Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csablak wrote:csablak wrote:A SUSE-nak nincs olyan lehetõsége mint a Mandrivának, hogy parancssorban telepitek csomagot?
Gondolok itt arra, hogy Mandriva esetén urpmi opera, és õ leszedi a netrõl, és feltelepiti függõségekkel együtt.
Jelenleg leszedtem már egy opera csomagot, de bármilyen kapcsolót használok is, csak azt irja ki, hogy hiányzik egy fájl neki.
linux:/home/csablak # rpm -ivh opera-8.51-8.i586.rpm
error: Failed dependencies:
libXm.so.3 is needed by opera-8.51-8
Honnan tudom meg, hogy ez a libXm.so.3 melyik csomagban van? Létezik egyáltalán olyan megoldás, hogy automatikusan leszedi a netrõl a hiányzó csomagot, és legfeljebb megkérdezi, hogy igy jó-e nekem?A hiányzó csomag az openmotif-libs.
De nem igazán értem a problémádat, miért nem használod a yast-ot, vagy az apt-ot? Nem kéne keresgélned a hiányzó csomagokat. :wink1:catalisat wrote:Nem állítottam egzaktul hogy tudja, csak annyit hogy „gondolom”! A wines programja tud élõképet, amit aztán le lehet kattintani. Ebbõl gondoltam, hogy _talán_ meg lehet oldani webcam-nak is. Erõsen bízom benne azért. Nem látom elvi akadályát hogy miért ne lehetne..Csak azért bátorkodtam megkérdezni, mert az általam fellelt termékismertetésekben errõl egy árva szó sincs.
davidd2301 wrote:A következõ gépen milyen játékok futnának: Intel Pentium4 2.4 Ghz CPU, 512 MB Ram, Ati radeon 9250 128 MB videókártya?Pasziánsz. 😀
Ez a masina képes a webkamera funkcióra?
Adjál már egy linket, ahol ezt közlik a leírásában.eReL wrote:Na, igen, de akkor Win alatt miért ment neki „kifogástalanul”?Gõzöm nincs.
Viszont találkoztam olyan LG íróval, ami ugyanazon a gépen win alatt NEM ment, csak linuxon.xxyy wrote:ELképzelhetõ, hogy a 10-es SUSE már ismeri?A puding próbája az evés. 😀
vizsla wrote:Sajnos, számtalanszor találkoztam ilyennel… leginkább az olcsó rack-ek elhasználódása okából keletkezett érintkezési gondokból. (Hogy nálad mi van, nem tudom… a logból sem valószínû, hogy kiderül.)Az egyik lehetséges ok maga a cd-író.
LG-bõl sokkal több rossz példányt láttam, mint jót. Ez származhat nem megfelelõ minõségû alkatrésztõl, szállítás közbeni sérüléstõl.
(Hányszor ejtették le, amíg hozzád került? :poketoungeb: Láttad már valaha, hogy rakodnak egy repülõtéren? Brrrr…..)retaliator44 wrote:Elismerem, az én süsüm réginek számít (anno 2003), sok mindent rá is lehet fogni erre, de azon nagyot néznék, ha a CD-írásnak ez lenne az oka. De hogy lehet, hogy nem listázza ki? Vagy tegyem masterre? Azt akartam elkerülni.Az, hogy master vagy slave, tökmindegy. Ott kéne lennie a listában.
Milyen verziót használsz? Ezt elfelejtetted közölni. (Vagy én voltam figyelmetlen.) Ha nagyon régi, ott pl. NEM lehet a dma-t bekapcsolni, mert scsi emulációt használ – erre a rendszer nagyon háklis tud lenni.retaliator44 wrote:Még valamit találtam, hátha számít: a yast-ban a DMA módoknál nincs felsorolva a CD-író. 2 hdd+cdrom megvan de cd-r nincs. A CD-rom drives-hoz is hozzá kellett külön adni, persze ez nem segített semmit.Számít.
Ez baj, valami nagyon nincs rendben. Nálam 3 gép megy süsülinux alatt, az egyikben két optikai meghajtó is van, és mindegyiknél korrekt az automata beállítás.
Ellenõrizd a k3b setup-ot. -
SzerzőBejegyzés