Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,351-4,360 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042493
    Macskajancsi
    Felhasználó
      zLegolas wrote:
      Ezt tessék elolvasgatni, nagyon-nagyon ajánlott.
      Macskajancsi
      Felhasználó
        madman wrote:
        Sziasztok!Köszönöm hogy elolvastátok a kérésemet ,és hogy segítetek!
        M Jancsitól kérdezném:hogy a 9.1-re telepíthetem-e a 10.0 -ás verziót?

        Megpróbálkozhatsz vele, de lebeszéllek, mert kb. ötször annyi idõ, mint egy új telepítés – és ha még nem csináltál ilyet, akkor fél napig is elszórakozhatsz ezzel. Szóval szerintem ne, hanem mentsd ki az adataidat.
        A legegyszerûbb, ha ezután a /home-ot külön partícióra teszed, így megmaradnak a személyes beállításaid.
        Pl. swap – swap – (a fizikai memória kétszerese, de 1GB-nál nagyobbnak nincs túl sok értelme)
            /        – reiserfs – (az alaptelepítés kb. 2,3GB-ot igényel, nálam 7GB a partíció mérete)
            /home – ext2 vagy ext3 – azért, mert ezt a win2k és xp egy ingyenes programmal tudja kezelni, amennyiben win is van a gépen, egyébként ez is reiserfs – az összes többi merevlemezterület.
        Gondolj arra, hogy pl. egy kétrétegû dvd majdnem 8GB….

        Hozzászólás: CD-írás #2047981
        Macskajancsi
        Felhasználó
          milfer wrote:
          Tehát akkor az fglrx körül van valami bibi.

          Akkor lehet, hogy mégsem a k3b a sz@r?  :poketoungeb:
          Csak azért, mert nálam sem okoz ilyen jelenséget, de tudom, hogy nekem mindig pokoli szerencsém van, mert mûködik minden.
          Ergo nem tudom az átlag felhasználók csoportjába sorolni magam.  :wink1:

          Hozzászólás: telepítés #2048646
          Macskajancsi
          Felhasználó
            bguszti wrote:
            Suse 8.2-es linuxom vagyon. Letöltötem a mozilla firefox 1.5 -ös verzióját, de semmilyen módon nem bírom telepíteni.
            Sem userként, sem rootként.
            mi legyen?
            guszti

            Honnan töltöttél le, és mit?
            A 8.2 már nem támogatott rendszer. Talán elõbb próbálkoznod kellene egy újabb verzióval, pl. a 10.0-val.
            A suse linux támogatása (már a desktop rendszereké) 2 éves ciklust követ. Már a 9.0 sem támogatott.

            Hozzászólás: CD-írás #2047973
            Macskajancsi
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              „Az az LG cd-író eddig mindent beolvasott”
              Eddig! 🙂 (A lézer kihuny a drive meghuny…)

              Ami elromolhat, az el is romlik.

                                        (Murphy törvénye)

              Hozzászólás: CD-írás #2047971
              Macskajancsi
              Felhasználó
                retaliator44 wrote:

                Az, hogy master vagy slave, tökmindegy. Ott kéne lennie a listában.

                Manuálisan nem lehet odatenni? Ez akkor is csücskös, hogy ott van de nincs ott. A legjobb meg hogy más progik(mountoláskezelõ stb.) némelyik 2x is kiírja. Egyszer a /dev/hdd-n, egyszer meg a /dev/sr0-n (vagy sd0-n nemtom pontosan).
                Régi Linux + problémák => cseréld le? akkor is ha régi a gép? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

                Cseréld le. A süsülinuxból már a 9.0 sem támogatott, nemhogy a 8.2. Azóta rengeteg dolog történt ám.
                Például cd-írás és automatikus mountolás terén is.
                Ha van a gépedben legalább 128MB ram, és a proci legalább PI, akkor futni fog.

                Hozzászólás: Online TV #2048465
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  vakangyal wrote:
                  haly
                  mplayer mms://media01.interware.hu/hirtv.asf

                  Köszönjük, mûködik.

                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    pachmanx wrote:
                    yast -> rendszer -> dsl. Itt beállítod, hogy mely hálókártyán figyel a dsl, beírod a szolgáltatódtól kapott felhasználói nevet, jelszót és kész is…. ha az emlékezetem nem csal.

                    Annyi kiegészítéssel, hogy a hálókártyának adj egy ip-címet, hogy a dsl modemet meg tudja címezni (pl. 192.168.0.1) – ennek semmi köze a dhcp-hez, mielõtt megkérdeznéd.

                    Más: a 9.1 támogatása ez év június 15-én megszûnik, a jelenlegi legfrissebb verzió a 10.0.

                    Hozzászólás: Superkaramba újra. #2048440
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      jimhun wrote:
                      Köszi !
                      Hozzászólás: Superkaramba újra. #2048438
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        jimhun wrote:
                        Köszi megpróbáltam . Ezt írta ki install közben:
                        Some package requested cannot be installed:
                        superkaramba-0.37-0.rc1.1.SoS.i586 (due to unsatisfied libpython2.4.so.1.0)
                        do you agree ?

                        Gondolom mûködni nem nagyon fog így :(..

                        Akkor telepítsd fel a python lib csomagokat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,351-4,360 / 5,804