Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csablak wrote:Most elbeszélünk egymás mellett?
Nem, csak már két téma keveredik. Bocs, ebben én vagyok a bûnös. :poketoungeb:
Annyira felcsigáztál, hogy valamelyik nap gyártok egy 4gigánál nagyobb mpeg fájl-t, és megpróbálom kiírni.A win-hez kapcsolódó kártya a külsõ csatoló, a többi belsõ, és engedélyezd az ip továbbítást.
A tûzfal beállításokon ezt gond nélkül meg lehet oldani. (etc/sysconfig/SuSefirewall2)
Az ip-címeket praktikus a 192.168.xxx.xxx tartományban megadni.Egyáltalán hogyan lehet írni a root könyvtárba?
Csak mert engem felhasználóként még olvasni sem enged be.
Azt meg ne is feltételezzük, hogy valaki root-ként jelentkezik be felhasználónak….kikay_ wrote:na, újabb probléma ütötte fel a fejét:1. elindult a gui, de nem megy semmi, mivel nem indul az avguard
Starting AntiVir on-access scanning facility: avguard
loading dazuko kernel module skipped
verifying dazuko device failedUtánna nézegettem, úgy tûnik, csak suse alatt van ez a gond
2. mivel nem tudtam megoldani a problémát, hanyagolnám, de semmi infot nem találtam arra, hogy hogy lehetne levarázsolni a géprõl.
Ha valakinek van bármelyikre 5lete, lécci írjon
ThxHa már annyira ragaszkodsz az antivírus programodhoz, nem telepítenéd fel a dazuko kernel modult? Rajta van a telepítõn, (mármint a suse-n) és nálad ezt hiányolja.
A doksit is feltelepíti, el lehet olvasni.dexter11 wrote:. Mi most ugye biztos, hogy IDE CD olvasóról beszélünk, ugye?csablak wrote:Tehát a dvd-re úgy írjam ki, hogy azon is iso legyen?Ezt csak azért írtam, hogy ki lehessen próbálni (egy újraírható lemezen), hogy mûködik-e a nagyméretû fájl írása, mert más értelme ennek nincs.
Más: azért, mert a tv-kártya mpeg kimenetet készít, az még nem dvd-video, hanem annak az alapanyaga.Kex wrote:winben dns t nem lehet megnézni:P?De biztos meg lehet.
Mi az a win? 😀Emeld már fel azt a telefont, és kérdezd meg a szolgáltatót.
Kex wrote:akkor lehet az a gond h a dns automatikus lekérését állítottam be…
és a kiszolgálóhoz mit kell írni vagy az csak egy formaság?Tökmindegy. Pl. a szolgáltatód neve.
Kex wrote:dns re semmit mert fogalmam sincs oda mit kell:P!Ha nem írod be a dns-t, úgy is megtalálja a kapcsolatot. Csak közben kitavaszodik. 😀
A dns értékek rajta vannak a szolgáltatóval kötött szerzõdésen.
Amennyiben nincs, használd Graham Bell találmányát, és kérdezd meg tõlük.
Megmondják.Kex wrote:hát a hasonló gondkra, teljesen hasonló panaszok vannak
adsl, suse 10 nincs net, hálókártya rendeben…Az mit jelent, hogy hálókártya rendben? Ha nincs neted, valami nagyon nincs rendben.
1. dsl beállítás modulban hálókártya beállítása – adsz neki egy ip-t. (Pl. 192.168.0.1)
2. Kitöltöd a mezõket értelemszerûen, megadod a szolgáltatód elsõdleges és másodlagos dns-ét.
Ennyi. -
SzerzőBejegyzés