Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,611-4,620 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE FTP-rõl telepítés #2040083
    Macskajancsi
    Felhasználó
      DuC2 wrote:
      hello!

      Eleinte nagyon lassan jött, de utána begyorsult! Sajnos nem sikerült felrakni mert kevés volt a ram az ftp telepítéshez, ezért elvettem a 7-es SuSE-t és már arrol írok.
      😀

      Elvetted?

      Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035926
      Macskajancsi
      Felhasználó

        „Gondolom további összegekért ezeknél is lehet bõvíteni a terméktámogatási idõt és minõnõséget. ( Microsoft részérõl sem rossz az NT 4.0-hoz  nyújtott 8 (?) év.  )”
        Ennek mi lenne az értelme? Ha ingyen kaptad a remdszert, a következõt szintén ingyen kapod, miért kellene fizetni egy 2 éven túli terméktámogatásért?

        „Gondolj bele: Az MS-nek a tervezéstõl a kódoláson át minden magának kell csinálnia, míg a kereskedelmi disztrók  a rendszer mondjuk 98%-át ingyér kapják& 

        Macskajancsi
        Felhasználó
          PAZO wrote:
          Most hallottam, hogy a metánnak, mint égéstermék, jóval nagyobb üvegház hatása van, mint a széndioxidnak. :unsure:
          (
          Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038941
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sagit wrote:
            A probléma megoldva vin alol a kis progi segítségével
            szuperül lehet írni és olvasni az EXT2-t és EXT3-at

            még 1 kérdés : Van 1 Mobilrackom és azt a /dev/hdd1 /mnt/hdd1 -be teszi
            ez nem is baj de ha gép leáll, rack kivesz, újra indít akkor az X nem indul egy rakás hibát ír hogy nem
            találja a vinyót. Hogyan kell paramétereznem ezt a vinyót hogy jó legyen ?

            Az fstab-ban nyilván „auto” jelzés van.

            Hozzászólás: Azureus memoriaigény,és pár kérdés.. #2039952
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Namégeccer
              mount /honnan/mit.iso  /hova -t iso9660 -o loop

              Itt a „honnan” pl. ha letöltöttél egy .iso-t a /home/downloads mappába, és az .iso neve valami.iso, akkor
              mount /home/downloads/valami.iso

              a „hova”: pl. létrehozol egy mappát akár a /home könyvtárban (vagy bárhol, én a /local-ban szoktam, mert nálam ez külön merevlemez, jó nagy területtel) /virtualcd

              Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031418
              Macskajancsi
              Felhasználó
                bepe79 wrote:
                Windows live még nincs, csak lesz.. 🙂 Legalábbis én így tudom.
                Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031416
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  LEVILOVE wrote:
                  Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033679
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    n0gabor wrote:
                    lehet h ez amiatt van h nincs fent az ATI driver az X800GTO-mhoz?
                    mert nagyon nem sikerul feltennem..de ez mas kerdes.

                    Lehet. Ilyen lassúságot én nem tapasztaltam.

                    Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038939
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      n0gabor wrote:
                      A múlt havi CHIP mag-ban volt egy 2 oldalas cikk NTFS Linux alatt cimmel, amiben vmi Paragon NTFS for Linux driverrol irtak, állítólag teljes biztonsaggal tudja irni az NTFS-t. En meg nem probaltam ki, mert igazabol nincs szuksegem a funkciora, van egy kulon FAT particiom az adatok cserelesere a ket OS kozott.

                      http://www.ntfs-linux.com/

                      mod: most latom h fizetos a dolog….utanan nezek majd tuxwarez-en:P

                      Errõl már volt itt szó.
                      Nézzél utána, de ITT ne tedd közzé a warezolást, mert akkor törlöm a hozzászólásodat.

                      Hozzászólás: Magyar man lapok SUS #2039855
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        kelemengabor wrote:
                        Macskajancsi wrote:
                        De ez nem man-pages.

                        Ne mondd már, hogy suséra egyáltalán nincs, mikor uhu meg ubuntu(->debian) alatt is van*… csak nem csomagolták volna össze?

                        *attól eltekintve, hogy a man oldalak magyarítása c. projekt elhalálozott 🙁 így ezek némiképp elavultak.

                        Nem tudom, hogy van-e egyáltalán, nem kerestem. A telepítõlemezen és a repository-kon biztos, hogy nincs.
                        Más: ahogy régen gyakorlatilag mindenhez szükséges volt a latin nyelv ismerete, most, a 21.században ezt a szerepet az angol nyelv vette át. Ezenkívül jónéhány nyelven hozzáférhetõk a dokumentációk, pl. francia, német, spanyol, olasz – ha csak a minket érdeklõ európai nyelveket nézzük.
                        Ha másképp nem megy, szótár használata javasolt. Ha úgysem megy, akkor jöhet a fórum – de a linuxfórum nem fordítóiroda.  :wink1:

                        A magyarságunknak megnöveli az értékét, ha esetleg más nyelveken is tudunk kommunikálni.
                        „Magyar égre magyar ufó-t!” (Igaz, ez plágium, de nagyon tetszik.  :D)

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,611-4,620 / 5,804