Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,411-4,420 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: RADIUS SERVER #2047152
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Zozee wrote:
      Hozzászólás: Codec telepítés #2046394
      Macskajancsi
      Felhasználó
        retaliator44 wrote:
        Auuuu! Azt mér nem mondta senki, hogy nem mp3lame hanem csak lame???

        😀 😀 😀
        Mert mindenki bambán ült a monitor elõtt.

        Egyébként ezt az „mp3lame” elnevezést honnan szedted? Amíg nem írtál róla, a létezésérõl sem tudtam. (Mert nincs.  :poketoungeb:)

        Hozzászólás: 4.2 install #2047041
        Macskajancsi
        Felhasználó
          lomex_usr wrote:
          Sziasztok.

          A probléma az hogy nem tudom hogy a 4.2 az live vagy sem…
          Cd indul grafikus környezetet be kell állítani azt án indul a kde.

          Ezt nem lehet installni?
          ha igen hogyan…
          Van uhu-m arra akarom rátenni de nem sikerült….
          Pedig a Debian elsõre ment…

          A 4.2 az egy live. De fel is tudod telepíteni. Böngészgess rajta, kell lennie valahol egy telepítés gombnak.
          Régen próbáltam már ki, de valahogy nincs olyan emlékem, hogy különösebben keresgélnem kellett volna….

          Azt hogy érted, hogy az uhu-dra akarod rátenni?
          Vagy uhu, vagy blackpanther, vagy egyik partíción uhu, másik partíción blackpanther, de egyik a másikon???? :wink1:

          Hozzászólás: Codec telepítés #2046390
          Macskajancsi
          Felhasználó
            retaliator44 wrote:
            Jó nekem az csomagból is, de ha se csomagot, se forrást nem találok? Tudom, ez most tényleg az én bénaságom, mert ilyen a világon nincs.

            1. Akkor olvasd el az opensuse.org oldalán a yast package repositories-ról szóló részt – bár a telepítés végén e „release notes” ugyancsak errõl (is) szól, és bõvítsd a telepítési forrásokat. A yast-szoftver-ben meg fog jelenni a lame.
            2. Használd az apt-ot, ott is benne van a listában.
            3. Keresd meg a neten. http://rpm.pbone.net/

            Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2042031
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Gyuszk wrote:
              Talin is lehet ilyen kifejezésekkel élni? 😀

              Ajjaj, de még mennyire.  😀
              Pl. a „Milyen sör van?” kérdésre a pincér RTFM-et válaszol…. 😀 😀 😀

              Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046940
              Macskajancsi
              Felhasználó
                fko wrote:
                feltettem a nforce drivert, de még mindig ugyanaz a helyzet

                Ha van rá módod, tegyél bele egy másik hálókártyát. Ha azzal megy, akkor mégiscsak az nforce-szal van a gond (valami felett elsiklottál)
                ha nem, akkor rossz beállítási értéket adtál meg valahol.

                Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046938
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  fko wrote:
                  hát próbáltam már úgy is hogy fix ipt állítottam be neki,

                  meg úgy is hogy az automatikus -ra tettem, mert a yast azt írta, hogy abban az esetben is állítsam automatikusra, ha nincs dhcp

                  Adj neki ip-t, pl. 192.168.0.1

                  Hozzászólás: Suse 10 + ADSL #2046936
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    fko wrote:
                    Feltettem a legutolsó 64 bites Suse-t, de hiába állítom be az ADSL-t, egyszerûen nem tudok elérni semmilyen ip-t vagy címet.

                    Asus A8N-E alaplapom van Nforce 4 chipsettel és az integrált hálókártyát használom.

                    A Yast-ban beállítottam a hálókártyát is, majd a DSL-t is. Ezután a KInternettel tudok is kapcsolódni, mégsem tudok netezni.
                    Emitel a szolgáltatóm, dinamikus ip címet kapok, de már nem vagyok benne biztos, hogy hol mit kell beállítani, mert mindenhol mást írnak (pl. fórumok, Suse doksi)

                    Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma és hogy lehet megoldani?

                    A hálókártyát hogyan állítottad be?

                    Hozzászólás: suse linux 10 jelszo beiras hiba #2046918
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      istvan06 wrote:
                      kelemengabor wrote:

                      telepites utan nem fogad el semmifele jelszot

                      részvétem

                      a reszvet meg nem oldotta meg a problemat, tulajdonkepen mikor kell beirni
                      a jelszot a telepites elejen? Szerintem ha nem irok be semmit a telepites nem folytatodik

                      Akkor kell beírni, amikor kéri. De a „Tovább” gomb él a jobb alsó sarokban, úgyhogy simán továbbléphetsz, csak nem fogod tudni elindítani a rendszert.
                      Mint ahogy a mellékelt ábra mutatja.  :poketoungeb:

                      A részvétnyilvánításhoz csatlakozom.  😀
                      Kezdd elõlrõl, figyelmesebben. Most viszont már lépj be a szakértõi partícionálás menüpontba, mert az elõzõ telepítés root partícióját különben otthagyja, aztán jön a nagy csodálkozás.

                      Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044709
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        vzolle wrote:
                        Hello!

                        Van egy ACER4101wlmi notebook-om. Gondoltam felteszem erre is a Suse10-et. Mindvégig gördülékenyen ment a telepítés, viszont a végén a kijelzõ sötét marad (nincs kép), a karakteres felületet gond nélkül elõ tudom hívni. A linux betöltõdésének végét hallom (kezdõhang), KDE betölt, csak fekete a képernyõ. Ati Mobility x700-as videókártya van a notebook-ban, a kijelzõ WideScreen-es. Karakteres módban tökéletesen üzemképes.

                        Hlp! Köszi.

                        Próbáld meg a sax2-t buherálni, ellenõrizd a monitor beállításait. (Méret és képarány helyesen van megadva?)

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,411-4,420 / 5,804