Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,491-4,500 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse Linux 10.0 Wlan beállítás #2043891
    Macskajancsi
    Felhasználó
      gorlin wrote:
      64 bites Processzorom van.De az a kérdés hogy kell e 64 bites driver.
      Illetve nem baj hogy 32 bites gépen 64 bitessel próbálkozom?

      Biztos gyenge a felfogásom, de ezt nem értem.  :wink1:
      Ha 32 bites a géped (???) abba hogy jön 64 bites processzor?
      Magyarázd már meg, kérlek.
      Ha 64 bites a procid, akkor a gépeden mi a 32 bites?

      Hozzászólás: Suse Linux 10.0 Wlan beállítás #2043888
      Macskajancsi
      Felhasználó
        gorlin wrote:
        Sziasztok!

        Eszembe jutott valami .

        Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2041991
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Gyuszk és VectoR!

          Amíg majd értekeztek a forráskód és a kernel szépségeirõl, addig iszom a sörötöket.  :poketoungeb:
          (A számlátokra, természetesen.  :D)

          Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2041989
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Hová tûnt a Linuxfórum Találkozó téma?
            Engem speciel marhára nem érdekelnek a játékok, így a Duke3D sem.
            Ez itt OFF.

            Gyuszk, légy szíves rendet csinálni, mert te csináltál rendetlenséget.  :poketoungeb:

            Hozzászólás: help #2044267
            Macskajancsi
            Felhasználó

              „Lehet, ha van egy másik linux (akár live cd is) a gépen, akkor az alá simán felmountolhatod a linuxos partíciót.”

              „az a gond hogy nem otthon vagyok itt meg nem komálnák ha feltennék egy linuxot”

              kelemengabor, erre varrj gombot.

              Mindenesetre, ha a vizsgán átmész, értesíts minket, mert tudni szeretnénk a vizsga helyét, továbbá hogy milyen képesítést ad.

              Hozzászólás: help #2044265
              Macskajancsi
              Felhasználó

                „mountolni lehet-e linuxot”
                Honnan? Hova?

                Biztosan nehéz a felfogásom, vagy nem fogalmazol pontosan.  :poketoungeb:
                Van live disztrib is, ez cd-rõl fut. Hallottál már róla?

                A számítógép önmagában nem csinál semmit, szüksége van valamilyen operációs rendszerre, amit (a live rendszerek kivételével) fel kell telepíteni a gépre.
                Szüksége van valamilyen adathordozóra (merevlemez), a rendszer indításához (boot) szükség van rendszertöltõre (grub vagy lilo).
                Hová akarod mountolni? Win alól akarsz futtatni linuxot? Nem értem a kérdést.

                „csak pénteken lesz a vizsga, meló után van idõm tanulni”
                Melyik év?  😀

                Az autóvezetés tudományát is nehéz autó nélkül elsajátítani.
                Bár ûrhajót tudok vezetni a sci-fi filmek alapján….(Szerencsére nem kerülök olyan helyzetbe, hogy be is kéne bizonyítanom.)

                Hozzászólás: help #2044262
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  balintmester wrote:
                  már legalább 6 órája ismerkedek a linuxxal

                  Akkor tudok egy biztatót mondani:

                  HAJR

                  Hozzászólás: help #2044258
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Csak egy halkan feltett kérdés: van valamilyen linux a gépeden egyáltalán?

                    Hozzászólás: suse + multimedia #2040476
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      amatour wrote:
                      Sziasztok!

                      Mplayer-re lenne szükségem, és a http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories (Packman) link alapján bõvítettem a yast telepítési forrásait. Aztán minden jó is, most már szerepel a telepítésnél, hogy mplayer.

                      Kijelölöm, hogy telepítse -> Rányomok a függõségek ellenõrzésére -> Az összes függõség rendben -> Elindítom a telepítést -> w32codec-all letöltése -> látszólag letölti, de 100%-nál kiírja, hogy nem találja -> ha kihagyom ennek telepítését, akkor a LAME MP3 Encoder-nél is ugyanez a helyzet.

                      Miért nem telepíti nekem a frissítéseket, ezáltal az Mplayer-t sem?

                      Akkor tedd fel innen kézzel:
                      http://avifile.sourceforge.net/

                      Hozzászólás: uhu hp nx6125re? #2044123
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        talger86 wrote:
                        (bootkor ha egy tétel mögött nem jelenik meg a zöld [ok] akkor nem tölötte be vagy csak akkor volt hiba ha kiírja a pios [hiba] felitatot?)

                        A hibát a piros jelzi, a figyelmeztetés sárga. (Pl. ha kézi vezérléssel indítasz valamit, akkor sárga, mert nem automatikus a betöltés.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,491-4,500 / 5,804