Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akret wrote:elnoyle wrote:SORRY a köv. láma kérdsésért de,
hogyan??????,
kernel-source.rpm
Nincs rajta a telepítõn?
Más programot hogyan telepítesz?elnoyle wrote:a Mercury oldalán az a linuxos csomag amibe van JVM az nem érhetõ el sajna. NEm tudjátok honnan máshonnan lenhetne még letölteni mert ezek az ötletek befuccsoltak és a hiba továbbra is fennáll…A torrentnek mindenképp mennie kell.
Nekem egyébként megvan. 38,6MB.
Ha van ekkora postaládád, átküldöm.Szerk.: ezt csak akkor szükséges letölteni, ha nincs java telepítve. Nézz utána a gépeden, szinte kizárt, hogy ne lenne fent a java. Pl. az openoffice futásához is szükséges.
zentus wrote:De most a Macskajancsi nagyon felcsigázot tudnál nekem dobni egy linket, hogyan miképpen, vagy te hogyan tennéd fel a Samabt elõre is kösszönöm.Van olyan, hogy samba doc. Ebben részletes leírás található a lehetséges konfigurálási módokról.
Nekem nincs debianom, nálam a samba server az alaptelepítés része. De mivel eddigi tapasztalataim szerint szerver funkciókra többnyire debian-t használnak – legalábbis az ismeretségi körömben – a kérdéses csomag vagy rajta van a telepítõn, vagy az apt-tal le lehet húzni.Ami nálam samba címszó alatt (a gépemen) megtalálható: samba (ez maga a szerver) samba-client (ez az ügyfélprogram, amit elsõ lépésként használni akarsz) samba-doc (ez pedig a dokumentáció)
Ezen kívül még jópár kiegészítõ funkcióval fel lehet ruházni, egyéb samba csomagokkal, de ezt szerintem hagyd estére. 😀
Délutánra szerintem elég a szerver rész doksijával való ismerkedés.tejesember wrote:Megtaláltam amit írtál… :rolleyes:
De sajnos, mivel kezdõ vagyok ( nem kicsit ) Nem igazodok ki…Egyelõre azt írd le, mi olvasható az adott helyen.
valami ilyesminek kéne lennie:
SUSE LINUX 10.0 Képmásfájl /boot/vmlinuz (/dev/hda5, root=/dev/ha5)A hda5 helyén természetesen más is lehet, ez a partícionálástól függ. Nálam így van.
Egy ötlet: az elõzõ sikertelen telepítés nem hagyott használatlan partíciót? Ez is okozhatja a hibajelenséget.
Hogy néz ki a partíciós tábla?
Ezt a yast – rendszer – partícionálás modulban látod. (Feldob egy elrémisztõ figyelmeztetést, de ha nem nyúlsz bele, nem kell rémüldözni. :D)maszili wrote:Mint korábban írtam a szerver nem kell ahhoz hogy tallózza a hálózatot…
A kérdés meg nem az volt hogy hogyan kell tartományvezérlõt telepíteni a Debian-ra.Lehet, hogy tévedek, de az az érzésem, hogy kötekedõ kedvedben vagy…. 😀 😀 😀
1. Erre iszom egyet.
2. Javaslom, Te is tedd ezt. :poketoungeb:
3. Esetleg a linuxos gépen is meg lehet osztani egy-két könyvtárat….OFF vége.
bocs.maszili wrote:Fölöslegesen telepít fel egy szervízt és abban a tévhitben él hogy a samba szerver
kell ahhoz hogy használni tudja a vindózos megosztásokat.Az evés közbeni étvágyra azért utaltam, mert ilyenkor szokott jönni, hogy a linux lehessen az elsõdleges tartományvezérlõ.
Ehhez pedig a kliens rész kevéske…. :poketoungeb:tejesember wrote:Már megoldódott a net kérdés, bár nem tudom hogyan :blink:
Megint ugyanazt végigcsináltam, de most megy…A türelmes próbálkozást elõbb-utóbb siker koronázza…. 😀
Nyilván újraindítottad, és bootoláskor betöltötte….tejesember wrote:Bocs, ha hosszúra sikeredett, de azért írtam ilyen részletesen, hogy értsd, nem másként csináltam, hanem ahogy leírtad…Ez így látatlanban arra utal, hogy a grub nem települt helyesen.
1. Ha ez az egy oprendszer van a gépen, akkor a probléma érthetetlen számomra, majd az okosok kiokoskodnak valamit.
2. Ha más oprendszer is van, akkor
a: rosszul van megadva a grub helye
b: a másik oprendszer lilo-t használ.A yast – rendszer – rendszertöltõ beállítása modulban mi olvasható?
Ebben a modulban jobboldalt alul van egy „Egyéb” opció, ott lehet buherálni.maszili wrote:Tévedés.
Ahhoz hogy tallózza a hálózatot és hogy használja a megosztásokat, nem kell samba serverNaja. De ha feltelepíti a samba szervert, azzal bajt nem csinál, mert evés közben jön meg az étvágy….
-
SzerzőBejegyzés