Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
mi6 wrote:bár konkrétan nem tudom miért pont infrared tanácsa működött.
Én tudom konkrétan: ő használ Mandrivát.
uzsolt wrote:Szerintem Macskajancsi is „automatikus frissítésre” gondolt. Legalábbis gondolom, hogy a kernel is ezek közé tartozik.Látom, a fórumozás kifejlesztette benned a gondolatolvasás képességét.
Persze, hogy arra gondoltam. Ezért írtam, hogy találni kellene egy szabad kábelvéget. (Általában minden mai számítógépen van „normál” hálókártya is.) Az online update frissíti a kernelt és a kernel-source-t is.uzsolt wrote:A kernelfrissítést nem javaslom, legalábbis nem a 2.6.20 és fölöttiekre, ui. volt néhány problémám magával a fordítással:A süsü 10.2-ben a kurrens (legújabb hivatalos) 2.6.18.8-0.3
A kodt (kernel of the day) telepítési forrás hozzáadásával lehet ennél újabbhoz hozzájutni, de ha valaki nem fejlesztő, akkor sok értelme nincs.Csak halkan jegyzem meg:
Nézd meg LCoder profiljában a hozzászólásait. Gyakorlatilag kizárólag a hírekbe kommentál win-fan beütéssel.
Ez még nem lenne nagy baj, ha időnként segítene valamilyen linuxos probléma megoldásában.
De soha ilyesmit nem tett.
Na most ilyenkor mi van?
-Nem volt udvariatlan
-Nem sértegetett senkit
-Ezek alapján nem bannolható, mert ha feltelepít egy linuxot, akkor probléma esetén ne tudjon kérdezni? (Tudom, hogy nem fog ilyet tenni, de részünkről nem adhatjuk fel a jóhiszeműséget.)
-Amit művel, az etikátlan, de ez túl tág fogalomkör. A fórum célkitűzéseivel mindenképpen ellentétes.
-Megkérhetjük arra, hogy hozzászólásaival a továbbiakban ne gazdagítsa a flame-eket, de ez meg ellenkezik a szólásszabadsággal.
-Le lehet zárni a kérdéses topikokat. Azonban megbeszéltük régebben, hogy ilyet nem teszünk.(-Doktor úr, olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?)
Még hirtelenebbül ezt találtam:
http://forums.suselinuxsupport.de/index.php?showtopic=48305Most már nem állok neki elolvasni, de ha nem tudsz aludni, megteheted helyettem is.
Nagy hirtelen annyit tudtam kideríteni, hogy ennek a kártyának a működése jelenleg problematikus.
Ennek lehet az smp kernel is az oka, a 10.0-ban ment.
Lehet, hogy egy kernelfrissítés megoldja a gondot, ehhez kéne találnod egy szabad kábelvéget.
http://en.opensuse.org/HCL/Network_Adapters_%28Wireless%29ata843 wrote:Nem hiszem hogy fent volt. (mivel most egy újratelepítés van folyamatban, egy windowsos konfliktus miatt)
Szóval először telepítsem fel a kernel forrásait és próbáljam újra makedrv-t? Neked ment?Meg a gcc fordítót is rakd fel, az sem része az alaptelepítésnek.
Most hadd ne nézzem meg a linket (egyelőre), mi a kimenete ennek?
hwinfo –wlan
lspci (ha ez pci-os kártya)„Most majd az újraindításnál fog szívni, „
Sebaj, újratelepíti a gentút.
Most már ripsz-ropsz, gyorsan fog menni.2007-06-30-11:24 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118304LCoder wrote:vizsla wrote:Nem!
A pizza áll receptből (sw), tésztából, sajtból… (hw).
A mittudomén képelemző áll sw-ből (sw), számítógépből, kamerából… (hw).Nemcsak értelmileg, de jogilag is hülyeség amit mondasz, mert a szellemi termék, szellemi termék, a materiális termék, az materiális termék.
Jogilag talán. De amikor megveszed az Intel vagy az AMD legújabb prociját akkor alapvetően nem szilíciumot veszel hanem kapcsolási rajzot és mikrokódot. Azaz gyakorlatilag szellemi terméket. A legújabb prociban ugyanúgy az első darab legyártása az igazi költség mint a windows vista telepítő DVD-jénél. A különbség csak az hogy a processzornak jobb a másolásvédelme ;), de valójában ott is főleg szellemi termékről van szó.
Amikor házat veszek, tulajdonképpen tervrajzot veszek és az építész agysejtjeinek produktumát.
A (kifacsart logikájú) hülyeségnek nincs határa.Inkább foglalkozzunk a lét és tudat összefüggéseivel.
Vitaindítónak:
A lét meghatározza a tudatot.
De ha megisszuk a lét, elmegy a tudat.
2007-06-30-11:24 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118305LCoder wrote:vizsla wrote:Nem!
A pizza áll receptből (sw), tésztából, sajtból… (hw).
A mittudomén képelemző áll sw-ből (sw), számítógépből, kamerából… (hw).Nemcsak értelmileg, de jogilag is hülyeség amit mondasz, mert a szellemi termék, szellemi termék, a materiális termék, az materiális termék.
Jogilag talán. De amikor megveszed az Intel vagy az AMD legújabb prociját akkor alapvetően nem szilíciumot veszel hanem kapcsolási rajzot és mikrokódot. Azaz gyakorlatilag szellemi terméket. A legújabb prociban ugyanúgy az első darab legyártása az igazi költség mint a windows vista telepítő DVD-jénél. A különbség csak az hogy a processzornak jobb a másolásvédelme ;), de valójában ott is főleg szellemi termékről van szó.
Amikor házat veszek, tulajdonképpen tervrajzot veszek és az építész agysejtjeinek produktumát.
A (kifacsart logikájú) hülyeségnek nincs határa.Inkább foglalkozzunk a lét és tudat összefüggéseivel.
Vitaindítónak:
A lét meghatározza a tudatot.
De ha megisszuk a lét, elmegy a tudat.
-
SzerzőBejegyzés