Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,371-4,380 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928018
    Macskajancsi
    Felhasználó
      csablak wrote:
      Hozzászólás: rpm hogyan?? #1928016
      Macskajancsi
      Felhasználó
        csablak wrote:
        A SUSE-nak nincs olyan lehetõsége mint a Mandrivának, hogy parancssorban telepitek csomagot?
        Gondolok itt arra, hogy Mandriva esetén urpmi opera, és õ leszedi a netrõl, és feltelepiti függõségekkel együtt.
        Jelenleg leszedtem már egy opera csomagot, de bármilyen kapcsolót használok is, csak azt irja ki, hogy hiányzik egy fájl neki.
        linux:/home/csablak # rpm -ivh opera-8.51-8.i586.rpm
        error: Failed dependencies:
        libXm.so.3 is needed by opera-8.51-8
        Honnan tudom meg, hogy ez a libXm.so.3 melyik csomagban van? Létezik egyáltalán olyan megoldás, hogy automatikusan leszedi a netrõl a hiányzó csomagot, és legfeljebb megkérdezi, hogy igy jó-e nekem?

        A hiányzó csomag az openmotif-libs.
        De nem igazán értem a problémádat, miért nem használod a yast-ot, vagy az apt-ot? Nem kéne keresgélned a hiányzó csomagokat.  :wink1:

        Hozzászólás: Webcamként a powershot a70-et? #2048179
        Macskajancsi
        Felhasználó
          catalisat wrote:
          Nem állítottam egzaktul hogy tudja, csak annyit hogy „gondolom”! A wines programja tud élõképet, amit aztán le lehet kattintani. Ebbõl gondoltam, hogy _talán_ meg lehet oldani webcam-nak is. Erõsen bízom benne azért. Nem látom elvi akadályát hogy miért ne lehetne..

          Csak azért bátorkodtam megkérdezni, mert az általam fellelt termékismertetésekben errõl egy árva szó sincs.

          Hozzászólás: Milyen játékok futnának? #2037731
          Macskajancsi
          Felhasználó
            davidd2301 wrote:
            A következõ gépen milyen játékok futnának: Intel Pentium4 2.4 Ghz CPU, 512 MB Ram, Ati radeon 9250 128 MB videókártya?

            Pasziánsz.  😀

            Hozzászólás: Webcamként a powershot a70-et? #2048177
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Ez a masina képes a webkamera funkcióra?
              Adjál már egy linket, ahol ezt közlik a leírásában.

              Hozzászólás: CD-írás #2047957
              Macskajancsi
              Felhasználó
                eReL wrote:
                Na, igen, de akkor Win alatt miért ment neki „kifogástalanul”?

                Gõzöm nincs.
                Viszont találkoztam olyan LG íróval, ami ugyanazon a gépen win alatt NEM ment, csak linuxon.

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  xxyy wrote:
                  ELképzelhetõ, hogy a 10-es SUSE már ismeri?

                  A puding próbája az evés.  😀

                  Hozzászólás: CD-írás #2047955
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    Sajnos, számtalanszor találkoztam ilyennel… leginkább az olcsó rack-ek elhasználódása okából keletkezett érintkezési gondokból. (Hogy nálad mi van, nem tudom… a logból sem valószínû, hogy kiderül.)

                    Az egyik lehetséges ok maga a cd-író.
                    LG-bõl sokkal több rossz példányt láttam, mint jót. Ez származhat nem megfelelõ minõségû alkatrésztõl, szállítás közbeni sérüléstõl.
                    (Hányszor ejtették le, amíg hozzád került?  :poketoungeb: Láttad már valaha, hogy rakodnak egy repülõtéren? Brrrr…..)

                    Hozzászólás: CD-írás #2047953
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      retaliator44 wrote:
                      Elismerem, az én süsüm réginek számít (anno 2003), sok mindent rá is lehet fogni erre, de azon nagyot néznék, ha a CD-írásnak ez lenne az oka. De hogy lehet, hogy nem listázza ki? Vagy tegyem masterre? Azt akartam elkerülni.

                      Az, hogy master vagy slave, tökmindegy. Ott kéne lennie a listában.
                      Milyen verziót használsz? Ezt elfelejtetted közölni. (Vagy én voltam figyelmetlen.) Ha nagyon régi, ott pl. NEM lehet a dma-t bekapcsolni, mert scsi emulációt használ – erre a rendszer nagyon háklis tud lenni.

                      Hozzászólás: CD-írás #2047951
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        retaliator44 wrote:
                        Még valamit találtam, hátha számít: a yast-ban a DMA módoknál nincs felsorolva a CD-író. 2 hdd+cdrom megvan de cd-r nincs. A CD-rom drives-hoz is hozzá kellett külön adni, persze ez nem segített semmit.

                        Számít.
                        Ez baj, valami nagyon nincs rendben. Nálam 3 gép megy süsülinux alatt, az egyikben két optikai meghajtó is van, és mindegyiknél korrekt az automata beállítás.
                        Ellenõrizd a k3b setup-ot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,371-4,380 / 5,804