Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
azsem wrote:Bizony hogy nem így van!exy wrote:En egy US Robotics kulso 56k FAX modemmel kuzdok, /dev/ttys0 -ra dugva. T-Com/T-Online vagy hogy hivjak a Matavot/Axelerot beallitasainak megfeleloen minden (IP, GW, DNS) automatikus, de a nyekerges vegen ugy all meg, hogy nincs aktiv kapcsolat….
Ehhez így nem tudok hozzászólni, csak annyi tapasztalatom van ez ügyben, hogy egy kollégámnak odaadtam a használaton kívüli külsõ modememet, rádugtam a soros portra, beírtam az adatokat, és rögtön ment.
Mondjuk a dns-t nem hagytam automatán, hanem felhívtam a szolgáltatót, és megkérdeztem.
A GW mi akar lenni? Gateway? Az milyen funkciót lát el egy telefonos-modemes kapcsolatnál?exy wrote:Mindenki azt mondja, hogy külsõ modem RULEZ!
De senki nem tudja, hogyan kell egy szabályos külsõ modemmel netezni?! :icon_neutral:
Pár éve még csak az volt.Mi a probléma? A külsõ modemet a rendszer felismeri (ellentétben sok softmodemmel), adatokat beírod, és már megy is.
Mit lehet ezen külön tudni, vagy nem tudni?Nem kéne ennyire tehetetlennek látszani…
1. Fölkeresed ezt az oldalt: http://rpm.pbone.net/
a keresõbe beírod: superkaramba – a keresést szûkíted a suse other-re, és ezt adja ki:
http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2307909/com/superkaramba-0.37_0.1-1.guru.suse100.kde34.i686.rpm.html
Letöltöd.2. Rákattintasz, és értelemszerûen továbblépsz…
samuf wrote:A 2.6.x-es kernelben szerintem már van ntfs meghajtó ami írni is tudja, persze hogy mennyire stabil az kérdésVigyázat, ez nem így van!!!
sagit wrote:Akkor a fat bírja a nagy 4-5 Gb -os fájlokat ?Nem. A maximális fájlméret 4GB.
http://vei.obuda.kando.hu/linuxdox/Adminguide/node23.html
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/hu/library/ServerHelp/e2adb656-322e-4236-bb14-e65302a030e9.mspxOktató képek: dvd-írás, és a palm-pilot ismertetése. 😀
Nicky Nygaro wrote:Szeretném, ha ebben a topicban tippeket adnának a tapasztaltabb Ubuntu felhasználók, hogy hogyan lehet a rendszert kissé felgyorsítani, kevesebb memória fogyasztásra bírni. Normális az szerintetek, hogy a boot folyamat végén 380 Mbyte-ot foglal a rendszer?
A szolgáltatások menüpontban csak nagyon kevés bejegyzés van amit ki lehet kapcsolni. Ráadásul hiába kapcsoltam ki az ntpdate szolgáltatást bootoláskor mégis szinkronizálni próbálja a rendszeridõt. Miért?Ez a kérdés már felmerült más topikban is.
A linux rendszerek igyekeznek kihasználni az összes létezõ memóriát, mivel az több nagyságrenddel gyorsabb, mintha a merevlemez swap-jét használná. Ez egy alapvetõ különbség a Má$ik rendszerrel összehasonlítva.Szerk.: most látom, hogy fél órával ezelõtt zLegolas kolléga írt errõl kicsit bõvebben: http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=15991.msg159816;topicseen#msg159816
Wait wrote:Elfelejtettem mondani, hogy a http://www.opensuse.org lapon csak a 10.x van föntKár, hogy eszedbe jutott, 😀 ti. az opensuse.org lapon ott vannak a mirrorok, bármelyiket kiválasztva (tehát NEM a 10.0 letöltés linkre kattintva, hanem a szerver elérését a böngészõbe írva) megtalálod a letölthetõ iso-fájlokat többnyire a 9.0-ig visszamenõleg.
Wait wrote:azt azért nem, de én nem tok dvd-t írni. Elkezdte letölteni a haverom, ellenben õ tényleg ie-vel töltötte. Mindketten meglepõdtünk, amikor egy óra múlva 137%on állt. Tehát akkor holnap lesz letöltve.Akkor töltsd le az 5 cd-t a gyõri szerverrõl.
-
SzerzőBejegyzés