Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,281-4,290 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      Akret wrote:
      Hozzászólás: Webkamera linuxon. De hogyan? #2049880
      Macskajancsi
      Felhasználó
        elnoyle wrote:
        SORRY a köv. láma kérdsésért de,

        hogyan??????,

        kernel-source.rpm
        Nincs rajta a telepítõn?
        Más programot hogyan telepítesz?

        Hozzászólás: Mercury vs. Fedora4 #2049458
        Macskajancsi
        Felhasználó
          elnoyle wrote:
          a Mercury oldalán az a linuxos csomag amibe van JVM az nem érhetõ el sajna. NEm tudjátok honnan máshonnan lenhetne még letölteni mert ezek az ötletek befuccsoltak és a hiba továbbra is fennáll…

          A torrentnek mindenképp mennie kell.
          Nekem egyébként megvan. 38,6MB.
          Ha van ekkora postaládád, átküldöm.

          Szerk.: ezt csak akkor szükséges letölteni, ha nincs java telepítve. Nézz utána a gépeden, szinte kizárt, hogy ne lenne fent a java. Pl. az openoffice futásához is szükséges.

          Hozzászólás: windowsos háló #2049492
          Macskajancsi
          Felhasználó
            zentus wrote:
            De most a Macskajancsi nagyon felcsigázot tudnál nekem dobni egy linket, hogyan miképpen, vagy te hogyan tennéd fel a Samabt elõre is kösszönöm.

            Van olyan, hogy samba doc. Ebben részletes leírás található a lehetséges konfigurálási módokról.
            Nekem nincs debianom, nálam a samba server az alaptelepítés része. De mivel eddigi tapasztalataim szerint szerver funkciókra többnyire debian-t használnak – legalábbis az ismeretségi körömben – a kérdéses csomag vagy rajta van a telepítõn, vagy az apt-tal le lehet húzni.

            Ami nálam samba címszó alatt (a gépemen) megtalálható: samba (ez maga a szerver) samba-client (ez az ügyfélprogram, amit elsõ lépésként használni akarsz) samba-doc (ez pedig a dokumentáció)
            Ezen kívül még jópár kiegészítõ funkcióval fel lehet ruházni, egyéb samba csomagokkal, de ezt szerintem hagyd estére.  😀
            Délutánra szerintem elég a szerver rész doksijával való ismerkedés.

            Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044719
            Macskajancsi
            Felhasználó
              tejesember wrote:
              Megtaláltam amit írtál… :rolleyes:
              De sajnos, mivel kezdõ vagyok ( nem kicsit ) Nem igazodok ki…

              Egyelõre azt írd le, mi olvasható az adott helyen.
              valami ilyesminek kéne lennie:
              SUSE LINUX 10.0 Képmásfájl /boot/vmlinuz (/dev/hda5, root=/dev/ha5)

              A hda5 helyén természetesen más is lehet, ez a partícionálástól függ. Nálam így van.

              Egy ötlet: az elõzõ sikertelen telepítés nem hagyott használatlan partíciót? Ez is okozhatja a hibajelenséget.
              Hogy néz ki a partíciós tábla?
              Ezt a yast – rendszer – partícionálás modulban látod. (Feldob egy elrémisztõ figyelmeztetést, de ha nem nyúlsz bele, nem kell rémüldözni.  :D)

              Hozzászólás: windowsos háló #2049489
              Macskajancsi
              Felhasználó
                maszili wrote:
                Mint korábban írtam a szerver nem kell ahhoz hogy tallózza a hálózatot…
                A kérdés meg nem az volt hogy hogyan kell tartományvezérlõt telepíteni a Debian-ra.

                Lehet, hogy tévedek, de az az érzésem, hogy kötekedõ kedvedben vagy…. 😀 😀 😀
                1. Erre iszom egyet.
                2. Javaslom, Te is tedd ezt.  :poketoungeb:
                3. Esetleg a linuxos gépen is meg lehet osztani egy-két könyvtárat….

                OFF vége.
                bocs.

                Hozzászólás: windowsos háló #2049487
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  maszili wrote:
                  Fölöslegesen telepít fel egy szervízt és abban a tévhitben él hogy a samba szerver
                  kell ahhoz hogy használni tudja a vindózos megosztásokat.

                  Az evés közbeni étvágyra azért utaltam, mert ilyenkor szokott jönni, hogy a linux lehessen az elsõdleges tartományvezérlõ.
                  Ehhez pedig a kliens rész kevéske…. :poketoungeb:

                  Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046964
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    tejesember wrote:
                    Már megoldódott a net kérdés, bár nem tudom hogyan :blink:
                    Megint ugyanazt végigcsináltam, de most megy…

                    A türelmes próbálkozást elõbb-utóbb siker koronázza…. 😀
                    Nyilván újraindítottad, és bootoláskor betöltötte….

                    Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044716
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      tejesember wrote:
                      Bocs, ha hosszúra sikeredett, de azért írtam ilyen részletesen, hogy értsd, nem másként csináltam, hanem ahogy leírtad…

                      Ez így látatlanban arra utal, hogy a grub nem települt helyesen.
                      1. Ha ez az egy oprendszer van a gépen, akkor a probléma érthetetlen számomra, majd az okosok kiokoskodnak valamit.
                      2. Ha más oprendszer is van, akkor
                        a: rosszul van megadva a grub helye
                        b: a másik oprendszer lilo-t használ.

                      A yast – rendszer – rendszertöltõ beállítása modulban mi olvasható?
                      Ebben a modulban jobboldalt alul van egy „Egyéb” opció, ott lehet buherálni.

                      Hozzászólás: windowsos háló #2049484
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        maszili wrote:
                        Tévedés.
                        Ahhoz hogy tallózza a hálózatot és hogy használja a megosztásokat, nem kell samba server

                        Naja. De ha feltelepíti a samba szervert, azzal bajt nem csinál, mert evés közben jön meg az étvágy….

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,281-4,290 / 5,804