Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Zedok wrote:Hi all! CSak egy gyors kérdés!szakall wrote:…. Probaltam megvaltoztatni a jogosultsagokat, azt a valaszt kapom, hogy „csak olvashato fajlrendszer”. Ja, a fajlrendszer (automatikusan hozta) „0x07 HPFS/NTFS”. A tobbi windozose is ez (amiket latok, bele tudok menni, ki tudok belole masolni filéket.)
A linux alapból csak olvasni tudja az ntfs-t..
szakall wrote:Hello!
Suse 9.1-m van, es az utolag berakott winch. windozos particioit nem latja a Linux. Lehet, hogy a particiokezeloben csak be kellene csatolni /Windoz/ ala? Ezt igy azert nem mertem megtenni.
Hilfe!
Kosz:
KLPedig a bátraké a szerencse. 😀
A yast – rendszer – partícionálás modulban csatold a /windows/akármi alá, a már alapból becsatolt win partíciódnál nézd meg az fstab opciókat, és az ott lévõ bejegyzéseket másold át az újonnan csatolt partíciókhoz. (Vigyázz, hogy ne válaszd ki a „formázás” menüpontot. Nem emlékszem, 9.1-ben mi az alapértelmezett, az újabbakban a „formázás nélkül”. Ellenõrizd, hogy így van-e, biztos, ami biztos.)csatarijani wrote:Akkor most végülis mit használjak ahhoz, hogy linux alól ntfs-t tudjak írni? DVD-íráshoz kellene.Elõzõ oldalon 8. hozzászólás (samuf).
Hogy függ össze a dvd-írás az ntfs-sel?kisbetu wrote:Mármint ez.Bocsi, nem néztem, hogy ez csak a kétrétegû dvd-n van rajta…. :wink1:
„Pure-FTPd is a fast, production-quality, and standard-conforming FTP server, based-on Troll-FTPd. Unlike other popular FTP servers, it has no known security flaws, is trivial to set up, and is especially designed for modern Linux kernels (setfsuid and sendfile capabilities) . Features include: PAM support, IPv6, chroot()ed home directories, virtual domains, built-in LS, anti-warez system, bandwidth throttling, FXP, bounded ports for passive downloads, upload and download ratios, Apache log files, and more.”
Ez nem jó?
„De ilyenkor mi van? Beszélgettek a Kernelrõl, meg az egyebekrõl? „
Egyszerûen az az elsõdleges cél, hogy személyesen is megismerjük egymást, hiszen nap mint nap társalgunk a fórumon ill. a chat-en keresztül.
Ha valaki a kernelrõl akar beszélgetni, ahhoz ilyen alkalommal elég sokat kell inni…. :poketoungeb:„A macska igyon tejet! „
A macskák whiskyt innának. 😀kisbetu wrote:Ugyanaz az alom.A lényegre tapintottál. 😀
MBence wrote:MBence wrote:Lehet, hogy nem fut az smpppd, vagysennenhund wrote:De akkor van még egy kérdésem: ha mondjuk már lenne net linux alatt, azt hogyan tudnám megosztani egy windózos gép számára?A tûzfal beállításaival. Nem tudom, hogy az ubuntu alapból mit használ, de pl. firestarter.
Engedélyezni kell az ip-továbbítást (IP_FORWARD), a route-olást ((FW_ROUTE), (FW_MASQUERADE), és az (FW_MASQ_NETS) értéket be kell állítani 192.168.0.255/24-re, amennyiben az alhálózati maszk 255.255.255.0, és a hálókártyák a 192.168.0.xxx tartományt használják. A /24 érték minden portot nyit. -
SzerzőBejegyzés