Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,771-4,780 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Dupla Internet #2032457
    Macskajancsi
    Felhasználó
      larrylaffer wrote:
      Tudtommal és tapasztalataimmal be lehet tárcsázni az ads-lre ugyanazzal az userrel többször is… ezzel nincs is gond

      Rosszul tudod.
      Ez nem általános szolgáltatás, csak ha a szolgáltató megengedi.
      Nálam pl. egyszerre csak egy betárcsázást enged, viszont azt tetszõleges számú gépre eloszthatom.

      Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035478
      Macskajancsi
      Felhasználó
        sagit wrote:
        Sziasztok !
        Lenne még kérdésem ! : futtatom az azureus torrent klienst de azt írja ki hogy a pejövõ TCP port : NAT hiba
        a 6881 portot nem nyitja meg gondolom én lámaként de mi a ti véleményetek?

        Ez ugyan nem ebbe a topikba való kérdés, de röviden elintézhetõ.
        Nyisd meg a portot.  😀

        Bõvebben (csak azért, mert jó kedvemben találsz  :poketoungeb:):
        YaST – Biztonság és felhasználók – Tûzfal
        (Balra felülrõl harmadik) Engedélyezett szolgáltatások
        (Jobbra lent) Szakértõi
        TCP portokhoz beírod: 6881
        Leokézod, megkeresed a „Következõ” feliratú gombot (azért sem mondom meg, hol van)
        és így tovább…

        Hozzászólás: suse gnome probléma #2037561
        Macskajancsi
        Felhasználó
          zumike wrote:
          sziasztok!!
          lecseréltem a kde-t gnome-ra, mert egyik hírlevélben olvastam, hogy leállnak ennek fejlesztésével
          kde alapú programok nem mennek gnome alatt?
          csak a cd iróját raktam fel a kde-nek és utána már el se indullt az ablakkezelõ
          tud valaki valamit errõl?

          Melyik ablakkezelõ nem indult el?
          Hogy cserélted le a kde-t?

          Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014682
          Macskajancsi
          Felhasználó
            kelemengabor wrote:

            Disztribúciótól függõen nagy valószínûséggel megtalálod a csomagkezelõjében, onnan telepítheted.

            Kereskedelmi termékrõl lévén szó, az a nagy valószínûség hozzávetõleg 0.

            Ebben az esetben pedig a probléma valószínûleg nem létezik. Kereskedelmi termékekhez adnak terméktámogatást.

            Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014680
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Ha már ez a téma örökösen felbukkan, felkeltettétek a kíváncsiságomat.
              Amennyit hirtelen elolvastam róla, a winex már nem használatos. Utódja a cedega. De lehet, hogy felületesen kerestem. (Annyira nem érdekel.)
              http://www.transgaming.com/
              Gondolom, idáig más is eljutott.
              Namost, az eddigi tapasztalataim alapján, ha egy programot feltelepítettem, az létrehozott a doc mappában egy saját magáról szóló dokumentumot.

              Talán itt kellene elõször segítséget keresni….

              Hozzászólás: Skype nem megy #2035605
              Macskajancsi
              Felhasználó
                zumike wrote:
                én felraktam 10re semmi gond nem volt vele csak ha megnyitottam mellette a mplayer vagy egyéb dolgot ami használta a hangkártyát kiakadt windows nál ez nem jelentkezett

                Nem akadt ki. A kde hangeszközök alapértelmezetten csak egynek a futását engedélyezik.
                Próbálj meg úgy beszélni valakivel, hogy közben nem hallgatsz zenét…

                Hozzászólás: XP + SUSE 9.2 (DVD) #2028614
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  tmarkee wrote:
                  A gépben egy db 120 GB-os SATA winyóra a winxp telepítõ lemeze elõször teljes egészében ntfs fájlrendszert csinált és települt is, ezután a ComputerPanoráma SuSe9.2 cd mellékletét akartam installálni, ez nem sikrült. A root jelszó megadása elõtt újraindult és ismét az elsõ bejelentkezõ kép fogadott a zöld kaméleon a választási lehetõségekkel. Van egy DVD-RW és egy CD-RW is, a DVD-RW a förszt boot eszköz. Azt javasolták, hogy a win98-as mentõlemezzel indítsam el és az fdisc-kel particionáljam az egészet, de az meg FAT32-est csinál az egészbõl, ha kjól tudom.:-(

                  A 9.2-es süsülinuxból hivatalosan kiadott telepítõcd nem létezik. (Csak dvd)  Amit használni akarsz, azt valaki nagy valószínûséggel nem elég körültekintõen összegányolta. Számomra úgy tûnik, hogy pl. a SATA vezérlõ modulja sincs benne.
                  A win98-as floppyra azért kíváncsi lennék, hogy mit csinál a SATA merevlemezzel.  😀

                  Javaslatom: mivel úgy látom, hogy legalább az xp-d mûxik, töltsd le a süsü 10.0-t.
                  Vagy az 5db cd-t, vagy a 32bites dvd-t. (Gondolom, nem 64bites a procid.)
                  Itt vannak a letöltõhelyek:
                  http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.html

                  Hozzászólás: XP + SUSE 9.2 (DVD) #2028612
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    tmarkee wrote:
                    Elnézést kérek, elolvastam, már tudom a rendet…

                    Bocsánatkérés elfogadva.  😀

                    Hozzászólás: nem müxik a multimédia SuSE 9.3-nál #2037481
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      feresz wrote:
                      a yast-al de normális esetben kéne menjen igaz? (xmms- t is de sajnos õ se akart dalolni :blink:)

                      Nem.

                      Próbáld ki légy szíves a yast online update-et. (Mint már fentebb írtam.)
                      Utána add hozzá a telepítési forrásokat. (Mint már fentebb írtam.)

                      Ezek után a yast hiányolni fog néhány programot, okézd le, hagyjad, hogy feltelepüljön. Utána menni fog.
                      Ezt fentebb nem írtam. De ki lehetett volna spekulálni. A fórumon többször volt róla szó, amikor a 9.3 megjelent.
                      Ha belépsz ide a fórumra, bal oldalon felül van egy olyan, hogy „Keresés”. Bárki használhatja. Még te is.

                      Hozzászólás: XP + SUSE 9.2 (DVD) #2028610
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        tmarkee wrote:
                        Segíccség!
                        Segítségre lenne szükségem. Egy vinyón akartam a SüSü9.3-at és a WinXP-t használni. A WinXP-t raktam fel elõször (én balga), majd a SüSü jött – volna – , de nem tudtam feltenni. A telepítéskor eljut a telepítõ addig, hogy a magyar nyelvre állítás és a billentyûzet kiválasztása után 20-25 percig másolja és csomagolja ki a pakkokat, maj a root jelszó megadása elõtt egy kis ablakban közli, hogy most újraindul. Ezután újra bootol és a DVD meghajtóban lévõ telepítõ cdrõl újra felajálja a telepítést, mint korábban. Ha itt az elején a merevlemezrõl történõ bootot választom akkor egy sötét képernyõn a GRUB_ feliratot látom egy villogó prompttal és kész? Mit javasoltok? fdisk? újraparticionálás és formázás?

                        Na ez itt harmadszor.
                        Tõled.

                        Férj már a bõrödbe. Infot kértem, te meg postolsz ugyanazzal már a harmadik topikba.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,771-4,780 / 5,804