Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
chokeerigo wrote:A gnome-audio csomagot fel kell telepítened ahoz, hogy az alapértelmezett hangokat halld.
Hát akkor hajrá. Telepítsd fel a gnome-audio csomagot.
Egy apróság a topikhoz: a címet nem lehetne valami értelmezhetõre változtatni?
chokeerigo wrote:Sziasztok!darakan wrote:Tegnap nem indult el a yast, ma igen. :eh:
Szóval megoldottam. :blush:A jövõre nézve: ha nem indul a yast (csak esetleg konzolból – úgy biztosan mennie kéne), akkor nézd meg a /temp könyvtárat, nem tömte-e meg a rendszer valamivel. Ez egy tipikus hibajelenség, ha elfogy a merevlemez-terület.
Ez ugyan nem uhu-specifikus dolog, tehát keresgélhetnél a témához tartozó topikokat.
Több lehetõség között választhatsz, az igényeidnek megfelelõen gondold át, hogy mire is van szükséged.
Gondolom, winxp-d van, ez igazából ntfs-en érzi jól magát. Van lehetõség fat32-re telepíteni, de ezt inkább elkerülném, ha lehet.
1. Példa:
ntfs partíció a win-nek (ntfs – ezt a linux írni nem tudja. Persze van rá megoldás, de az ingyenes verzió nem stabil, a fizetõset meg gondolom, nem szeretnéd.)
fat32 adatterület – ezt a win is, meg a linux is írja-olvassa.
linux rendszerterület
2. Példa:
ntfs a win-nek
a többi partíció (vagy legalábbis az, amit a win-rõl írni akarsz) ext3
Ha keresgélsz, megleled az ehhez tartozó windows-os programot itt a fórumon.johnshoe wrote:Gratulalok!
K0szi a segítséget!
Nagy koponya vagy!😀
fájlkezelõ (konqueror, mc, mittudomén amit szeretsz használni)
/usr/bin
itt keresgélj az „m” betûvel kezdõdõ bejegyzések között.
De ezt már gUHU leírta.„Már nyáron zárni kellett volna.
Tedd meg most, kérlek.”
Megtörtént.
„Csak a mondatod (jó: fél mondatod) kicsit halványabbnak tüntette fel alinukszot.
Gondoltam, besegítek.”
O.K. Csak ezt a témát már nem akartam túllihegni. Abba viszont besegíthetnél, hogy van-e még értelme ennek a topiknak.„Gyõzzön meg téged a 424-es!”
Ez mit jelent?„Ezt akár Tassadar is mondhatta volna
(ugye?)”
Fogalmam sincs, mire célzol, elveszítettem a fonalat. Majd holnap reggel még egyszer elolvasom.
Talán valami sértõt mondtam Tassadar-ra? Akkor elnézést, bár nem tudok róla.kisbetu wrote:Macskajancsi wrote:Ha megveszed a suse-t, akkor lehet, hogy drágább.Ha megveszed a Windowst, akkor azzal mit tudsz megcsinálni a gépeddel?
Van ofiszod, képnézõd, filemanipulátorod, tömörítõd?Egy Linux felrakása után még fogsz cédéket cserélgetni, jutilitiket felrakosgatni?
Ezt nekem címezted? (Merthogy az idézetrészlet teljes értelmétõl így megfosztva bár, de az elõzõ hozzászólásomból való.)
Ne engem gyõzz meg, felesleges. 😀
Olvass vissza egy picit, nem én keltem a windows védelmére a süsülinux-szal szemben. -
SzerzőBejegyzés