Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zLegolas wrote:Ezt tessék elolvasgatni, nagyon-nagyon ajánlott.madman wrote:Sziasztok!Köszönöm hogy elolvastátok a kérésemet ,és hogy segítetek!
M Jancsitól kérdezném:hogy a 9.1-re telepíthetem-e a 10.0 -ás verziót?Megpróbálkozhatsz vele, de lebeszéllek, mert kb. ötször annyi idõ, mint egy új telepítés – és ha még nem csináltál ilyet, akkor fél napig is elszórakozhatsz ezzel. Szóval szerintem ne, hanem mentsd ki az adataidat.
A legegyszerûbb, ha ezután a /home-ot külön partícióra teszed, így megmaradnak a személyes beállításaid.
Pl. swap – swap – (a fizikai memória kétszerese, de 1GB-nál nagyobbnak nincs túl sok értelme)
/ – reiserfs – (az alaptelepítés kb. 2,3GB-ot igényel, nálam 7GB a partíció mérete)
/home – ext2 vagy ext3 – azért, mert ezt a win2k és xp egy ingyenes programmal tudja kezelni, amennyiben win is van a gépen, egyébként ez is reiserfs – az összes többi merevlemezterület.
Gondolj arra, hogy pl. egy kétrétegû dvd majdnem 8GB….milfer wrote:Tehát akkor az fglrx körül van valami bibi.Akkor lehet, hogy mégsem a k3b a sz@r? :poketoungeb:
Csak azért, mert nálam sem okoz ilyen jelenséget, de tudom, hogy nekem mindig pokoli szerencsém van, mert mûködik minden.
Ergo nem tudom az átlag felhasználók csoportjába sorolni magam. :wink1:bguszti wrote:Suse 8.2-es linuxom vagyon. Letöltötem a mozilla firefox 1.5 -ös verzióját, de semmilyen módon nem bírom telepíteni.
Sem userként, sem rootként.
mi legyen?
gusztiHonnan töltöttél le, és mit?
A 8.2 már nem támogatott rendszer. Talán elõbb próbálkoznod kellene egy újabb verzióval, pl. a 10.0-val.
A suse linux támogatása (már a desktop rendszereké) 2 éves ciklust követ. Már a 9.0 sem támogatott.vizsla wrote:„Az az LG cd-író eddig mindent beolvasott”
Eddig! 🙂 (A lézer kihuny a drive meghuny…)Ami elromolhat, az el is romlik.
(Murphy törvénye)
retaliator44 wrote:Az, hogy master vagy slave, tökmindegy. Ott kéne lennie a listában.
Manuálisan nem lehet odatenni? Ez akkor is csücskös, hogy ott van de nincs ott. A legjobb meg hogy más progik(mountoláskezelõ stb.) némelyik 2x is kiírja. Egyszer a /dev/hdd-n, egyszer meg a /dev/sr0-n (vagy sd0-n nemtom pontosan).
Régi Linux + problémák => cseréld le? akkor is ha régi a gép? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?Cseréld le. A süsülinuxból már a 9.0 sem támogatott, nemhogy a 8.2. Azóta rengeteg dolog történt ám.
Például cd-írás és automatikus mountolás terén is.
Ha van a gépedben legalább 128MB ram, és a proci legalább PI, akkor futni fog.vakangyal wrote:pachmanx wrote:yast -> rendszer -> dsl. Itt beállítod, hogy mely hálókártyán figyel a dsl, beírod a szolgáltatódtól kapott felhasználói nevet, jelszót és kész is…. ha az emlékezetem nem csal.Annyi kiegészítéssel, hogy a hálókártyának adj egy ip-címet, hogy a dsl modemet meg tudja címezni (pl. 192.168.0.1) – ennek semmi köze a dhcp-hez, mielõtt megkérdeznéd.
Más: a 9.1 támogatása ez év június 15-én megszûnik, a jelenlegi legfrissebb verzió a 10.0.
jimhun wrote:Köszi !jimhun wrote:Köszi megpróbáltam . Ezt írta ki install közben:
Some package requested cannot be installed:
superkaramba-0.37-0.rc1.1.SoS.i586 (due to unsatisfied libpython2.4.so.1.0)
do you agree ?Gondolom mûködni nem nagyon fog így :(..
Akkor telepítsd fel a python lib csomagokat.
-
SzerzőBejegyzés