Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
DuC2 wrote:hello!
Eleinte nagyon lassan jött, de utána begyorsult! Sajnos nem sikerült felrakni mert kevés volt a ram az ftp telepítéshez, ezért elvettem a 7-es SuSE-t és már arrol írok.
😀Elvetted?
„Gondolom további összegekért ezeknél is lehet bõvíteni a terméktámogatási idõt és minõnõséget. ( Microsoft részérõl sem rossz az NT 4.0-hoz nyújtott 8 (?) év. )”
Ennek mi lenne az értelme? Ha ingyen kaptad a remdszert, a következõt szintén ingyen kapod, miért kellene fizetni egy 2 éven túli terméktámogatásért?„Gondolj bele: Az MS-nek a tervezéstõl a kódoláson át minden magának kell csinálnia, míg a kereskedelmi disztrók a rendszer mondjuk 98%-át ingyér kapják&
PAZO wrote:Most hallottam, hogy a metánnak, mint égéstermék, jóval nagyobb üvegház hatása van, mint a széndioxidnak. :unsure:
(sagit wrote:A probléma megoldva vin alol a kis progi segítségével
szuperül lehet írni és olvasni az EXT2-t és EXT3-atmég 1 kérdés : Van 1 Mobilrackom és azt a /dev/hdd1 /mnt/hdd1 -be teszi
ez nem is baj de ha gép leáll, rack kivesz, újra indít akkor az X nem indul egy rakás hibát ír hogy nem
találja a vinyót. Hogyan kell paramétereznem ezt a vinyót hogy jó legyen ?Az fstab-ban nyilván „auto” jelzés van.
Namégeccer
mount /honnan/mit.iso /hova -t iso9660 -o loopItt a „honnan” pl. ha letöltöttél egy .iso-t a /home/downloads mappába, és az .iso neve valami.iso, akkor
mount /home/downloads/valami.isoa „hova”: pl. létrehozol egy mappát akár a /home könyvtárban (vagy bárhol, én a /local-ban szoktam, mert nálam ez külön merevlemez, jó nagy területtel) /virtualcd
bepe79 wrote:Windows live még nincs, csak lesz.. 🙂 Legalábbis én így tudom.LEVILOVE wrote:n0gabor wrote:lehet h ez amiatt van h nincs fent az ATI driver az X800GTO-mhoz?
mert nagyon nem sikerul feltennem..de ez mas kerdes.Lehet. Ilyen lassúságot én nem tapasztaltam.
n0gabor wrote:A múlt havi CHIP mag-ban volt egy 2 oldalas cikk NTFS Linux alatt cimmel, amiben vmi Paragon NTFS for Linux driverrol irtak, állítólag teljes biztonsaggal tudja irni az NTFS-t. En meg nem probaltam ki, mert igazabol nincs szuksegem a funkciora, van egy kulon FAT particiom az adatok cserelesere a ket OS kozott.mod: most latom h fizetos a dolog….utanan nezek majd tuxwarez-en:P
Errõl már volt itt szó.
Nézzél utána, de ITT ne tedd közzé a warezolást, mert akkor törlöm a hozzászólásodat.kelemengabor wrote:Macskajancsi wrote:De ez nem man-pages.Ne mondd már, hogy suséra egyáltalán nincs, mikor uhu meg ubuntu(->debian) alatt is van*… csak nem csomagolták volna össze?
*attól eltekintve, hogy a man oldalak magyarítása c. projekt elhalálozott 🙁 így ezek némiképp elavultak.
Nem tudom, hogy van-e egyáltalán, nem kerestem. A telepítõlemezen és a repository-kon biztos, hogy nincs.
Más: ahogy régen gyakorlatilag mindenhez szükséges volt a latin nyelv ismerete, most, a 21.században ezt a szerepet az angol nyelv vette át. Ezenkívül jónéhány nyelven hozzáférhetõk a dokumentációk, pl. francia, német, spanyol, olasz – ha csak a minket érdeklõ európai nyelveket nézzük.
Ha másképp nem megy, szótár használata javasolt. Ha úgysem megy, akkor jöhet a fórum – de a linuxfórum nem fordítóiroda. :wink1:A magyarságunknak megnöveli az értékét, ha esetleg más nyelveken is tudunk kommunikálni.
„Magyar égre magyar ufó-t!” (Igaz, ez plágium, de nagyon tetszik. :D) -
SzerzőBejegyzés