Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,671-4,680 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: elsõ telepítésem…. #2039235
    Macskajancsi
    Felhasználó
      darakan wrote:
      Bocsánat, de nagyon kezdõ vagyok, szóval fentebbi linkkel sajnos semmire se mentem . :blush: Jó lenne egy szájbarágóslinkes íromány. :wink1:
      Jah, meg lehet megint valami kijárt ösvényt kérdezek, de rpm-eknél, miért van az, hogy yast2: ” xy nem található az adathordozón ” ?

      Azon a linken ez olvasható:
      „To add the External YaST Repositories, open YaST, go to Change Source of Installation and press Add. There, first select the protocol and, on the next page, enter the server and the directory as listed below.”

      Mire gondolsz ennél szájbarágósabban?

      Hozzászólás: elsõ telepítésem…. #2039232
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Morzel wrote:
        4. A wireless eszközök támogatása a 10.0-ban már megoldott.

        Ez nem igaz. A helyes fogalmazas: Tobbnyire megoldott…

        Morzel

        Köszönöm a kiigazítást, mindenestre nem tudjuk, hogy a kérdezõ milyen wlan kártyával rendelkezik.
        A 9.0-ban ez még igencsak nagy probléma.

        Hozzászólás: elsõ telepítésem…. #2039231
        Macskajancsi
        Felhasználó
          kelemengabor wrote:
          Ilyenkor merül fel a kérdés, hogy mivan már azzal a wikivel?
          Hozzászólás: elsõ telepítésem…. #2039228
          Macskajancsi
          Felhasználó

            „jajjtejóég,mileszszegénygyerekkel, ha az egyel régebbit kell használnia! ohmy ohmy ohmy”
            Hát ha ez valakinek ekkora gondot jelent, akkor talán futtatni kellene az online upate-et. Felrakja az 1.0.7-et.

            „Valahogy én is így állok ezzel. :s Kaffeine, kért valami demuxot, kis keresgélés után találtam egy avidemux nevû dolgot, az kért 3 dolgot ….
            azokat is felraktam. Most már elindul a lejátszás, de csak hang van kép nincs, vagy is csak egy avinak hangját jegyezte meg. Jah és egy iccvid.dll-re hivatkozik..
            Nem tudnátok valami cuccot mondani ami teljesen felszámolná a filmes gondokat má$ik oprenszeren vannak ilyen codecpackek. Valami ilyesmire gondoltam. Bocsánat offért”
            Látogass el erre az oldalra: http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
            A telepítési forrásokat bõvíteni kell az itt leírtak szerint, majd jelöld ki telepítésre az mplayer-t. Az összes csomagfüggõséget magával rántja, és a filmnézési gondok megszûnnek. Az mplayer-t kell használni.

            Már szinte vártam. Ezen a héten még nem merült fel ez a probléma, de ha még egyszer valaki ezzel jön, RTFM-et kap.  :poketoungeb:
            A suse topikban számtalan helyen szerepel ez a téma, megoldással együtt. Hetente átlagban kétszer-háromszor szokta valaki megkérdezni….

            Macskajancsi
            Felhasználó
              pschmidt wrote:
              Köszönöm,

              ezzel a kino már mûködik szóval lehet digitalizálni. Sajnos az ffmpeg még nem megy.

              Ezzel tulajdonképpen mi a célod?
              (Majd e csevelyt késõbb folytathatjuk, most megjött a holland kollégám, Van Dógom.  :D)

              Macskajancsi
              Felhasználó

                A suse-hoz csomagolt dvgrab-ot telepítsd.
                Bár, ha sok idõd van szöszmötölni, telepítheted forrásból is, de a legújabb verziónál feloldhatatlan csomagfüggõségekbe fogsz belefutni.
                Neked erre lenne szükséged: http://rpm.pbone.net/index.php3?stat=26&dist=46&size=109418&name=dvgrab-1.8-2.i586.rpm
                A további függõségeket is ezen az oldalon meg tudod keresni, ha szükséges.
                Azért nem tudom, mert én a full kétrétegû dvd-anyagot használom, lehet, hogy a letölthetõ verzión egypár dolog nincs rajta. (Pl. pont a dvgrab)

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  pschmidt wrote:
                  Szeretném használni a dv kamerámat, bár ez a probléma is érdekel

                  Akkor kezdjük elõlrõl.  😀
                  1. Milyen verziójú suse?
                  2. dvgrab csomag telepítve van?
                  3. Valamilyen videoszerkesztõ program telepítve van? (Pl. kino, broadcast, mainactor közül valamelyik. Kezdésnek a kino-t javaslom.)

                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Csak érdeklõdöm, hogy specifikusan ez a probléma érdekel, vagy egyszerûen csak szeretnéd használni a dv kamerádat linux alatt.
                    Ha az utóbbi, akkor tudok segíteni.
                    Ha az elõbbi, az egyszerûen nem érdekel.  😀

                    Hozzászólás: elsõ telepítésem…. #2039223
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      miir wrote:
                      Sziasztok! segítségeteket kérem! Tegnap telepítetem elõször linuxot életemben, ez volt az elsõ találkozásom vele. nagy nehezen sikerült is feltenni, SUSE 9.0 hun-om van. nagyjából müxik is a rendszer, de a hangot hogy szóljon, sehol sem tudom beállitani! nameg a filmeimet nem játssza le, és netezni sem tudok róla, mert egy linksys wirelesses modemmel csatlakozok a lakás másik végében lévõ adsl modemhez. nameg letöltöttem a firefox honlapjáról a linuxos böngészõt, de nem tudom hogyan kellene telepíteni…. segítsetek légyszives! ha van lehetõség, inkább emailt irjatok! [email protected] elõre is köszi a segítségteket

                      Elõször is gratulálok a linux-szal való ismerkedésedhez.
                      1. A süsülinux a 10.0-nál tart, amit feltettél, az egy két évvel ezelõtti rendszer, a támogatása december 15-én megszûnik.
                      Töltsd le a 10.0-t, és azt telepítsd. http://www.opensuse.org
                      2. A hangproblémához ismernünk kellene a hangkártyád típusát.
                      3. Milyen filmeket nem játszik le? Valószínûleg valamilyen kodek hiányzik.
                      4. A wireless eszközök támogatása a 10.0-ban már megoldott.
                      5. A 10.0 tartalmazza alaptelepítésben a firefox-ot.

                      Hozzászólás: make, qemu 7.1 #2026666
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Különben is hideg napokon több idõ van a qemu-t próbálgatni… 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,671-4,680 / 5,804