Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,301-4,310 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD 4.4 G ??? #1940141
    Macskajancsi
    Felhasználó
      csablak wrote:
      Most elbeszélünk egymás mellett?

      Nem, csak már két téma keveredik. Bocs, ebben én vagyok a bûnös.  :poketoungeb:
      Annyira felcsigáztál, hogy valamelyik nap gyártok egy 4gigánál nagyobb mpeg fájl-t, és megpróbálom kiírni.

      Hozzászólás: Suse 10 + Windows tartomány + átjáró #2049318
      Macskajancsi
      Felhasználó

        A win-hez kapcsolódó kártya a külsõ csatoló, a többi belsõ, és engedélyezd az ip továbbítást.
        A tûzfal beállításokon ezt gond nélkül meg lehet oldani. (etc/sysconfig/SuSefirewall2)
        Az ip-címeket praktikus a 192.168.xxx.xxx tartományban megadni.

        Hozzászólás: két kérdés!! #2049247
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Egyáltalán hogyan lehet írni a root könyvtárba?
          Csak mert engem felhasználóként még olvasni sem enged be.
          Azt meg ne is feltételezzük, hogy valaki root-ként jelentkezik be felhasználónak….

          Hozzászólás: antivir gui #2048475
          Macskajancsi
          Felhasználó
            kikay_ wrote:
            na, újabb probléma ütötte fel a fejét:

            1. elindult a gui, de nem megy semmi, mivel nem indul az avguard

            Starting AntiVir on-access scanning facility: avguard
            loading dazuko kernel module skipped
            verifying dazuko device failed

            Utánna nézegettem, úgy tûnik, csak suse alatt van ez a gond

            2. mivel nem tudtam megoldani a problémát, hanyagolnám, de semmi infot nem találtam arra, hogy hogy lehetne levarázsolni a géprõl.

            Ha valakinek van bármelyikre 5lete, lécci írjon
            Thx

            Ha már annyira ragaszkodsz az antivírus programodhoz, nem telepítenéd fel a dazuko kernel modult? Rajta van a telepítõn, (mármint a suse-n) és nálad ezt hiányolja.
            A doksit is feltelepíti, el lehet olvasni.

            Hozzászólás: mountolás #2047017
            Macskajancsi
            Felhasználó
              dexter11 wrote:
              . Mi most ugye biztos, hogy IDE CD olvasóról beszélünk, ugye?
              Hozzászólás: DVD 4.4 G ??? #1940139
              Macskajancsi
              Felhasználó
                csablak wrote:
                Tehát a dvd-re úgy írjam ki, hogy azon is iso legyen?

                Ezt csak azért írtam, hogy ki lehessen próbálni (egy újraírható lemezen), hogy mûködik-e a nagyméretû fájl írása, mert más értelme ennek nincs.
                Más: azért, mert a tv-kártya mpeg kimenetet készít, az még nem dvd-video, hanem annak az alapanyaga.

                Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046952
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Kex wrote:
                  winben dns t nem lehet megnézni:P?

                  De biztos meg lehet.
                  Mi az a win?  😀

                  Emeld már fel azt a telefont, és kérdezd meg a szolgáltatót.

                  Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046951
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Kex wrote:
                    akkor lehet az a gond h a dns automatikus lekérését állítottam be…
                    és a kiszolgálóhoz mit kell írni vagy az csak egy formaság?

                    Tökmindegy. Pl. a szolgáltatód neve.

                    Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046948
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Kex wrote:
                      dns re semmit mert fogalmam sincs oda mit kell:P!

                      Ha nem írod be a dns-t, úgy is megtalálja a kapcsolatot. Csak közben kitavaszodik.  😀
                      A dns értékek rajta vannak a szolgáltatóval kötött szerzõdésen.
                      Amennyiben nincs, használd Graham Bell találmányát, és kérdezd meg tõlük.
                      Megmondják.

                      Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046946
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Kex wrote:
                        hát a hasonló gondkra, teljesen hasonló panaszok vannak
                        adsl, suse 10 nincs net, hálókártya rendeben…

                        Az mit jelent, hogy hálókártya rendben? Ha nincs neted, valami nagyon nincs rendben.
                        1. dsl beállítás modulban hálókártya beállítása – adsz neki egy ip-t. (Pl. 192.168.0.1)
                        2. Kitöltöd a mezõket értelemszerûen, megadod a szolgáltatód elsõdleges és másodlagos dns-ét.
                        Ennyi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,301-4,310 / 5,804