Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Közben még eszembe jutott, hogy a 9.3-ban valami probléma volt a hálókártya kezelésével. (Pl. ha két hálókártya volt a gépben, idõnként felcserélte az eth0-át az eth1-gyel.) A 10.0-ban ez a probléma már nem merült fel. Hogy mi volt az oka, nem tudom, nem olvastam utána.
Esetleg próbálj feltenni egy 10.0-át.
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de már cseréltettem ki alaplapot hibás integrált hálókártya miatt.
(A „szokásos” eljárás: bevizsgálás /14 munkanap/ „a panasz jogossága megerõsítést nyert” – csere. Közben meg csuklott az összes felmenõági nõrokonságuk. :D)Nálam a jelenség az volt, hogy idõnként megmakacsolta magát a hálókártya, órákkal késõbb meg mûködött.
Pár nap elteltével már egyáltalán nem mûködött.amatõr1960 wrote:grub Suse Linux 9.3. windows xp egymás mellett. A linux a leállítási folyamatban kikapcsolja a az alaplapi hálókártyát, hogy a gép áramtalanítása után sem jön vissza, csak a linux betöltésekor kapcsolódik be megint. BIOS-ban enabledre van állítva.Ezt hogy érted? Ha átváltasz win-re, nincs neted?
(Egy kis gonoszkodás: lehet, hogy a linux védi a windows-odat a vírusok és egyéb netes támadások ellen. :D)
istvan18 wrote:Hi,Ugyanúgy írtam, mint a 10.1 Mandrake CD-ket. Windowsban indítom el, hogyan? Rákattintok :eh:.
Linuxban rootként indítva ugyanaz, ott sem megy.ALSA wrote:Felraktam a kernel-source -t (úgy ahogy macskajancsi mondta)
De az nvidia telepítõ még mindig nem találja mert még mindig üres a hiba üzenetben említett könyvtár.Következõ lépés?
Mondjuk én azon gondolkozom hogy mitörténne ha a kernel.h fájlt manuálisan bemásolnaám a ‘/lib/modules/2.6.13-15.7-smp/build/include/linux/ könyvtárba.
(Sajna mivel kb 1 hónapja van linux a gépemen ezért most nem tudom hogy mekkora hülyeséget írtam szóval elnézést ha valakit megbotránkoztattam a hülyeségemmel.)make és gcc csomagok telepítve?
online update-tel frissítetted?ALSA wrote:Rá kerestem a „kernel-source” névre és nem talált semmit.
Mivel még kezdõ vagyok ezért csak azzal a válasszal tudok szolgálni hogy nincs kernel-source könyvtár. De gondolom ez azt jelenti hogy nincs fel telepítve :blush:Egy egészen megdöbbentõen korszakalkotó javaslatom van: telepítsd fel. 😀
Yast-Szoftver-Szoftverek telepítése
Keresõbe beírod: kernel-source
Kipipálod. Rákattintasz a „Következõ” gombra. (Jobb oldalon alul.)Folytassam? 😀
Teati wrote:Esetleg valami ötlet, hogy merre induljak? :eh:Elõre. :poketoungeb:
Nézd meg a k3b oldalán, hogy milyen verziójú kde-t igényel, amit fel szeretnél tenni. Elképzelhetõ, hogy a kde-t kellene frissíteni.ALSA wrote:Igen igen elnézést. Nem írtam le hogy mit csináltam.
Szóval You -n keresztül frissítettem a suse -t és a frissítés közben le töltött egy kernel verziót is ami :2.6.13-15.7-smp (az eredeti 2.6.13-15-smp volt)ALSA wrote:Ilyenkor mi a teendõ? A you -n keresztüli frissítéssel nem próbálkoztam de csak azért mert az egyik ismerõsömnek is inno 3d 6600GT karija van és amikor you-n keresztül frissítette , utánna nem jött be neki a Grafikus felület….Milyenkor?
Mit csináltál? Ebbõl úgy tûnik elsõre, hogy nincs feltelepítve a kernel-source, vagy nem lett update-elve arra, ami a kernel verziója.
Egyébként ha nem jön be a grafikus felület, a sax2-t még mindig tudod parancssorból indítani, és a helytelen monitorbeállítást korrigálni. -
SzerzőBejegyzés