Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,531-4,540 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nvidia driver letörlés #2041728
    Macskajancsi
    Felhasználó
      davidd2301 wrote:
      Hozzászólás: multimédia probléma #2041305
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Norb wrote:
        A forrásokat már kibõvítettem, az összeset bepötyögtem (YaST telepítési forrás meghatározása…). YaST-szoftver telepítése, eltávolítása. Megnyitottam,de néha egy két csomagot nem tud megnyitni (elég sokáig tart ennek a pnaelnak a betöltése, gondolom Ftp-rõl, Http-krõl szedi az infót). Veszem azt az esetet, mikor gond nélkül elindul. Gondolom, itt rákeresek, hogy Mplayer, és meg kellene találnia. Akkora balek vagyok…nem találja meg…

        Pedig ott kéne lennie….
        Fent van a packman oldalán, de azt hiszem, a scorot is tartalmazza.
        Van másik mód is, csak elég macerás. Nézd meg ezt: http://packman.iu-bremen.de/suse/10.0/
        Innen kézi kiválasztással letöltheted, csak a függõségek miatt érvényes lesz, hogy „a programozók legjobban a káromkodás nyelvét ismerik”.  😀
        Miután minden függõséget is letöltöttél, feltelepítetted, a hasznosan eltöltött délután kellemes érzésével élvezheted munkád gyümölcsét.

        Még egy mód van, mégpedig az apt használata, de ezzel vigyázni kell, mert telepítésre, frissítésre automatikusan a legújabb verziókat dobja fel, ami nem biztos, hogy praktikus. Kezdõknek nem túlzottan ajánlott.
        Ha ez érdekel, kezdheted böngészgetni: http://linux01.gwdg.de/apt4rpm/

        Hozzászólás: multimédia probléma #2041303
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Norb wrote:
          Lehet hogy az elején elrontottam?
          Olvasgattam a fórumot, és többször említették a Multimedia Option Pack telepítését online frissítéssel.
          Hozzászólás: k3b #1942642
          Macskajancsi
          Felhasználó
            darakan wrote:
            Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036776
            Macskajancsi
            Felhasználó
              bepe79 wrote:
              Jah, és a gépem sebességérõl annyit, hogy a P4-es procim 2.8 GHz-re húzva, + az 1 GB DDR RAM 400-on + a 368-as GPU és a 600-ra húzott MEM órajeles GeForce 6600-asom 3DMark2001-ben 11500-12000 pontot ad… nah ennyit arról, hogy milyen szar, lassú a gépem, amit ki kéne dobnom az ablakon.

              bepe….
              Nem fogtad fel, amit írtam.
              Van még egy régi celeron333-as gépem, 384MB rammal. A süsüke tökéletesen fut rajta, nem kér minimum 1giga ramot.
              Csak arra kértelek, ne terjessz hülyeségeket. Ami a hivatalos weboldalon olvasható, azt milyen alapon bírálod felül?

              Szerk.: egyébként azt hiszem, hogy a suselinux gépigénye az uhu felhasználókat qrvára nem érdekli. Ez itt OFF.

              Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042445
              Macskajancsi
              Felhasználó

                A suse 10.0

                Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036773
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  bepe79 wrote:
                  Szerintem a recommended RAM a 10.0-ás Suse-nél 1 GB körül van. De 2 GB RAM kéne szvsz, hogy keveset swapeljen. Nálam 1024 MB RAM-al is folyton tekerte a winyót, úgyhogy visszaraktam a zUHU-t.

                  Ne tessék butaságokat beszélni, nagyon szépen kérem.  😡
                  Ha nálad 1giga rammal is állandóan swap-elt, akkor dobd ki a gépedet a kukába, mert akkor ott valami nagyon nem jól mûködik.

                  Hozzászólás: Nem megy a 3D gyorasítás #2040412
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    cooler15 wrote:
                    akkó mit tögyek?

                    Igyál egy sert.
                    Izé, sört.  😀
                    Utána állj neki még egyszer.

                    Hozzászólás: Nem megy a 3D gyorasítás #2040410
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      gábor23 wrote:
                      Srácok, helló!

                      Mit jelent az eval verzió? Mert letöltöttema Suse 10.0 eval 64-et! Ez valami butitott? Vagy pont ellenkezöleg?

                      Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036771
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        BUNDAS wrote:
                        Sziasztok. Suse 9.3-at szeretnék telepiteni.Azt szeretném kérdezni,hogy ennek a rendszernek mi a gépigénye.Segitségeteket elõre is köszönöm. BUNDAS

                        Ez egy specifikusan UHU telepítési kérdés.  😀
                        Egyébként: a süsü (10.0) a 486-os procit már nem támogatja, tehát minimum PI kell neki, továbbá min. 128MB ram, és legalább 2GB vinyó.
                        Javasolt 256MB ram, 4GB merevlemez, és minél gyorsabb a proci, annál gördülékenyebben fut.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,531-4,540 / 5,804