Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kistukesz wrote:Különben is hibátlan csak én vagyok, ja és szépségemnél már csak szerénységem nagyobb 🙂 .
Nagy tévedésben leledzel. 😀
Szép is vagyok, meg okos is.
Ja, meg fõleg szerény. 😀Davs wrote:Hy!
Nem SuSE, ….Hanem mi?
A süsüben ez a probléma nem létezik.
Légy szíves a megfelelõ topikban kérdezni, hátha akkor kiderül, mit használsz. Ha már ennyire titkolózol. :poketoungeb:inp3dance wrote:KDE 3.5 -ot tettem fel forrasbol suse 10.0 -ra es a Control Centerben csak a yast cuccok vannak, a KDe -re vonatkozo cuccok, beallitasok hianyzonak.Van valakinek otelete h miert van igy? Vagy valami extra csomagot kene feltegyek meg? Kosz elore isA kérdésedre a választ nem tudom, de miért nem használtad a süsüre készített csomagokat? Elég régóta elérhetõ, akár az apt-ot is használhattad volna a frissítésre.
LordOfTheBoards wrote:Nincsen bajom azokkal a programokkal, csak nem mindegyik up2date. Meg ugye van progi amibõl nincs csomag. Szerintem az nem mûködik, hogy én találok egy programot, ami tetszik és másokat sûrgessek, hogy készítsék már el. De ha jól látom, tudom a bpl a mandrakere épül, csak azt nem tudom melyikre. 9.2? 10.0? ???Több tippem is van.
1. Amibõl nincsen csomag, fordítsd le forrásból.
2. Készíts magadnak csomagot.
3. Használj más disztribet, ha ezekkel végképp nem boldogulsz. De az 1. pontot nagy valószínûséggel akkor sem úszod meg, tehát várd meg, amíg VectoR ránéz a topikra. 😀Még mindig nem tudjuk, milyen alkalmazást szeretnél használni.
Titok? :poketoungeb:hyde wrote:Régebben mûködött a xmms is suse 9.0-9.2 alatt is de most ez alatt nem nagyon akar.
Az Mplayert pedig rpm-es csomagból raktam fel lehet az volt a baj? és inkább normál forrásból kellet volna?
De ezeket a csomagokat már feltettem 9.2 alá és normálisan mûködött az egész program mindent vitt. mondjuk ott az egész suse ftp-s csoag volt leszedve és onnan telepítettem.
Most nagyon hiányolja ezeket a csomagokat, filéket.Az, hogy régebben mi volt, teljesen érdektelen. Régebben az amarok nem volt az alap telepítési listában.
Az mplayer telepítésére vonatkozóan:„2. Az mplayer-t honnan raktad fel? Amiket írtál, az teljesítetlen függõségekre utal. Használd a kibõvített telepítési forrásokat.
http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
Ha rögtön az elsõt beírod, (packman) felpakolja neked a függõségeket is.”(idézet Macskajancsitól 😀 😀 :D)
LordOfTheBoards wrote:Szevasztok!Milyen mandrake csomagokat rakhatok a bpl 4.2-re?
Ez a kérdés így eléggé érdekes.
Elméletileg azokat, amelyek nevében a „noarch” szerepel, de kb. 11 ezer csomagot nem hiszem, hogy bárki is kipróbált volna – továbbá egyáltalán nem biztos, hogy ezek mûködnek is.
Attól, mert rpm, nincs közvetlen átjárás az rpm-et használó disztrók között. (Fedora, SuSE, Mandrake)
A blackpanther oldaláról letölthetõ csomagok miért is nem jók neked?
Ha nagyon vágysz egy bizonyos alkalmazásra, inkább azt ír ide. Ha nem találtál ilyet a blackpanther programjai között, várj türelemmel. VectoR idõnként megjelenik itt, és minden bizonnyal segítségedre lesz a megfelelõ program kiválasztásában.hyde wrote:2 problémám is lenne:
1: Az mp3 lejátszása közben az AMAROK-ban a zenét lejátsz de ha a következõszámra ugrik a lejászó a PCM hangerõ leugrik 0%-ra. XMMS-ben pedig semilyen fiélt nem hajlandó betölteni a lejátszási listába. Próbáltam már a chmod 777-et is de az sem jelentett semilyen megoldást. Egyébként normál Audigy hangkártyám van és 32bit-es gépem.2: HA az MPLAYER programot telepítem feltettem elõtte a lame és a win32codec-all-t és utána kezdtem el telepíteni a MPlayer progit de az a yastos telepítésben leáll mivel a következõ filéket kéri :
libdirectfb-0.9.so.20
liblzo.so.1
libman.so.0
ezek melyik csomagban vannak meg mert én cd-rõl telepítettem a suse 10.0-át és azon nincsenek ilyen csomagok.
Ha ezeket a csomagokat figyelmen kívül hagyom és felteszem a MPlayert akkor az nem indul el normálisan.1. Tapasztalataim szerint az amarok és az xmms nem szeretik egymást. Az alaptelepítés az amarok-ot rakja fel, minek kellett az xmms?
2. Az mplayer-t honnan raktad fel? Amiket írtál, az teljesítetlen függõségekre utal. Használd a kibõvített telepítési forrásokat.
http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
Ha rögtön az elsõt beírod, (packman) felpakolja neked a függõségeket is.cyberass wrote:Bocs kicsit off leszek :blush:Régebben volt egy laptopokról szóló topik a hup-on, ahol több oldalas anyázás volt olvasható a clevo-król, mert semmilyen linux nem volt rá telepíthetõ.
Lehet, hogy azóta valami csalafintasággal rá lehet venni, hogy fogadja el a pingvines oprendszert, de errõl nem olvastam még.Nekem Clevo M400EF van és minden gond nélkül megy rajta a süsü 10. Régen a 9.3 nem akarta felismerni a winyót telepítéskor de csak 1 boot paraméter kellett neki amit itt találtam a fórumon csak már nem emlékszek rá. Utánna az is ment.
OFF END 😀
Ha egyre gondolunk, az a sis chipsetre vonatkozott:
insmod=ide-genericde ez nem az.
garami_k wrote:Akkor most én cseszek el valamit telepítéskor vagy valami fizikális problémája van ami windows alatt nem jelentkezik?
Mit lehet ilyenkor tenni?
Vigyem el szervízbe nem fognak kiröhögni?Szerintem valami hardverprobléma van, amire a linux érzékeny. Nem hiszem, hogy elszúrtál bármit is.
A szervízes dolgot meg kell próbálni, hátha van linuxos emberük, aki nem röhög, hanem komolyan veszi.Ennek a notinak mennie kéne….
http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=Clevo+Co.+M400A%2Blinux&btnG=Keres%C3%A9s&meta= -
SzerzőBejegyzés