Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
aty wrote:Csak a többség már kezdi visszamondani :mellow:
Ugyan már. Akik régebben jelezték, azok közül csak jzombi.
Az nem a többség….aty wrote:18-án többen ráérnének végülis?VectoR wrote:hát 4-en is lehet jókat sörözni :))))))) de 12-en sokkal jobb:)Azért 4-nél többen leszünk.
De a kapacitásom elegendõ nagyságú a találkozót lemondó tagok sörének elfogyasztásához is. 😀Az alábbi képet egy washingtoni kórházban arra használják, hogy a különbözõ stressz-szinteket vizsgálják. Nézd meg alaposan a vízbõl kiugró két delfint! A két delfin abszolút egyforma. A kutatók megállapították, hogy azok az emberek, akik stressznek vannak kitéve, különbözõnek találják a két delfint. Minél nagyobb stressznek van valaki kitéve, annál különbözõbbnek ítélik meg a két delfint. Alapvetõ érvényû: minél nagyobb a két delfin szubjektív megítélésében a különbség, annál nagyobb az érintett személy aktuális stressz-szintje. Tehát: ha igen különbözõnek találod a két delfint, akkor azt tanácsoljuk, hogy rakodj össze az íróasztalodon, hagyd abba a munkát, menj haza és pihend ki magad!
retaliator44 wrote:De a Neronak a disc quality-programjával ellenõrizve feltûnõ a különbség a 24x-esen írt Linuxos és a 24/32xesen írt Nero-s CD között.Kinek a javára?
GyurMan wrote:Köszi válaszod!1. de hát mi a különbség az eval és az open között? Az eval kifejlettebb, de régebbi? Az open a fejlesztõi ág? Mint uhuban a developer? Vagy mit jelent az Evaluation?
3. Szegedi DVD. Ok, kersgélek a fórumon, de ezt az új felületet még szoknom kell.
5. Sax2? Nem tudok benne sem frekvenciát, sem modline-t állítani, úgy, hogy másikat hasznája. De még nézegetem.
6. Hangkártya. Elméletileg be van állítva, de mégsem tuddom, hogy /dev/dsp-hány vagy mi lehet az sb live-? Azt hogyan tudom meg?
7. Könyv? Az letölthetõ valahol? Van magyar is?Tucsok02 wrote:Sziasztok!Azt már felfogtam kicsiny agyammal, hogy a Linux különbséget tesz a kis és nagybetû közt, még akkor is, ha a file kiterjesztésrõl van szól. Készítettettem egy programmal egy weboldalt és a képek valami miatt aaaaaaaa.jpg helyet aaaaaa.JPG- ként kerültek be a HTML kódba. Gondoltam, semmi gond, hiszen majd átnevezem a filokat. Eddig ezzel semmi gond, szépen látszik a weben – meg a gépemen is. Ezek után átmásoltam egy USB-s pendrive-ra és legnagyobb döbbenetemre aaaaaa.JPG-õl aaaaaa.jpg lett :blink:
No akkor hogy is van ez? Ha nem mindegy a kis és naygbetû, akkor errõl miért nem tud a gnome-commander???Tucsok
Egy fájl-nak van ELNEVEZ
GyurMan wrote:Szevasztok!Már eddig jónéhány linuxot kipróbáltam, de abbahagytam idõnként. November végén letöltöttem az ingyennet pillanataiban a Suse 9.3 EVAL-t.
Kérdéseim:
1. Mi az, hogy EVAL?
2. Látom, ti opensuse-t használtok. Akkor ezt elrontottam?
3. Ha a Opensuse 10 jobb, akkor van közöttetek szegedi? Erõsen korlátozott netem van, és úgy szeretném!
4. Ha online frissítést alkalmazok, akkor azt hova tölti le? Letölti, és megmarad, ugye?
5. Még nem néztem meg, de ugye van xvidtune? Vagy mivel is tudok képernyõmódokat állítani?
6. Default hangkarit hogy tudok állítani? Fedoraban asszem volt rá prgi.
7. Van ilyen FAQ kezdõ susesoknak? A legjobb, ha magyarul.Köszike! Gyu..
1. Evaluation. Ez a netrõl letölthetõ, telepíthetõ verzió, szemben a Live-val, ami dvd-rõl fut, és nem települ.
2. A 10.0 óta opensuse. (Megvette a Novell, és publikussá tette. Ez a kérdéskör kicsit hosszabb, olvass utána.) Semmit sem rontottál el. 😀
3. –
4. Ha akarod, megmarad, de minek?
5. sax2
6. yast – hardver
7. suse felhasználói kézikönyvSzerk. Itt a fórumon vannak szegediek is. Ha valamelyiküket szépen megkéred, biztosan pörköl neked valamelyikük egy 10.0-ás telepítõt. :poketoungeb:
vizsla wrote:A kérdés az, hogy a hw-ed kultiválja-e a 10.x-es suse-t 🙂
Mert mondjuk a p1 nem túlságosan :)))A kérdezõnek jelenleg 7.3-as süsüje van, a hw-rõl meg nem tudunk semmit (a cd-író kivételével) – és az, hogy 7.3 van rajta, akkor lehetett vadonatúj gép is.
A 7.3 2001 õszén jött ki, ha jól emlékszem, akkor már P4-es procik kaphatóak voltak….Jól elvagyunk így egymás közt. 😀
Csak a kérdezõ nem jelentkezik. Pedig legalább néhány korsó virtuális sört küldhetne. :poketoungeb:milfer wrote:Macskajancsi :
Neked is ilyen van ?
Mert az enyém Matshushita CW-7502 és SCSI, igaz a kérdezõé 7582 de hátha. :wink1:Volt ilyenem valamikor, már nincs meg.
Egyébként régebben scsi emuláció kellett a cd íráshoz süsülinuxon az ide felületû írókhoz, de már jó ideje nem.
Mellesleg a Panasonic írók nem tartoztak a kedvenceim közé. -
SzerzőBejegyzés