Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,461-4,470 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mikrohullámú Internet beállítása #2045870
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Pityuka198 wrote:
      Az Ip cím autómatikus amúgy nagy nehezen sikerült beállítani.

      Elárulnád, mi volt a probléma?
      Egyébként a hálókártya ip-címének semmi köze az adsl dhcp-hez.

      Hozzászólás: filerendszer probléma (RTFM kérdések) #2045881
      Macskajancsi
      Felhasználó
        NZs wrote:
        Problémák:
        *vfat filerendszereken nem látszanak rendesen az ékezetek.
        *ntfs csak a rootnak engedélyezett.

        1. Karakterkódolás nem megfelelõ.
        2. Ez alatt mit értesz? Nem látod userként? Akkor root-ként adjál neki olvasási jogot. (pl. chmod o+r /ahova becsatoltad)
        Vagy az fstab opciókat írd át: users,gid=users,umask=0002,nls=iso8859-2.

        Hozzászólás: Mikrohullámú Internet beállítása #2045868
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Pityuka198 wrote:
          PCI-s Ethernet csatólón van a gépben, sehogy se bírtam beállítani, pedig a felhasználónevet és a jelszavat jól beírtam.
          Windows XP-allat megy, de szeretném Mandriva alá is beállítani. A Hálókártyát tökéletesen felismeri a rendszer.
          Típusa: 3Com Etherlink XL 10/100 PCI – a 3c905-õs modult használja.

          Adtál ip-címet a hálókártyának? (pl. 192.168.0.1)

          Hozzászólás: Segítség! Hogy kell telepíteni? #2045871
          Macskajancsi
          Felhasználó
            akasp wrote:
            Sziasztok!

            Lenne egy kérdésem, ami elég sûrgõs. Letöltöttem egy file-t aminek .tar.gz volt a kiterjesztése. Hogy kell ezt telepíteni?

            Ha kitömöríted, találsz benne egy readme file-t.
            Olvasd el.

            Hozzászólás: Ures KDE Control Center #2045851
            Macskajancsi
            Felhasználó
              inp3dance wrote:
              Mert gyorsitani akartam … ami vegul is sikerult,igy elso benyomasra kb 50%-al gyorsabbnak tunik. Pelda : eddig a krusadernek kellett olyan 5 masodperc mig elindult, most 2 alatt siman megvan

              Ez így eléggé nehézkes megoldásnak tûnik.
              1, A süsünek vannak nongpl kernelrészei is, ez is okozhatja a problémát.
              2. Nyilvánvalóan hiányzik neki valami, de ezt ilyen módon megnézni elég nehéz. Ha szerencséd van, a yast – szoftver – szoftver telepítés indítása vagy az apt kiírja, bár ennek az esélye majdnem 0.

              Ja, lehet, hogy gyorsabb, csak nem mûködik.
              Nem mindegy, hogy lassan vagy gyorsan nem mûködik?  😀

              Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044703
              Macskajancsi
              Felhasználó
                zentus wrote:
                Elfelejtettem mondani, hogy Norton PartitionMagic 8.0 programal csíppentetem le a vínyomból ez lehet baj oka?

                Nem.
                De ha ez nyugtalanít, indítsd el a telepítést, és a partícionálásnál válts szakértõi módba.
                (Vigyázz, innentõl fogva nagyon figyelmesen. Jól gondold át, mit csinálsz.)

                Hozzászólás: suse + multimedia #2040484
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  hyde wrote:
                  Most az amarok Hangmoduljában átálítottam a hangrendszert xine-re és így az mp3-akat nem is játzsa le csak tovább ugrik rajuk. mintha nem lenne ott a vinyón és átlépi a filéket.
                  ebben tudna valaki esetleg segíten, hogy legalább ez a lejátszó normálisan menjen.?

                  Alapértelmezésben helix engine.

                  Hozzászólás: Mikrohullámú Internet beállítása #2045863
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Pityuka198 wrote:
                    Szeretnék segítéget kérni MDSL internet beállításához Mandriva 2006 alá.
                    Köszönöm.

                    Pityuka, mi a gond? Valami bõvebbet.
                    Egyébként kiszállási díj megegyezés szerint.
                    (kisbetu colát iszik, én meg bármit, aminek van némi alkoholtartalma.  :D)

                    Hozzászólás: Telepítési hiba SUSE 10.0 #2044700
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      zentus wrote:
                      Ne már lecseréljem a Pioneer 109D-t egy Lg-re :ohmy:

                      Annak a pioneernak jónak kellene lennie.
                      A telepítés kezdetén lépj át szöveges módba, van olyan opció, hogy telepítõlemez ellenõrzése.
                      Egy próbát megér.

                      Hozzászólás: TotalCommander klón Ubuntu alá? #2045763
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        akasp wrote:
                        hali jano. látom meginditottad forumodat. én megrendeltem: shipit.ubuntu.com remélem amar kihozzak

                        Ez mi? Mirõl van szó? Kihez beszélsz?
                        Ha közérdekû, légy szíves feltüntetni, mire válaszolsz, ha nem, akkor priviben szíveskedjél.
                        Elõre is köszönöm megértésedet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,461-4,470 / 5,804