Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,521-4,530 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Audio cd + mp3 #2041884
    Macskajancsi
    Felhasználó
      ELaci wrote:
      A KDE audiocd:/ mûködése finoman fogalmazva hagy egy kis kívánnivalót hagy maga után (szar, nálam).

      ELaci

      Az audiocd:/ parancs a cdparanoia programot használja (nálam. Mivel csak ez van feltéve a grabberek közül).
      Nálam jól mûködik, de természetesen az is jól használható, amit írtál, régebben használtam.
      Viszont a cdparanoia azokat a lemezeket is be tudta olvasni, ami Má$ rendszeren olvashatatlan volt, bár a hibás track-ekkel jó ideig szórakozott.

      Hozzászólás: Audio cd + mp3 #2041882
      Macskajancsi
      Felhasználó
        davidd2301 wrote:
        Audio cdrõl, hogyan tudok lementeni mp3ba?

        Elõször is telepíteni kell a lame programot, ezután a vezérlõpultban megnézed a beállításokat, hogy neked megfelel-e, ezután konqueror:
        audiocd:/

        Hozzászólás: szétcsúszott mc, menuconfig stb. #2041764
        Macskajancsi
        Felhasználó
          kl223 wrote:
          Kde-s konsole-ban is így néz ki az mc?

          kl223

          Hozzászólás: Technikai kérdés #2041824
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sany wrote:
            Hozzászólás: Notebook vga kivezetés #2034930
            Macskajancsi
            Felhasználó
              davidd2301 wrote:
              Ez az egész laptop + külsõ monitor egyáltalán nem is kapcsolódik a gentoo-hoz. A külsõ monitorhoz a gentoonak semmi köze. Az csak a laptopon múlik.

              Nem egészen. Különbözõ modulok léteznek mindenféle laptophoz, ami segít ezeknek a funkcióknak a kezelésében.
              Pl. süsülinux-szal ez többnyire nem probléma, mert „gyárilag” benne van a disztribben, de gentoo-nál ez nem így van, ezt te is jól tudod.

              Hozzászólás: multimédia probléma #2041307
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Norb wrote:
                Sikerült felraknom az Mplayert. Ma beírtam a YaST szoftver telepítése eltávolításán belül: „mplayer”, és látok ám csudát, ott van a képernyõ jobb felsõ sarkán megjelentetve „kipipálhatóként”. Sajnos az Mp3 lejátszás „döcög” rajta, ami azt jelenti, hogy nem lehet playlist-be rakni számokat, és az Equalizer beállítások elvesznek ha egy új számot nyitok meg. Tehát a probléma még mindig fennál => amarokkal nem tudok lejátszani, mert elindítja, s már le is állítja a lejátszást. Az amarok-on belül csak egy hangmodult tudok kiválasztani, a Xine-t. Nem ez lehet a baj, vagy hülyeséget kérdeztem?

                Valamit nyilván belepiszkáltál az alaptelepítésbe, mert az amarok alapértelmezett hangmodulja a „helix engine”. Lehet, hogy felraktál egy xmms-t? Az keresztbe vágja az egészet, ezért az alapértelmezett telepítés nem is használja.
                Az alatt mit értesz, hogy az mplayer playlist-be nem lehet rakni számokat?

                Hozzászólás: nVIDIA driver telepítés #1939848
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  csutomi wrote:
                  Hozzászólás: Notebook vga kivezetés #2034928
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    davidd2301 wrote:
                    Amúgy ez itt OFF 😀

                    Mi?
                    A megjegyzésed az, meg erre a reagálásom.  :poketoungeb:
                    De egyébként?

                    Hozzászólás: nvidia driver letörlés #2041734
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      davidd2301 wrote:
                      Az elsõ bajom az hogy kb 3 perc mûködés után lefagy a 3D. Ha letörlöm az nvidia drivert akkor megy az nv driver amig felrakom a régebbi nvidia drivert. Ezt az egészt azért szeretném mert régebbi drivert ajánlottak a Geforce MX 440-emhez…

                      Ki ajánlotta, és milyen megfontolás alapján? Igaz, nekem nem bp-m van, hanem süsü, de a videokártya ugyanaz, mint a tied. A legújabb nvidia driverrel kifogástalanul mûködik, úgyhogy nem hiszek abban, hogy az nvidia által újabban kiadott driverek hibásak lennének.

                      Hozzászólás: nvidia driver letörlés #2041730
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        davidd2301 wrote:
                        Hahaha, nagyon vicces. Mások baján ugye jó viccelõdni mi?

                        Már ne is haragudj, de ez tényleg vicces.
                        1. Mi bajod azzal a driverrel, ami alapból benne van? Talán a problémádat kellene közölni, hátha van rá valamilyen megoldás.
                        2. Ha eltávolítod a videokártya driverét, mi a fészkes fene fog neked képet csiholni a monitorodra?

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,521-4,530 / 5,804