Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,291-4,300 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: windowsos háló #2049480
    Macskajancsi
    Felhasználó
      zentus wrote:
      Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044714
      Macskajancsi
      Felhasználó
        tejesember wrote:
        Csak egy darab dvd telepitom van.
        Amikor ujraindult eloszor a rendszer akkor bennehagytam a telepitot de ujra akarta kezdeni a telepitest..

        Hagyd már egyszer végigfutni….

        Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046962
        Macskajancsi
        Felhasználó
          tejesember wrote:
          Tulajdonkeppen nem mukodik a 10.0 sem.. Egy masik topicban mar kertem segitseget…
          Nam adtam ip cimet mert dinamikus ip cimet kapok ay inviteltol.
          Es mi az a dns ertek?

          A live amirol vagyok az nem kert ilyeneket…

          A másik topikra céloztam, az abban írt hozzászólásod pár perccel korábbi.
          Ha nem mûködik a 10.0, akkor hogy akarsz róla netezni? Ne haragudj, de úgy látszik, gyenge a felfogásom.  :poketoungeb:
          1. Elõször telepítsd fel a 10.0-t rendesen, telepítés közben NE NY

          Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046960
          Macskajancsi
          Felhasználó
            tejesember wrote:
            Sziasztok!

            feltettem a suse 10.0 at de az inviteles adsl kapcsolatot nem sikerul beallitanom.
            Most egy live cd rol vagyok 9.1 es. Itt siman be tudtam allitani.
            Igy csinaltam. Yast majd halozati kapcsolatok dsl. Kitoltottem mindent es a kinternet rogton csatlakozott, letrejott a kapcsolat.
            A telepitett 10.0 nal is ugyanigy csinaltam de a kinternet nem nyilt meg. Sehogyan nem tudtam a netet inditani.
            Segitsetek legyszives, mert nem tudok netezni.
            Teljesen kezdo vagyok Linux teren.
            Elore is koszonom.

            Aha, szóval már mûxik a 10.0.  🙂
            Adtál ip-címet a hálókártyának? (Ez csak azért kell, hogy meg tudja címezni a modemet, semmi köze a dhcp-hez.)
            DNS értékeket beírtad?

            Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044712
            Macskajancsi
            Felhasználó
              tejesember wrote:
              Sziasztok!

              Kis segitseget kernek.
              Feltettem a Suse 10.0 at, de a telepites vege fele kiirta hogy a rendszer most ujraindul.
              Ujrainditas utan vissza allitottam a bootolast merevlemezre, de kiirta hogy GRUB es itt megallt minden.
              Kezdo vagyok, nem tudom mit rontottam el.. Most egy live cd rol vagyok.
              Kerlek segitsetek.

              Nem kell a bootolást visszaállítani. Nem fejezte be a telepítést, kellene még neki a telepítõlemez.
              Ha a bootsorrendet úgy hagyod, ahogy van, (elsõ a cd) semmi baj nem történik – akkor is felajánlja a telepített rendszer(ek) indítását.
              Egy aranyos pingvin szaladgál ilyenkor az ablak tetején, ha benne felejted a telepítõt.

              Hozzászólás: windowsos háló #2049478
              Macskajancsi
              Felhasználó
                zentus wrote:
                Hali
                Hogyan láttom debián alatt a windowsos hálozatot?

                Azt elfelejtettem mondani, hogy kde-t használok.

                Az a kde-tõl független.  🙂
                A samba szervert erre találták ki.

                Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042126
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  bepe79 wrote:
                  balev wrote:
                  Jó, de azért ennyire ne legyünk már amatõrök, hogy ne találjunk el a Nyugatitól 5 percre lévõ sörözõbe, aminek még a nevét és címét is tudjuk. http://www.terkepbank.hu

                  A Nyugatitól 20 másodpercre van egy sima Bank nevû hely is. :p Nagyon zsír ám! 🙂

                  Jól van bepe, te menj oda, ha jobban tetszik. A tali viszont a szlovák sörözõben lesz.  😀

                  Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042113
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    aty wrote:
                    Macskajancsi wrote:
                    és a körúton indulsz a Duna felé.

                    Akármerre megy odajut:)

                    Persze. Minden út Rómába vezet. Meg a sörözõbe.
                    Szóval, ha a Nyugatitól balra indul el, akkor a Dunától elõször T

                    Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042109
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      kovi wrote:
                      segítséget kérek. nyugatiból kilépek, elõttem villamos. merre tovább, hogyan tovább?
                      Hozzászólás: két kérdés!! #2049251
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        bencek wrote:
                        szervusztok barátaim!

                        végigolvasva a 6 eddigi választ rá kellett jönnöm, hogy ti sajnos csak fikázni tudtok!!!!!!!!!!!!!!!
                        nem tudom miért van az hogy a zmarton-t kivéve egyetlen kézzelfoghato válasz sem érkezett!
                        ti akik annyira unixok vagytok képtelenek vagytiok válaszolni két kérdésre???

                        röviden annyi hogy épp bejelentkezõképernyõt modosítgattam amikor jött a haver és a fényképezõjérõl usbén át feltettem a képeket( tudjátok az olyan masina ami mappába mentve tárolja a dátummalelnevezett.jpg képeket) nos én azt onnan bemásoltam az aktuális mappába és mivel épp rootként voltam bejelentkezve ezért oda mentettem! mostmár azonban tudom hogy egy igazi unixos soha nem lenne ilyen meggondolatlan! hiszen ti már csak tudjátok hogy root mappába nem is lehet menteni!!!!!

                        és hát az én mandriva példányomban van olyan opció a szerkesztés menüpont alatt hogy szemétkosárba dobás, közvetlen alatta pedig olyan menüpont hogy törlés!!!!!!
                        és én aki nem ért hozzá véletlenül a törlésre kattintottam, no persze tudom ez veletek soha nem fordult még elõ!!!!

                        hát igy történt

                        ja és köszönöm azt a sok hasznos tanácsot amit ti hozzáértõ moderátorok adtatok….

                        :poketoungeb:

                        Légy oly kedves az arcból vegyél egy kicsit vissza. A root mappába csak akkor lehet menteni, ha root-ként vagy bejelentkezve – mint ahogy nálad történt.
                        Ezt hívjuk pancserségnek.
                        Az

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,291-4,300 / 5,804