Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,641-4,650 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Telepítés Internetrõl #2039671
    Macskajancsi
    Felhasználó
      davies wrote:
      Na most nagyon lámer leszek:
      Na most telepítésbõl néhány fájl azt írja i386, némelyik meg i686
      Namost nekem egy Intel p4 3.0Ghz Prescott, 1024MB DDR gépem van.
      akkor I386, vagy I686? vagy mi?
      Jah, ugye a linux nem tudja kinyírni a gépemet? Ha mondjuk szarul állítanám be, esetleg…
      Vagy ellõni valamelyik Hardware-t….
      Vagy össze-akadni a winXP-vel?

      Választ elõre is Thanx!

      Elsõ lépés: google. (az i386, 486, 586, 686 magyarázata)
      A linux nem fogja kinyírni a gépedet, és az xp-vel sem fog összeakadni. (Bár erre az a halálbiztos módszer, ha nincs a gépen xp.  :D)
      Ugyanabból a programból ajánl több verziót az apt? Ilyennel még nem találkoztam.

      Hozzászólás: L.A.M.P platform skálázhatósága #2039528
      Macskajancsi
      Felhasználó
        hunge wrote:
        Nem igen látom, hogy sorakoznának az érvek az open softwarek mellet… Lehet hogy a win platfrom a jobb? :poketoungeb: Mindjárt vissza is térek.. :wink1:

        Térj vissza. Annál is inkább, mert a L.A.M.P. rövidítés elsõ tagja a  „Linux”.
        Mit akarsz ezzel az egésszel?
        „és ha érvelni kell nyilt forrás mellett akkor itt (remélhetõleg) megtalálható lesz pár „érv” az ellen jobb belátásra térítéséhez.”
        Flémelni akarsz? Menj az sg.hu-ra.
        Ha valaki fejlesztõ (mert ez a munkája), akkor az nem vitatkozik, hanem dolgozik. Azzal, amire megbízást kap, akár linuxos, akár windows-os környezetet használva.

        Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973643
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Hozzászólás: ubuntuban elrontottam valamit a grubbal #2039665
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Utólagos engedelmeddel a topik címét kozmetikáztam.
            Erre nem vagyunk kíváncsiak, sõt, kifejezetten allergiásak vagyunk rá:
            „HHHEEEELLLLPPP!”

            A továbbiakban ezt mellõzd, aki segítséget kér, kap úgy is, ha nem ordibál ánglius nyelven.

            Hozzászólás: SMS decoder encoder kérdés #2039616
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Már nehogy akadékoskodásnak vedd, azzal töltöd az idõdet, amivel akarod.  😀
              Az én öt évvel ezelõtt vásárolt mobilom képes erre. A tied nem?

              Hozzászólás: Programok telepítése #2032741
              Macskajancsi
              Felhasználó
                almosd wrote:
                Sziasztok!

                Milyen hálózati forrást ajánlotok, ha nem a DVD-rõl, hanem a netrõl szeretnék programot telepíteni.
                Egyébként SUSE 9.3

                Más…

                Hozzászólás: Rendszer konzekvenciák #2039501
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  kelemengabor wrote:
                  hümm, akkor újabb tipp: nem rootként próbálta? Ha nem tévedek, akkor fájlrendszert csak rootként lehet ellenõrizni.

                  De bezony ám.
                  szóval:
                  su –
                  Password

                  A többi már ismert.

                  Hozzászólás: Rendszer konzekvenciák #2039499
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    darakan wrote:
                    Macskajancsi: Beraktam „crackelt” süsüt és nem írta ki, hogy javítás. A telepítési jóváhagyásnál megtorpantam, mert ott volt, hogy a formázás jön. Amúgy File: SUSE-10.0-EvalDVD-i386-GM.iso ez van elvileg a gépen.

                    KelemenGabor: Akkor telepítek egy reiserfsck-t.
                    De furcsa, 6 giga adat között egy ilyen program nincs közte. Vagy lehet cselesek voltak és valami más néven itt van ez.

                    Nálad tényleg crackelt süsü lehet.  😀
                    A reiserfs csomagot az alaptelepítés felrakja. Ez tartalmazza a szükséges segédprogramokat.
                    A rendszer helyreállítás funkció nálam létezik.
                    Amúgy az én gépemen SUSE-10.0-EvalDVD-i386-GM van.
                    Ez mintha ugyanaz lenne, mint a tied.

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Rendszer konzekvenciák #2039497
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        kelemengabor wrote:
                        (hm, az vajon hogy lehet, hogy nincs fent? Fura.)

                        Nálam fent van. Lehet, hogy darakan valami crackelt süsüt rakott fel… 😀

                        Jelige: ha már semmi sem mûködik, olvasd el a használati utasítást.
                        Nálam többször bevált.  :poketoungeb:

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,641-4,650 / 5,804