Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
thuram wrote:Lehet, hogy nálad ujrainditja, tudtommal az olyan mint a kijelentkezés, legalábbis a legtöbb linux rendszeren a CTRL ALT F1 az konzolt vált tudtommal, ami fogalmam sincs hogy jön ide ,de kösz a segitséget egyébként…….
Pontatlanul fogalmaztam.
A Ctrl+Alt+backspace újraindítja az x-et. Nálad is ez történt, nem?
A Ctrl+Alt+F1-el pedig konzolra tudsz váltani, és azt buherálsz, amit csak akarsz.Ablakkezelõk között pedig csak akkor tudsz váltani, ha ezek fel is vannak telepítve.
thuram wrote:Nah most több kérdés is felmerült:)
1: Ha Ctrl-alt backspace t nyomok akkor az miért nem „csak” kijelentkezik miért lövi le az X et is?
2: Probálom nézegetni az /etc/x11/xinit filet és ami érdekes, hogy elõször hajtja végre az ~/.xstartup-ot majd inditja az ablakkezelõt, azért is gyanús ez mert ha létrehoztam az .xstartup ot akkor valahogy annyi történt, hogy megjelent egy fehét terminál ahogyan kértem viszont az képernyõ többi része egy nagy feketeség volt, szóval valóban olyan érzésem volt hogy csak az xterm indult el, de persze használni nem lehetett, igy kikellett lépnem ismét ctrl alt backspace el.. Most megprobáltam felcserélni ezt a folyamatot, igy már sikeresen elindul az X a startx parancsra azonban az .xstartup nem hajtodik végre, továbbra sem értem pontosan miért:(A Ctrl+Alt+backspace a gépet újraindítja.
Nem próbálkoznál egyszer a Ctrl+Alt+F1-gyel?Csak kíváncsiságból…. 😀
zolnagy wrote:Király vagy, ezer köszi az usb-sebességgel küszködõk nevében. 😀Köszi, csak most már nekem kéne valami usb-s kütyüt beszerezni…. 😀
sagit wrote:Sziasztok !
Csak kellene nekem hogy tudjam írni az ntfst…
Mi kell hozzá ?Feltaláltam a spanyolviaszt. 😀
Tegnap egy kis idõt rászántam az usb-s eszközökkel kapcsolatos problémákra.
Idézet:Hotplug-eszközök felcsatolása „sync” nélkül
Ha az USB-tárolóeszközökre (például USB-memóriára vagy USB-merevlemezekre) írás nagyon lassú, vagy ha nincs szükség szinkronizált írásra az eszközök esetében, akkor ki lehet kapcsolni a sync csatolási paramétert.
Hozzon létre egy fájlt 90-storage-nosync.fdi néven, az alábbi tartalommal:false
Wait wrote:Wait wrote:Tudsz adni egy linket, ahonnan le tom bányászni? Most minden a 10.0val van tele.Milyen linket? A 9.3-at?
Ugyanazokon a mirrorokon van, mint a 10.0.Wait wrote:Csak ez meg nem egy mai gép (P3, 850Mhz proci, 128 ram, és rohadt drága bele), és már a 8.2-tõl is köhög.Nem a 8.2-tõl köhög, hanem feltehetõen megfázott. 😀
A 9.3 bizonyíthatóan jól fut egy ilyen gépen. (Tapasztalat. :poketoungeb:)nyafi wrote:Azt használtam szerintem…. akkor mi lenne a hejes módszer?Bocsi csak a türelmetlenség hajtott. Nem vok gyakorlott forumozó, csak jobb hejet kerestem a gyorsabb válasz miadtt…
nyafi wrote:Sziasztok, abszolult kezdõ vagyok…Szeretném megismetni az UHU-t. Olvastam van lehetõség, a vinyóra valo felinstalállás nélkül is erre. Le is töltöttem a hozzávaló iso-t. majd néróval kiítram egy lemezre. Kaptam 3 mappát meg 1 file-t.
Bootoltam is eztán a lemezrõl….de itt akadtam el máris.Szerintem azt kéri adjam meg neki mejik fájlt indítsa, dehát ehez már kevés a tudásom.
Tehát mit is kéne tennem?
Köszi a segítséget, ha érkezik…
Ooopsz….
Ha ötpercenként postolsz ugyanazzal a szöveggel más-más topikba, nem leszel hosszú életû ezen a fórumon.
Ezt nem illik. 😡 -
SzerzőBejegyzés