Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
maszili wrote:Magyarázzam még?… 😀
Aha…
De mielõtt flémbe (vagy humorizálásba :D) fajulnánk, térjünk vissza az alapproblémához.
Egy kollégámnak odaadtam a régi gépemet celeron333, de: 384MB ram!
A 2gigás vinyó helyett került bele egy 40-es, és süsü fut rajta vígan. Nem régi verzió.
Szóval szerintem a szóban forgó gépnek a buktatója a kevés memória, bár raktam fel (új) süsüt ilyen relatíve gyenge gépre, de a használati utasításban meghagytam:
gép bekapcsol, kimenni megfõzni a kávét, majd ennek kényelmes elfogyasztása után géphez vissza, és lehet vele dolgozni.maszili wrote:Macskajancsi wrote:Ha már a dvd-írás szóba került, (mert ugye dvd-író nincs ezen a gépen) nem ilyen irányba kellene bõvíteni.Ha már a dvd-írás szóba került, (mert ugye dvd-író nincs ezen a gépen) nem ilyen irányba kellene bõvíteni.
Memóriát bele, és akkor szinte bármit lehet vele csinálni.Ja, és a cd-íráshoz nem kellett nagy gép. Nekem ment ez még a cyrix procimmal, 16MB rammal….
kikay_ wrote:jah, poén: fent van a faac, faad, xvid is…
mármint a gépemen, azt is feltettem még korábban letöltött csomagból. ilyenkor mi van?Akkor most mi az, ami nem mûködik?
Jó lenne, ha részletesebb hibaleírásokat adnál tapasztalatszerzés céljából, már ami a 64bites cuccokat illeti.
Még nem nagyon hemzsegnek ilyen gépek a felhasználóknál, nekem sincs.kikay_ wrote:meg amúgy is jól kellett, hogy csináljam, hiszen a gwdg-n kívül mindegyik mûxik.De a gwdg.de 7 (azaz hét) telepítési forrásnak is a szervere…
Mi a könyvtár?
Ezt bogarászd majd át még egyszer, valamit mégis csak elírhattál.Most olvasom, amit közben írtál. Próbáld meg, hogy csak a packman-t hagyod aktívnak, ezek a cuccok ott (is) megvannak. Frissitsd a forrást, és lódulj neki még egyszer.
Rossz tapasztalat: idõnként a packman valamiért megmakacsolja magát. Próbáld késõbb.kikay_ wrote:miért is nem kell a guru-x86_64?Stop.
64bites procid van? Mert ha az, akkor kell.vizsla wrote:(Ha a suse-ben véletlenül „tabu”, akkor is le lehet nem novell forrásból tölteni hozzá.)Nem tabu. Fent van egy csomó letöltési helyen.
De ne bonyolítsd…kikay_ wrote:ok, de most nem a video-val van bajom, hanem az mp3-mal.
Jó, az is b*ssza a csõröm, hogy az mplayer-en kívül nem tudok mással videjózni, de inkább a zene lenne a lényeg.
Lame fent van, kell(ene) még más?kikay@linux:~> xmms
/usr/lib64/xmms/General/libir.so: undefined symbol: irapp_thread
/usr/lib64/xmms/Visualization/libmadspin.so: undefined symbol: config_windowAmúgy az http://ftp.gwdg.de-vel volt a gond, lelõttem, most meg rendesen.
Plííííz segítsNa álljunk meg egy pillanatra.
A telepítési forrásokhoz mit adtál hozzá?
Az http://ftp.gwdg.de csak a szerver neve. Be kell írni a könyvtárat is.Tehát elmentél erre az oldalra: http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
A yast-ban beléptél a szoftver – telepítési források hozzáadása modulba
majd az elsõ forrást így csináltad meg:
Hozzáadás
HTTP
Szerver neve: packman.iu-bremen.de
Könyvtár a szerveren: suse/10.0és így tovább a többivel.
kikay_ wrote:na, bekopzoltam azt a soxart, ami az oldalon volt. Yast, szoftver telepítés, és a csomaginformáció olvasása közben írja ki.
Idézek: „Hiba az új metaadatok lekérdezése közben”Ja, amúgy én külön letöltöttem az mplayert (még mielõtt elkezdtem a topicot), és felpakoltam hozzá még akkor a lame-t. Nem csak ennyi kéne neki?
Ha minden mûködik, amire szükséged van, akkor elég. Bár az mplayer nem hajlandó települni pl. a win32codec-all nélkül.
Próbáld a telepítési források közül egyenként letiltva indítani a szoftvertelepítést, akkor kiderül, melyik forrással van gond.
(kikay_ wrote:és akkor mit csináljak, ha a Yast állandóan hibákat ír ki?
pl.:
ERROR(InstSrc:E_no_instsrc_on_media)vagy, ha nem ezt, akkor 404-et ír ki.
Na most mi van?Mire írta ki? Valami konkrétat, lécciléccilécci….
-
SzerzőBejegyzés