Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Pityuka198 wrote:Az Ip cím autómatikus amúgy nagy nehezen sikerült beállítani.
Elárulnád, mi volt a probléma?
Egyébként a hálókártya ip-címének semmi köze az adsl dhcp-hez.NZs wrote:Problémák:
*vfat filerendszereken nem látszanak rendesen az ékezetek.
*ntfs csak a rootnak engedélyezett.1. Karakterkódolás nem megfelelõ.
2. Ez alatt mit értesz? Nem látod userként? Akkor root-ként adjál neki olvasási jogot. (pl. chmod o+r /ahova becsatoltad)
Vagy az fstab opciókat írd át: users,gid=users,umask=0002,nls=iso8859-2.Pityuka198 wrote:PCI-s Ethernet csatólón van a gépben, sehogy se bírtam beállítani, pedig a felhasználónevet és a jelszavat jól beírtam.
Windows XP-allat megy, de szeretném Mandriva alá is beállítani. A Hálókártyát tökéletesen felismeri a rendszer.
Típusa: 3Com Etherlink XL 10/100 PCI – a 3c905-õs modult használja.Adtál ip-címet a hálókártyának? (pl. 192.168.0.1)
akasp wrote:Sziasztok!Lenne egy kérdésem, ami elég sûrgõs. Letöltöttem egy file-t aminek .tar.gz volt a kiterjesztése. Hogy kell ezt telepíteni?
Ha kitömöríted, találsz benne egy readme file-t.
Olvasd el.inp3dance wrote:Mert gyorsitani akartam … ami vegul is sikerult,igy elso benyomasra kb 50%-al gyorsabbnak tunik. Pelda : eddig a krusadernek kellett olyan 5 masodperc mig elindult, most 2 alatt siman megvanEz így eléggé nehézkes megoldásnak tûnik.
1, A süsünek vannak nongpl kernelrészei is, ez is okozhatja a problémát.
2. Nyilvánvalóan hiányzik neki valami, de ezt ilyen módon megnézni elég nehéz. Ha szerencséd van, a yast – szoftver – szoftver telepítés indítása vagy az apt kiírja, bár ennek az esélye majdnem 0.Ja, lehet, hogy gyorsabb, csak nem mûködik.
Nem mindegy, hogy lassan vagy gyorsan nem mûködik? 😀zentus wrote:Elfelejtettem mondani, hogy Norton PartitionMagic 8.0 programal csíppentetem le a vínyomból ez lehet baj oka?Nem.
De ha ez nyugtalanít, indítsd el a telepítést, és a partícionálásnál válts szakértõi módba.
(Vigyázz, innentõl fogva nagyon figyelmesen. Jól gondold át, mit csinálsz.)hyde wrote:Most az amarok Hangmoduljában átálítottam a hangrendszert xine-re és így az mp3-akat nem is játzsa le csak tovább ugrik rajuk. mintha nem lenne ott a vinyón és átlépi a filéket.
ebben tudna valaki esetleg segíten, hogy legalább ez a lejátszó normálisan menjen.?Alapértelmezésben helix engine.
Pityuka198 wrote:Szeretnék segítéget kérni MDSL internet beállításához Mandriva 2006 alá.
Köszönöm.Pityuka, mi a gond? Valami bõvebbet.
Egyébként kiszállási díj megegyezés szerint.
(kisbetu colát iszik, én meg bármit, aminek van némi alkoholtartalma. :D)zentus wrote:Ne már lecseréljem a Pioneer 109D-t egy Lg-re :ohmy:Annak a pioneernak jónak kellene lennie.
A telepítés kezdetén lépj át szöveges módba, van olyan opció, hogy telepítõlemez ellenõrzése.
Egy próbát megér.akasp wrote:hali jano. látom meginditottad forumodat. én megrendeltem: shipit.ubuntu.com remélem amar kihozzakEz mi? Mirõl van szó? Kihez beszélsz?
Ha közérdekû, légy szíves feltüntetni, mire válaszolsz, ha nem, akkor priviben szíveskedjél.
Elõre is köszönöm megértésedet. -
SzerzőBejegyzés