Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,601-4,610 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Help! Nincs hang! #2040131
    Macskajancsi
    Felhasználó
      chokeerigo wrote:
      A gnome-audio csomagot fel kell telepítened ahoz, hogy az alapértelmezett hangokat halld.

      Hát akkor hajrá. Telepítsd fel a gnome-audio csomagot.

      Hozzászólás: Particionálás, segitség!!! #2040102
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Egy apróság a topikhoz: a címet nem lehetne valami értelmezhetõre változtatni?

        Hozzászólás: Help! Nincs hang! #2040118
        Macskajancsi
        Felhasználó
          chokeerigo wrote:
          Sziasztok!
          Hozzászólás: Rendszer konzekvenciák #2039512
          Macskajancsi
          Felhasználó
            darakan wrote:
            Tegnap nem indult el a yast, ma igen. :eh:
            Szóval megoldottam. :blush:

            A jövõre nézve: ha nem indul a yast (csak esetleg konzolból – úgy biztosan mennie kéne), akkor nézd meg a /temp könyvtárat, nem tömte-e meg a rendszer valamivel. Ez egy tipikus hibajelenség, ha elfogy a merevlemez-terület.

            Hozzászólás: Particionálás, segitség!!! #2040095
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Ez ugyan nem uhu-specifikus dolog, tehát keresgélhetnél a témához tartozó topikokat.
              Több lehetõség között választhatsz, az igényeidnek megfelelõen gondold át, hogy mire is van szükséged.
              Gondolom, winxp-d van, ez igazából ntfs-en érzi jól magát. Van lehetõség fat32-re telepíteni, de ezt inkább elkerülném, ha lehet.
              1. Példa:
              ntfs partíció a win-nek (ntfs – ezt a linux írni nem tudja. Persze van rá megoldás, de az ingyenes verzió nem stabil, a fizetõset meg gondolom, nem szeretnéd.)
              fat32 adatterület – ezt a win is, meg a linux is írja-olvassa.
              linux rendszerterület
              2. Példa:
              ntfs a win-nek
              a többi partíció (vagy legalábbis az, amit a win-rõl írni akarsz) ext3
              Ha keresgélsz, megleled az ehhez tartozó windows-os programot itt a fórumon.

              Hozzászólás: metacity #2040071
              Macskajancsi
              Felhasználó
                johnshoe wrote:
                Gratulalok!
                K0szi a segítséget!
                Nagy koponya vagy!

                😀
                fájlkezelõ (konqueror, mc, mittudomén amit szeretsz használni)
                /usr/bin
                itt keresgélj az „m” betûvel kezdõdõ bejegyzések között.
                De ezt már gUHU leírta.

                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972879
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035933
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    „Már nyáron zárni kellett volna.

                    Tedd meg most, kérlek.”

                    Megtörtént.

                    Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035931
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      „Csak a mondatod (jó: fél mondatod) kicsit halványabbnak tüntette fel alinukszot.
                      Gondoltam, besegítek.”
                      O.K. Csak ezt a témát már nem akartam túllihegni. Abba viszont besegíthetnél, hogy van-e még értelme ennek a topiknak.

                      „Gyõzzön meg téged a 424-es!”
                      Ez mit jelent?

                      „Ezt akár Tassadar is mondhatta volna
                      (ugye?)”
                      Fogalmam sincs, mire célzol, elveszítettem a fonalat. Majd holnap reggel még egyszer elolvasom.
                      Talán valami sértõt mondtam Tassadar-ra? Akkor elnézést, bár nem tudok róla.

                      Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035928
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Macskajancsi wrote:
                        Ha megveszed a suse-t, akkor lehet, hogy drágább.

                        Ha megveszed a Windowst, akkor azzal mit tudsz megcsinálni a gépeddel?
                        Van ofiszod, képnézõd, filemanipulátorod, tömörítõd?

                        Egy Linux felrakása után még fogsz cédéket cserélgetni, jutilitiket felrakosgatni?

                        Ezt nekem címezted? (Merthogy az idézetrészlet teljes értelmétõl így megfosztva bár, de az elõzõ hozzászólásomból való.)
                        Ne engem gyõzz meg, felesleges.  😀
                        Olvass vissza egy picit, nem én keltem a windows védelmére a süsülinux-szal szemben.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,601-4,610 / 5,804