Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,681-4,690 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038931
    Macskajancsi
    Felhasználó
      azsem wrote:
      Bizony hogy nem így van!
      Macskajancsi
      Felhasználó
        exy wrote:
        En egy US Robotics kulso 56k FAX modemmel kuzdok, /dev/ttys0 -ra dugva. T-Com/T-Online vagy hogy hivjak a Matavot/Axelerot beallitasainak megfeleloen minden (IP, GW, DNS) automatikus, de a nyekerges vegen ugy all meg, hogy nincs aktiv kapcsolat….

        Ehhez így nem tudok hozzászólni, csak annyi tapasztalatom van ez ügyben, hogy egy kollégámnak odaadtam a használaton kívüli külsõ modememet, rádugtam a soros portra, beírtam az adatokat, és rögtön ment.
        Mondjuk a dns-t nem hagytam automatán, hanem felhívtam a szolgáltatót, és megkérdeztem.
        A GW mi akar lenni? Gateway? Az milyen funkciót lát el egy telefonos-modemes kapcsolatnál?

        Macskajancsi
        Felhasználó
          exy wrote:
          Mindenki azt mondja, hogy külsõ modem RULEZ!
          De senki nem tudja, hogyan kell egy szabályos külsõ modemmel netezni?! :icon_neutral:
          Pár éve még csak az volt.

          Mi a probléma? A külsõ modemet a rendszer felismeri (ellentétben sok softmodemmel), adatokat beírod, és már megy is.
          Mit lehet ezen külön tudni, vagy nem tudni?

          Hozzászólás: Super karamba #2039203
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Nem kéne ennyire tehetetlennek látszani…

            1. Fölkeresed ezt az oldalt: http://rpm.pbone.net/
            a keresõbe beírod: superkaramba – a keresést szûkíted a suse other-re, és ezt adja ki:
            http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2307909/com/superkaramba-0.37_0.1-1.guru.suse100.kde34.i686.rpm.html
            Letöltöd.

            2. Rákattintasz, és értelemszerûen továbblépsz…

            Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038929
            Macskajancsi
            Felhasználó
              samuf wrote:
              A 2.6.x-es kernelben szerintem már van ntfs meghajtó ami írni is tudja, persze hogy mennyire stabil az kérdés

              Vigyázat, ez nem így van!!!

              Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038918
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Hozzászólás: vicc #1922838
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Oktató képek: dvd-írás, és a palm-pilot ismertetése.  😀

                  Hozzászólás: Ubuntu gyorsítás #2039165
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Nicky Nygaro wrote:
                    Szeretném, ha ebben a topicban tippeket adnának a tapasztaltabb Ubuntu felhasználók, hogy hogyan lehet a rendszert kissé felgyorsítani, kevesebb memória fogyasztásra bírni. Normális az szerintetek, hogy a boot folyamat végén 380 Mbyte-ot foglal a rendszer?
                    A szolgáltatások menüpontban csak nagyon kevés bejegyzés van amit ki lehet kapcsolni. Ráadásul hiába kapcsoltam ki az ntpdate szolgáltatást bootoláskor mégis szinkronizálni próbálja a rendszeridõt. Miért?

                    Ez a kérdés már felmerült más topikban is.
                    A linux rendszerek igyekeznek kihasználni az összes létezõ memóriát, mivel az több nagyságrenddel gyorsabb, mintha a merevlemez swap-jét használná. Ez egy alapvetõ különbség a Má$ik rendszerrel összehasonlítva.

                    Szerk.: most látom, hogy fél órával ezelõtt zLegolas kolléga írt errõl kicsit bõvebben: http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=15991.msg159816;topicseen#msg159816

                    Hozzászólás: Laptop és a SuSE akkuprogramja #2038870
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Wait wrote:
                      Elfelejtettem mondani, hogy a http://www.opensuse.org lapon csak a 10.x van fönt

                      Kár, hogy eszedbe jutott,  😀 ti. az opensuse.org lapon ott vannak a mirrorok, bármelyiket kiválasztva (tehát NEM a 10.0 letöltés linkre kattintva, hanem a szerver elérését a böngészõbe írva) megtalálod a letölthetõ iso-fájlokat többnyire a 9.0-ig visszamenõleg.

                      Hozzászólás: Laptop és a SuSE akkuprogramja #2038867
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Wait wrote:
                        azt azért nem, de én nem tok dvd-t írni. Elkezdte letölteni a haverom, ellenben õ tényleg ie-vel töltötte. Mindketten meglepõdtünk, amikor egy óra múlva 137%on állt. Tehát akkor holnap lesz letöltve.

                        Akkor töltsd le az 5 cd-t a gyõri szerverrõl.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,681-4,690 / 5,804