Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,361-4,370 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Superkaramba újra. #2048436
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Hozzászólás: Linux kikapcsolja a hálózati kártyát #2048370
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Közben még eszembe jutott, hogy a 9.3-ban valami probléma volt a hálókártya kezelésével. (Pl. ha két hálókártya volt a gépben, idõnként felcserélte az eth0-át az eth1-gyel.) A 10.0-ban ez a probléma már nem merült fel. Hogy mi volt az oka, nem tudom, nem olvastam utána.

        Esetleg próbálj feltenni egy 10.0-át.

        Hozzászólás: Linux kikapcsolja a hálózati kártyát #2048365
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de már cseréltettem ki alaplapot hibás integrált hálókártya miatt.
          (A „szokásos” eljárás: bevizsgálás /14 munkanap/ „a panasz jogossága megerõsítést nyert” – csere. Közben meg csuklott az összes felmenõági nõrokonságuk.  :D)

          Nálam a jelenség az volt, hogy idõnként megmakacsolta magát a hálókártya, órákkal késõbb meg mûködött.
          Pár nap elteltével már egyáltalán nem mûködött.

          Hozzászólás: Linux kikapcsolja a hálózati kártyát #2048358
          Macskajancsi
          Felhasználó
            amatõr1960 wrote:
            grub Suse Linux 9.3. windows xp egymás mellett. A linux a leállítási folyamatban kikapcsolja a az alaplapi hálókártyát, hogy a gép áramtalanítása után sem jön vissza, csak a linux betöltésekor kapcsolódik be megint. BIOS-ban enabledre van állítva.

            Ezt hogy érted? Ha átváltasz win-re, nincs neted?

            (Egy kis gonoszkodás: lehet, hogy a linux védi a windows-odat a vírusok és egyéb netes támadások ellen.  :D)

            Hozzászólás: Mandriva-Linux-free-2006-DVD.i586 #2048319
            Macskajancsi
            Felhasználó
              istvan18 wrote:
              Hi,

              Ugyanúgy írtam, mint a 10.1 Mandrake CD-ket. Windowsban indítom el, hogyan? Rákattintok :eh:.
              Linuxban rootként indítva ugyanaz, ott sem megy.

              Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046628
              Macskajancsi
              Felhasználó
                ALSA wrote:
                Felraktam a kernel-source -t (úgy ahogy macskajancsi mondta)
                De az nvidia telepítõ még mindig nem találja mert még mindig üres a hiba üzenetben említett könyvtár.

                Következõ lépés?

                Mondjuk én azon gondolkozom hogy mitörténne ha a kernel.h fájlt manuálisan bemásolnaám a ‘/lib/modules/2.6.13-15.7-smp/build/include/linux/ könyvtárba.
                (Sajna mivel kb 1 hónapja van linux a gépemen ezért most nem tudom hogy mekkora hülyeséget írtam szóval elnézést ha valakit megbotránkoztattam a hülyeségemmel.)

                make és gcc csomagok telepítve?
                online update-tel frissítetted?

                Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046625
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  ALSA wrote:
                  Rá kerestem a „kernel-source” névre és nem talált semmit.
                  Mivel még kezdõ vagyok ezért csak azzal a válasszal tudok szolgálni hogy nincs kernel-source könyvtár. De gondolom ez azt jelenti hogy nincs fel telepítve :blush:

                  Egy egészen megdöbbentõen korszakalkotó javaslatom van: telepítsd fel.  😀
                  Yast-Szoftver-Szoftverek telepítése
                  Keresõbe beírod: kernel-source
                  Kipipálod. Rákattintasz a „Következõ” gombra. (Jobb oldalon alul.)

                  Folytassam?  😀

                  Hozzászólás: KDE probléma #1908957
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Teati wrote:
                    Esetleg valami ötlet, hogy merre induljak? :eh:

                    Elõre.  :poketoungeb:
                    Nézd meg a k3b oldalán, hogy milyen verziójú kde-t igényel, amit fel szeretnél tenni. Elképzelhetõ, hogy a kde-t kellene frissíteni.

                    Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046623
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      ALSA wrote:
                      Igen igen elnézést. Nem írtam le hogy mit csináltam.
                      Szóval You -n keresztül frissítettem a suse -t és a frissítés közben le töltött egy kernel verziót is ami :2.6.13-15.7-smp (az eredeti 2.6.13-15-smp volt)
                      Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046621
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        ALSA wrote:
                        Ilyenkor mi a teendõ? A you -n keresztüli frissítéssel nem próbálkoztam de csak azért mert az egyik ismerõsömnek is inno 3d 6600GT karija van és amikor you-n keresztül frissítette , utánna nem jött be neki a Grafikus felület….

                        Milyenkor?
                        Mit csináltál? Ebbõl úgy tûnik elsõre, hogy nincs feltelepítve a kernel-source, vagy nem lett update-elve arra, ami a kernel verziója.
                        Egyébként ha nem jön be a grafikus felület, a sax2-t még mindig tudod parancssorból indítani, és a helytelen monitorbeállítást korrigálni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,361-4,370 / 5,804