Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,441-4,450 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046594
    Macskajancsi
    Felhasználó
      dara wrote:
      A te megoldásod a szuper, ugyanis van neted Linux alól. De majd ha sikeresen beüzemelem az ndiswrappert és lesz wirelesse-m… 😉

      Nem ismerem a körülményeket, de ideiglenesen sem vagy hajlandó magaddal szemben olyan engedményre, hogy a gépedet rádugod egy szabad kábelvégre, és legalább a video rendben lenne? (Meg mondjuk az azóta közreadott programfrissítések.) Vagy csak egy wireless adó van ott, minden kábelezés nélkül?

      Egy árva szóval nem mondtad, hogy nincs neted, és valljuk be, nehéz is kispekulálni, hiszen az ideírt post-jaidat sem postagalambbal küldted…..
      Valamilyen net-kapcsolatnak azért kell lennie ennek a fényében.  😀 😀 😀
      Vagy, ha a szomszédból netezel, talán pár percre megengedik azt is, hogy a gépedet rádugd.

      Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046592
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Ez a megoldás miért nem jó?

        „It is recommended to use YOU (YaST Online Update) for (re)installation
        of the nvidia driver. There are several reasons for this. First, it’s
        simple. Second, and this is the most important one, you won’t need to
        recompile the nvidia kernel module after a kernel update.

        Inside YOU enable „Installable and Installed Patches” for „Show Patch
        Category” and select „Download NVIDIA(r) Graphics Driver” from the
        patches list (usually at the bottom of the list). Note, that you need
        to mark it as „Update” (right mouse click) if you already installed it
        before and the driver was uninstalled – for any reason. Proceed as
        usual now. After YOU has finished restart your Xserver (i.e. logout
        from your Xsession) and you’re fine.”

        Elsõ kattintás: SuSE watcher – YOU indítása (alul jobb oldalon, az a zöld gombóc.)
        root jelszó beír.
        Második kattintás: „Következõ” gomb.
        Harmadik kattintás: „Download NVIDIA Graphics driver
        Negyedik kattintás: „Elfogadás”.

        Hozzászólás: SuSE Nvidia driver #2046590
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Buszos53 wrote:
          Helosztok
          Kezdö SuSE linuxos vagyok most telepitetem a 10.0 ást de sehogysem tudom a3D és beálitást elérni.
          Nekem egy Nforce 5200 as videokártyámvan. A kártyát pedig rendesen felismeri, ijenkor mit lehet csinálni.
          SOS segitsetek benne.

          Köszi Buszos53 :eh:

          Mit jelent, hogy sehogysem todod elérni a 3D-t? Mit tettél eddig?
          A Yast online update-tel próbáltad már?
          A kártyát persze hogy felismeri, mint minden linuxos rendszer. Attól még kell hozzá driver.  😀

          Hozzászólás: Mekkora egy DVD #2046471
          Macskajancsi
          Felhasználó
            kayapo wrote:
            Na ez egy elég hülye cím (ezért is tettem a kávézóba itt talán elfér és nem vágja ki senki) :blush:
            Szóval mekkora, mert 4.7 * 1024 * 1024 * 1024 Byte = 5046586572,8
            illetve 4.38 * 1024 * 1024 * 1024 Byte = 4702989189,12 gondolom 0,8 Byte, vagy 0,12 Byte nem valós adat. Nem túl nagy dolog de jó lenne tudni – mielõtt próbálgatok -, hogy egy adatbázis mentése (mondjuk) felfér-e rá.
            Persze, fokozhatom a DVD-9, DVD-10, DVD-15, DVD-18 formátumokkal.

            Elméletileg 4489MB.
            Azért írom így, mert gyártótól függõen néhány MB-tal több is lehet, a +R pedig akár néhánnyal kevesebb.
            Ahogy számoltad (a 4,38gigából kiindulva), az egy elméleti érték.

            Ha a boltban kérsz 20 deka párizsit, pontosan annyit kapsz minden esetben?  😀

            Hozzászólás: Squid Cache + Windows Update??? #2046462
            Macskajancsi
            Felhasználó
              davidd2301 wrote:
              Mi az a Windows?
              Hozzászólás: /usr/bin/install -valami nagyon erdekes #2046439
              Macskajancsi
              Felhasználó
                inp3dance wrote:
                Nem tudom mi tortent, de akarmien parameterrel adom ki az install parancsot (/usr/bin/install -rol van szo), ezt a hibauzenetet kapom:
                ln: creating symbolic link `./*’ to `/opt/myscript/*’: File exists
                rm: cannot remove `install’: No such file or directory
                Namost az opt/myscript konyvtar nem letezik, nem letezett mar akkor sem mikor feltettem az OS-t. Es nem tudom hogy mi van, mi lehet a gond es honnan veszi hogy neki azzal a konyvtarral lenne dolga. Mikor meg letezett akkor volt abban is 1 altalam csinalt install script, ami bemasoltam a /usr/local/bin -be az ott levo fileket …
                Lehetseges hogy valami filerendszer hiba? Az fsck.reiserfs -t probaltam mar mindenfele parameterrel. nem ad semmifele hibat …
                Valakinek valami otlete? En elvesztem …

                Hogy? Mi? Részleteznéd? Mit akarsz telepíteni? Vagy eltávolítani? Milyen scriptet másoltál be, miért, mihez?

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  hun0r wrote:
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    hun0r wrote:
                    ……bár kicsit hihetetlen számomra hogy senki nem tudja hogy lehetséges-e telepíteni 32-bites Linuxot 64 bites platformra…! :cool1:

                    Ha egy kicsit is figyelemmel kísérted volna az AMD és az Intel híreit, ezt nem kérdezted volna meg.
                    A válasz annyira evidens, hogy ezért nem méltatta senki sem válaszra.

                    LEHETS

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      MadBence wrote:
                      Honnan töltsem le? vagy lehet a 10.0 is?(9.1 van nekem)

                      Most már nem tudom megállni szó nélkül.
                      http://www.linux.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=72

                      Tegnap a fent említett helyen válaszoltam. A letöltési helyet belinkeltem.

                      Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973648
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        A topikcímben szereplõ elírást javítottam. (Mamndriva helyett Mandriva  :D)
                        http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16771.0

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,441-4,450 / 5,804