Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,701-4,710 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      thuram wrote:
      Lehet, hogy nálad ujrainditja, tudtommal az olyan mint a kijelentkezés, legalábbis a legtöbb linux rendszeren a CTRL ALT F1 az konzolt vált tudtommal, ami fogalmam sincs hogy jön ide ,de kösz a segitséget egyébként…….

      Pontatlanul fogalmaztam.
      A Ctrl+Alt+backspace újraindítja az x-et. Nálad is ez történt, nem?
      A Ctrl+Alt+F1-el pedig konzolra tudsz váltani, és azt buherálsz, amit csak akarsz.

      Ablakkezelõk között pedig csak akkor tudsz váltani, ha ezek fel is vannak telepítve.

      Macskajancsi
      Felhasználó
        thuram wrote:
        Nah most több kérdés is felmerült:)
        1: Ha Ctrl-alt backspace t nyomok akkor az miért nem „csak” kijelentkezik miért lövi le az X et is?
        2: Probálom nézegetni az /etc/x11/xinit filet és ami érdekes, hogy elõször hajtja végre az ~/.xstartup-ot majd inditja az ablakkezelõt, azért is gyanús ez mert ha létrehoztam az .xstartup ot akkor valahogy annyi történt, hogy megjelent egy fehét terminál ahogyan kértem viszont az képernyõ többi része egy nagy feketeség volt, szóval valóban olyan érzésem volt hogy csak az xterm indult el, de persze használni nem lehetett, igy kikellett lépnem ismét ctrl alt backspace el.. Most megprobáltam felcserélni ezt a folyamatot, igy már sikeresen elindul az X a startx parancsra azonban az .xstartup nem hajtodik végre, továbbra sem értem pontosan miért:(

        A Ctrl+Alt+backspace a gépet újraindítja.
        Nem próbálkoznál egyszer a Ctrl+Alt+F1-gyel?

        Csak kíváncsiságból…. 😀

        Hozzászólás: USB 2.0-ás háttértárak #2038084
        Macskajancsi
        Felhasználó
          zolnagy wrote:
          Király vagy, ezer köszi az usb-sebességgel küszködõk nevében. 😀

          Köszi, csak most már nekem kéne valami usb-s kütyüt beszerezni…. 😀

          Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038908
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sagit wrote:
            Sziasztok !
            Csak kellene nekem hogy tudjam írni az ntfst…
            Mi kell hozzá ?
            Hozzászólás: USB 2.0-ás háttértárak #2038081
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Feltaláltam a spanyolviaszt.  😀
              Tegnap egy kis idõt rászántam az usb-s eszközökkel kapcsolatos problémákra.
              Idézet:

              Hotplug-eszközök felcsatolása „sync” nélkül
              Ha az USB-tárolóeszközökre (például USB-memóriára vagy USB-merevlemezekre) írás nagyon lassú, vagy ha nincs szükség szinkronizált írásra az eszközök esetében, akkor ki lehet kapcsolni a sync csatolási paramétert.
              Hozzon létre egy fájlt 90-storage-nosync.fdi néven, az alábbi tartalommal:

              false

              Hozzászólás: Laptop és a SuSE akkuprogramja #2038858
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Wait wrote:
                Hozzászólás: Laptop és a SuSE akkuprogramja #2038856
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Wait wrote:
                  Tudsz adni egy linket, ahonnan le tom bányászni? Most minden a 10.0val van tele.

                  Milyen linket? A 9.3-at?
                  Ugyanazokon a mirrorokon van, mint a 10.0.

                  Hozzászólás: Laptop és a SuSE akkuprogramja #2038854
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    Wait wrote:
                    Csak ez meg nem egy mai gép (P3, 850Mhz proci, 128 ram, és rohadt drága bele), és már a 8.2-tõl is köhög.

                    Nem a 8.2-tõl köhög, hanem feltehetõen megfázott.  😀
                    A 9.3 bizonyíthatóan jól fut egy ilyen gépen. (Tapasztalat.  :poketoungeb:)

                    Hozzászólás: UHU Live cd (Júlia) (install) vagy mi? #2031398
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      nyafi wrote:
                      Azt használtam szerintem…. akkor mi lenne a hejes módszer?

                      Bocsi csak a türelmetlenség hajtott. Nem vok gyakorlott forumozó, csak jobb hejet kerestem a gyorsabb válasz miadtt…

                      Hozzászólás: UHU linuxnál telepítési probléma #2036767
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        nyafi wrote:
                        Sziasztok, abszolult kezdõ vagyok…

                        Szeretném megismetni az UHU-t. Olvastam van lehetõség, a vinyóra valo felinstalállás nélkül is erre. Le is töltöttem a hozzávaló iso-t. majd néróval kiítram egy lemezre. Kaptam 3 mappát meg 1 file-t.
                        Bootoltam is eztán a lemezrõl….de itt akadtam el máris.

                        Szerintem azt kéri adjam meg neki mejik fájlt indítsa, dehát ehez már kevés a tudásom.

                        Tehát mit is kéne tennem?

                        Köszi a segítséget, ha érkezik…

                        Ooopsz….
                        Ha ötpercenként postolsz ugyanazzal a szöveggel más-más topikba, nem leszel hosszú életû ezen a fórumon.
                        Ezt nem illik.  😡

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,701-4,710 / 5,804