Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Zozee wrote:retaliator44 wrote:Auuuu! Azt mér nem mondta senki, hogy nem mp3lame hanem csak lame???
😀 😀 😀
Mert mindenki bambán ült a monitor elõtt.Egyébként ezt az „mp3lame” elnevezést honnan szedted? Amíg nem írtál róla, a létezésérõl sem tudtam. (Mert nincs. :poketoungeb:)
lomex_usr wrote:Sziasztok.A probléma az hogy nem tudom hogy a 4.2 az live vagy sem…
Cd indul grafikus környezetet be kell állítani azt án indul a kde.Ezt nem lehet installni?
ha igen hogyan…
Van uhu-m arra akarom rátenni de nem sikerült….
Pedig a Debian elsõre ment…A 4.2 az egy live. De fel is tudod telepíteni. Böngészgess rajta, kell lennie valahol egy telepítés gombnak.
Régen próbáltam már ki, de valahogy nincs olyan emlékem, hogy különösebben keresgélnem kellett volna….Azt hogy érted, hogy az uhu-dra akarod rátenni?
Vagy uhu, vagy blackpanther, vagy egyik partíción uhu, másik partíción blackpanther, de egyik a másikon???? :wink1:retaliator44 wrote:Jó nekem az csomagból is, de ha se csomagot, se forrást nem találok? Tudom, ez most tényleg az én bénaságom, mert ilyen a világon nincs.1. Akkor olvasd el az opensuse.org oldalán a yast package repositories-ról szóló részt – bár a telepítés végén e „release notes” ugyancsak errõl (is) szól, és bõvítsd a telepítési forrásokat. A yast-szoftver-ben meg fog jelenni a lame.
2. Használd az apt-ot, ott is benne van a listában.
3. Keresd meg a neten. http://rpm.pbone.net/Gyuszk wrote:Talin is lehet ilyen kifejezésekkel élni? 😀Ajjaj, de még mennyire. 😀
Pl. a „Milyen sör van?” kérdésre a pincér RTFM-et válaszol…. 😀 😀 😀fko wrote:feltettem a nforce drivert, de még mindig ugyanaz a helyzetHa van rá módod, tegyél bele egy másik hálókártyát. Ha azzal megy, akkor mégiscsak az nforce-szal van a gond (valami felett elsiklottál)
ha nem, akkor rossz beállítási értéket adtál meg valahol.fko wrote:hát próbáltam már úgy is hogy fix ipt állítottam be neki,meg úgy is hogy az automatikus -ra tettem, mert a yast azt írta, hogy abban az esetben is állítsam automatikusra, ha nincs dhcp
Adj neki ip-t, pl. 192.168.0.1
fko wrote:Feltettem a legutolsó 64 bites Suse-t, de hiába állítom be az ADSL-t, egyszerûen nem tudok elérni semmilyen ip-t vagy címet.Asus A8N-E alaplapom van Nforce 4 chipsettel és az integrált hálókártyát használom.
A Yast-ban beállítottam a hálókártyát is, majd a DSL-t is. Ezután a KInternettel tudok is kapcsolódni, mégsem tudok netezni.
Emitel a szolgáltatóm, dinamikus ip címet kapok, de már nem vagyok benne biztos, hogy hol mit kell beállítani, mert mindenhol mást írnak (pl. fórumok, Suse doksi)Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma és hogy lehet megoldani?
A hálókártyát hogyan állítottad be?
istvan06 wrote:kelemengabor wrote:telepites utan nem fogad el semmifele jelszot
részvétem
a reszvet meg nem oldotta meg a problemat, tulajdonkepen mikor kell beirni
a jelszot a telepites elejen? Szerintem ha nem irok be semmit a telepites nem folytatodikAkkor kell beírni, amikor kéri. De a „Tovább” gomb él a jobb alsó sarokban, úgyhogy simán továbbléphetsz, csak nem fogod tudni elindítani a rendszert.
Mint ahogy a mellékelt ábra mutatja. :poketoungeb:A részvétnyilvánításhoz csatlakozom. 😀
Kezdd elõlrõl, figyelmesebben. Most viszont már lépj be a szakértõi partícionálás menüpontba, mert az elõzõ telepítés root partícióját különben otthagyja, aztán jön a nagy csodálkozás.vzolle wrote:Hello!Van egy ACER4101wlmi notebook-om. Gondoltam felteszem erre is a Suse10-et. Mindvégig gördülékenyen ment a telepítés, viszont a végén a kijelzõ sötét marad (nincs kép), a karakteres felületet gond nélkül elõ tudom hívni. A linux betöltõdésének végét hallom (kezdõhang), KDE betölt, csak fekete a képernyõ. Ati Mobility x700-as videókártya van a notebook-ban, a kijelzõ WideScreen-es. Karakteres módban tökéletesen üzemképes.
Hlp! Köszi.
Próbáld meg a sax2-t buherálni, ellenõrizd a monitor beállításait. (Méret és képarány helyesen van megadva?)
-
SzerzőBejegyzés