Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,511-4,520 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031445
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Zedok wrote:
      Hi all! CSak egy gyors kérdés!
      Hozzászólás: Elveszett windoz particiok #2042977
      Macskajancsi
      Felhasználó
        szakall wrote:
        …. Probaltam megvaltoztatni a jogosultsagokat, azt a valaszt kapom, hogy „csak olvashato fajlrendszer”. Ja, a fajlrendszer (automatikusan hozta) „0x07 HPFS/NTFS”. A tobbi windozose is ez (amiket latok, bele tudok menni, ki tudok belole masolni filéket.)

        A linux alapból csak olvasni tudja az ntfs-t..

        Hozzászólás: Elveszett windoz particiok #2042974
        Macskajancsi
        Felhasználó
          szakall wrote:
          Hello!
          Suse 9.1-m van, es az utolag berakott winch. windozos particioit nem latja a Linux. Lehet, hogy a particiokezeloben csak be kellene csatolni /Windoz/ ala? Ezt igy azert nem mertem megtenni.
          Hilfe!
          Kosz:
          KL

          Pedig a bátraké a szerencse.  😀
          A yast – rendszer – partícionálás modulban csatold a /windows/akármi alá, a már alapból becsatolt win partíciódnál nézd meg az fstab opciókat, és az ott lévõ bejegyzéseket másold át az újonnan csatolt partíciókhoz. (Vigyázz, hogy ne válaszd ki a „formázás” menüpontot. Nem emlékszem, 9.1-ben mi az alapértelmezett, az újabbakban a „formázás nélkül”. Ellenõrizd, hogy így van-e, biztos, ami biztos.)

          Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038945
          Macskajancsi
          Felhasználó
            csatarijani wrote:
            Akkor most végülis mit használjak ahhoz, hogy linux alól ntfs-t tudjak írni? DVD-íráshoz kellene.

            Elõzõ oldalon 8. hozzászólás (samuf).
            Hogy függ össze a dvd-írás az ntfs-sel?

            Hozzászólás: suse 10 proftpd #2042960
            Macskajancsi
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Mármint ez.

              Bocsi, nem néztem, hogy ez csak a kétrétegû dvd-n van rajta…. :wink1:

              Hozzászólás: suse 10 proftpd #2042958
              Macskajancsi
              Felhasználó

                „Pure-FTPd is a fast, production-quality, and standard-conforming FTP server, based-on Troll-FTPd. Unlike other popular FTP servers, it has no known security flaws, is trivial to set up, and is especially designed for modern Linux kernels (setfsuid and sendfile capabilities) . Features include: PAM support, IPv6, chroot()ed home directories, virtual domains, built-in LS, anti-warez system, bandwidth throttling, FXP, bounded ports for passive downloads, upload and download ratios, Apache log files, and more.”

                Ez nem jó?

                Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2041943
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  „De ilyenkor mi van? Beszélgettek a Kernelrõl, meg az egyebekrõl? „
                  Egyszerûen az az elsõdleges cél, hogy személyesen is megismerjük egymást, hiszen nap mint nap társalgunk a fórumon ill. a chat-en keresztül.
                  Ha valaki a kernelrõl akar beszélgetni, ahhoz ilyen alkalommal elég sokat kell inni…. :poketoungeb:

                  „A macska igyon tejet! „
                  A macskák whiskyt innának.  😀

                  Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2041937
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Ugyanaz az alom.

                    A lényegre tapintottál.  😀

                    Hozzászólás: SuSE 9.2 Pro és az Inviteles ADSL #2042580
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      MBence wrote:
                      MBence wrote:
                      Lehet, hogy nem fut az smpppd, vagy
                      Hozzászólás: RádióNet #2002632
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        sennenhund wrote:
                        De akkor van még egy kérdésem: ha mondjuk már lenne net linux alatt, azt hogyan tudnám megosztani egy windózos gép számára?

                        A tûzfal beállításaival. Nem tudom, hogy az ubuntu alapból mit használ, de pl. firestarter.
                        Engedélyezni kell az ip-továbbítást (IP_FORWARD), a route-olást ((FW_ROUTE), (FW_MASQUERADE), és az (FW_MASQ_NETS) értéket be kell állítani 192.168.0.255/24-re, amennyiben az alhálózati maszk 255.255.255.0, és a hálókártyák a 192.168.0.xxx tartományt használják. A /24 érték minden portot nyit.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,511-4,520 / 5,804