Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
gorlin wrote:64 bites Processzorom van.De az a kérdés hogy kell e 64 bites driver.
Illetve nem baj hogy 32 bites gépen 64 bitessel próbálkozom?Biztos gyenge a felfogásom, de ezt nem értem. :wink1:
Ha 32 bites a géped (???) abba hogy jön 64 bites processzor?
Magyarázd már meg, kérlek.
Ha 64 bites a procid, akkor a gépeden mi a 32 bites?gorlin wrote:Sziasztok!Eszembe jutott valami .
Gyuszk és VectoR!
Amíg majd értekeztek a forráskód és a kernel szépségeirõl, addig iszom a sörötöket. :poketoungeb:
(A számlátokra, természetesen. :D)Hová tûnt a Linuxfórum Találkozó téma?
Engem speciel marhára nem érdekelnek a játékok, így a Duke3D sem.
Ez itt OFF.Gyuszk, légy szíves rendet csinálni, mert te csináltál rendetlenséget. :poketoungeb:
„Lehet, ha van egy másik linux (akár live cd is) a gépen, akkor az alá simán felmountolhatod a linuxos partíciót.”
„az a gond hogy nem otthon vagyok itt meg nem komálnák ha feltennék egy linuxot”
kelemengabor, erre varrj gombot.
Mindenesetre, ha a vizsgán átmész, értesíts minket, mert tudni szeretnénk a vizsga helyét, továbbá hogy milyen képesítést ad.
„mountolni lehet-e linuxot”
Honnan? Hova?Biztosan nehéz a felfogásom, vagy nem fogalmazol pontosan. :poketoungeb:
Van live disztrib is, ez cd-rõl fut. Hallottál már róla?A számítógép önmagában nem csinál semmit, szüksége van valamilyen operációs rendszerre, amit (a live rendszerek kivételével) fel kell telepíteni a gépre.
Szüksége van valamilyen adathordozóra (merevlemez), a rendszer indításához (boot) szükség van rendszertöltõre (grub vagy lilo).
Hová akarod mountolni? Win alól akarsz futtatni linuxot? Nem értem a kérdést.„csak pénteken lesz a vizsga, meló után van idõm tanulni”
Melyik év? 😀Az autóvezetés tudományát is nehéz autó nélkül elsajátítani.
Bár ûrhajót tudok vezetni a sci-fi filmek alapján….(Szerencsére nem kerülök olyan helyzetbe, hogy be is kéne bizonyítanom.)balintmester wrote:már legalább 6 órája ismerkedek a linuxxalAkkor tudok egy biztatót mondani:
HAJR
Csak egy halkan feltett kérdés: van valamilyen linux a gépeden egyáltalán?
amatour wrote:Sziasztok!Mplayer-re lenne szükségem, és a http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories (Packman) link alapján bõvítettem a yast telepítési forrásait. Aztán minden jó is, most már szerepel a telepítésnél, hogy mplayer.
Kijelölöm, hogy telepítse -> Rányomok a függõségek ellenõrzésére -> Az összes függõség rendben -> Elindítom a telepítést -> w32codec-all letöltése -> látszólag letölti, de 100%-nál kiírja, hogy nem találja -> ha kihagyom ennek telepítését, akkor a LAME MP3 Encoder-nél is ugyanez a helyzet.
Miért nem telepíti nekem a frissítéseket, ezáltal az Mplayer-t sem?
Akkor tedd fel innen kézzel:
http://avifile.sourceforge.net/talger86 wrote:(bootkor ha egy tétel mögött nem jelenik meg a zöld [ok] akkor nem tölötte be vagy csak akkor volt hiba ha kiírja a pios [hiba] felitatot?)A hibát a piros jelzi, a figyelmeztetés sárga. (Pl. ha kézi vezérléssel indítasz valamit, akkor sárga, mert nem automatikus a betöltés.)
-
SzerzőBejegyzés