uzsolt wrote:
        Legalább vasy békén van tőlük 😉 Egy konfliktusforrással kevesebb 🙂

        xcut éppen menedzseli vasy gentúját, közben tételesen válaszolgat LCoder fejtegetéseire.
        Arra lennék kíváncsi, hogy mindeközben iszogat-e valamilyen hideg sört? 1.gif 

        Macskajancsi
        Felhasználó
          LCoder wrote:
          Akkor nézd meg a jó kis desktop linuxokat akiknél engedélyezik az automatikus bejelentkezést. Még annyit sem kérdez a rendszer a júzertől mint a windows hanem szépen belépteti szó nélkül mint a jó öreg win 3.1. És ez alapjában véve nem rossz dolog ha csak te használod a géped, de mondjuk az alapvető biztonsági megfontolásoknak kissé szembe megy.

          Az automatikus bejelentkezést arra találták ki, hogy ha csak egy júzer van, akkor meg lehet spórolni egypár jelszóbepötyögést, meg kattintást.
          De az automatikus bejelentkezéstől nem fog root-ként futni. Úgyhogy nem megy szembe az alapvető biztonsági megfontolásokkal. Megint ködösítesz, terelsz.

          LCoder wrote:
          A SuSE esetén pedig eleve nem is nagyon tudsz configozni mivel a jó Yast a legtöbbet időről időre felülírja.

          24.gif 
          Mesélj.
          Mit írt felül a nemlétező süsülinuxodon az a jó yast időről időre?

          Mondd, te elolvasod az irományodat, mielőtt a hozzászólás gombra kattintasz?

          Egyébként hadd emlegessem fel megint a linuxforum.hu célját.
          Azért jött létre, hogy a linuxot használók segítsék egymást a linux-szal kapcsolatban felmerült problémákban.
          Semmi szükség a linux fikázására, a windows-linux öncélú hasonlítgatására, a linux-szal kapcsolatban téves információk terjesztésére. Erre van más internetes fórum. (Hallottál már stingről?)

          Macskajancsi
          Felhasználó
            LCoder wrote:
            Akkor nézd meg a jó kis desktop linuxokat akiknél engedélyezik az automatikus bejelentkezést. Még annyit sem kérdez a rendszer a júzertől mint a windows hanem szépen belépteti szó nélkül mint a jó öreg win 3.1. És ez alapjában véve nem rossz dolog ha csak te használod a géped, de mondjuk az alapvető biztonsági megfontolásoknak kissé szembe megy.

            Az automatikus bejelentkezést arra találták ki, hogy ha csak egy júzer van, akkor meg lehet spórolni egypár jelszóbepötyögést, meg kattintást.
            De az automatikus bejelentkezéstől nem fog root-ként futni. Úgyhogy nem megy szembe az alapvető biztonsági megfontolásokkal. Megint ködösítesz, terelsz.

            LCoder wrote:
            A SuSE esetén pedig eleve nem is nagyon tudsz configozni mivel a jó Yast a legtöbbet időről időre felülírja.

            24.gif 
            Mesélj.
            Mit írt felül a nemlétező süsülinuxodon az a jó yast időről időre?

            Mondd, te elolvasod az irományodat, mielőtt a hozzászólás gombra kattintasz?

            Egyébként hadd emlegessem fel megint a linuxforum.hu célját.
            Azért jött létre, hogy a linuxot használók segítsék egymást a linux-szal kapcsolatban felmerült problémákban.
            Semmi szükség a linux fikázására, a windows-linux öncélú hasonlítgatására, a linux-szal kapcsolatban téves információk terjesztésére. Erre van más internetes fórum. (Hallottál már stingről?)

            Hozzászólás: Beryl telepítése #2103391
            Macskajancsi
            Felhasználó
              strapal wrote:
              geforce2 400MX-es gépen menne?

              Az ismertető szerint nem.  (> geforce 4)

              Macskajancsi
              Felhasználó
                vasy05 wrote:
                Macskajancsi: kéééérlek. Ne szólj bele, hogy én mit csináljak. Foglalkozz inkább a magad dolgaival és nem az enyémmel. Én nem bántottam meg senkit, csak akkor, ha ő is úgy viselkedik. Kérlek ha valami nem tetszik, akkor ne gyere be ebbe a topicba. Ennyi. Ez nem olyan nagy dolog. Köszönöm.

                Ne szemtelenkedj. A fórumért én is felelős vagyok, ha nem vetted volna észre, akkor most már tudod, mert ideírtam.
                Légy szíves tanulmányozd a netikett-et és a továbbiakban aszerint próbálj alkalmazkodni a linuxforum.hu célkitűzéseihez.
                Nem személyes bántásokról van szó, hanem egy magatartásformáról.
                Továbbá a kötelezettségvállalásaim miatt minden topikba bemegyek. Nem biztos, hogy hozzászólok, de most hozzászóltam.
                Ennyi. Köszönöm.

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  vasy05 wrote:
                  Macskajancsi: kéééérlek. Ne szólj bele, hogy én mit csináljak. Foglalkozz inkább a magad dolgaival és nem az enyémmel. Én nem bántottam meg senkit, csak akkor, ha ő is úgy viselkedik. Kérlek ha valami nem tetszik, akkor ne gyere be ebbe a topicba. Ennyi. Ez nem olyan nagy dolog. Köszönöm.

                  Ne szemtelenkedj. A fórumért én is felelős vagyok, ha nem vetted volna észre, akkor most már tudod, mert ideírtam.
                  Légy szíves tanulmányozd a netikett-et és a továbbiakban aszerint próbálj alkalmazkodni a linuxforum.hu célkitűzéseihez.
                  Nem személyes bántásokról van szó, hanem egy magatartásformáról.
                  Továbbá a kötelezettségvállalásaim miatt minden topikba bemegyek. Nem biztos, hogy hozzászólok, de most hozzászóltam.
                  Ennyi. Köszönöm.

                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    De idáig ment, most miért nem megy?

                    Na figyelj egy kicsit arany bogaram.
                    A linuxforum.hu-nak van egy netikett-je. Állandóan itt lógsz, ebből azt a következtetést merészeltem levonni, hogy szeretnél idetartozni.
                    Ahhoz viszont a netikettet nem kéne olyan magasról lesz@rni, ahogy teszed.

                    „Topikod (a téma, amit létrehozol) helye  legyen indokolt, címe fedje tartalmát.”
                    Hmmm?

                    „Ha a címhez képest a topik [pl. Debian alatt nincs hang] témájaváltozik, vagy új témát akarsz felvetni, akkor mindenképp nyiss újtopikot.”
                    Hmmm?

                    ” Először mindig a keresővel nézz  szét.”
                    Hmmm?

                    „Ha problémád van, írd le, mit  tettél eddig a megértésére  és milyen eredménnyel; hogyan  reprodukálható a hiba.”
                    Hmmm?

                    „Ügyelj a helyesírásra,  mondatszerkezetre. Mindig türelmesen és  egyértelműen írj.”
                    Hmmmm?

                    Szóval, édes csillagvirág, te ezt a fórumot csak jól szétqrod.
                    Marhára elegem van belőle(d).

                    Csókoltatlak.

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      vasy05 wrote:
                      De idáig ment, most miért nem megy?

                      Na figyelj egy kicsit arany bogaram.
                      A linuxforum.hu-nak van egy netikett-je. Állandóan itt lógsz, ebből azt a következtetést merészeltem levonni, hogy szeretnél idetartozni.
                      Ahhoz viszont a netikettet nem kéne olyan magasról lesz@rni, ahogy teszed.

                      „Topikod (a téma, amit létrehozol) helye  legyen indokolt, címe fedje tartalmát.”
                      Hmmm?

                      „Ha a címhez képest a topik [pl. Debian alatt nincs hang] témájaváltozik, vagy új témát akarsz felvetni, akkor mindenképp nyiss újtopikot.”
                      Hmmm?

                      ” Először mindig a keresővel nézz  szét.”
                      Hmmm?

                      „Ha problémád van, írd le, mit  tettél eddig a megértésére  és milyen eredménnyel; hogyan  reprodukálható a hiba.”
                      Hmmm?

                      „Ügyelj a helyesírásra,  mondatszerkezetre. Mindig türelmesen és  egyértelműen írj.”
                      Hmmmm?

                      Szóval, édes csillagvirág, te ezt a fórumot csak jól szétqrod.
                      Marhára elegem van belőle(d).

                      Csókoltatlak.

                      Hozzászólás: RTL8185L driver telepítési probléma #2121478
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        ata843 wrote:
                        Mire számítunk egyébként, a kernelfrissítés mit fog eredményezni?

                        Ez ügyben? Nem tudom, de nem árt.
                        Az általam előző oldalon levő linken egyébként megtalálhatók a teljeskörűen támogatott wlan kártyák listája.
                        A tiéd nincs köztük, de ez nem jelent persze semmit azon kívül, hogy görcsölni kell vele.
                        (Tényleg csak zárójelesen: jobb lett volna a hálókártya megvétele előtt tájékozódni, hogy hogyan és mennyire támogatott linuxon. Amíg bizonyos gyártók nem adják közre a specifikációkat, addig kicsit körülményes rá drivert írni. Ők meg tesznek rá, hogy linuxos meghajtót kiadjanak. Lehet még az ndiswrapper-rel is próbálkozni, talán adtak a cucchoz win-es drivercd-t.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,561-1,570 / 5,804