Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,801-4,810 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037022
    Macskajancsi
    Felhasználó
      kelemengabor wrote:
      p3l3nk4 wrote:
      van 32 bites konzol.

      Mit meg nem tud az ember, nahát. Magadtól találtad ki, hogy a konzol az 32 bites, vagy súgták?

      Nahát, kelemengabor, még ezt sem tudtad?  😀
      Ebben a topikban írta egy p3l3nk4 nevû felhasználó.  :poketoungeb:

      Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037019
      Macskajancsi
      Felhasználó
        p3l3nk4 wrote:
        van 32 bites konzol.A grafikus fekületbõl ellehet indítani( amikor kde volt fönn akkor sikerült is.
        Hozzászólás: Qmake hiányzik SuSE Linux 10.0-ból #2037094
        Macskajancsi
        Felhasználó
          pschmidt wrote:
          igen valóban a qt-devel csomag tartalmazza. Ez eddig is fel volt telepítve és megtaláltam a /usr/lib/qt3/bin könyvtárban a qmake programot. Most már az a kérdésem, hogy ezt a könyvtárat hozzátudom e adni vmilyen path-hoz és ha igen, akkor hogyan tudom ezt megtenni.

          Köszönettel

          Ezt nem fogtam fel. Ennek a mappának az az elérési útja, amit leírtál. Mit szeretnél csinálni?

          Hozzászólás: WebCam #1971175
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sagit wrote:
            Lám(a) lám(a) feltûnök itt is ! :blush:
            Eljött az idõ hogy itt is kérdezzek ! :
            Nos lenne egy genius webcamom ami egybe van a mikrofonnal mi az a progi ami le tudja õket kezelni?
            feltettem a skypee progit de sajna csak hallom az emberkéket beszélni nem tok velük…
            és sajna webcam sem megy…

            gnomemeeting
            mercury

            Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037017
            Macskajancsi
            Felhasználó
              p3l3nk4 wrote:
              [off]UI.: Mellesleg én nem ide nyitottam a topikot csak át helyezték és egyszerü kérdések vannak föltéve az elsõ hozzá szólásban[/off]

              Na akkor tegyünk pontot a végére.
              Mielõtt egy gyanútlan látogató hülyeséget csinálna, egypár (alap)információ:
              Ha konzolos felületre akarunk váltani, ahhoz a Ctrl+Alt+F1 kombinációt használjuk. (nem a „del”-t! az újraindítja a gépet  :poketoungeb:)
              A runlevel 3-at úgy lehet elõcsalogatni, hogy beírjuk az „init 3” parancsot.

              A konsol-nak NINCS 32bites változata. (Még 31-es, meg 33-as sincs. 😀  A processzor típusának semmi köze a konsol „felületéhez”.)
              Végigolvasva ezt az egészet: böngészgesd az nvidia topikot, de legfõképpen ezt: http://www.suse.de/~sndirsch/nvidia-installer-HOWTO.html
              mert, ha jól fogtam fel a problémádat, nem tudod felrakni az nvidia-drivert.

              Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037014
              Macskajancsi
              Felhasználó
                kelemengabor wrote:
                OFF: döbbenet, hogy hol tart manapság az informatikaoktatás :ph34r:
                (elnézést)

                Naja. Ha valaki annyi fáradságot sem vesz, hogy elolvassa a driver megjelölését, hogy az IA64 meg van valami AMD64. (Hogy ez mi a fene lehet?)

                Hozzászólás: egy két egyszerü kérdés #2037012
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  p3l3nk4 wrote:
                  Azért nem idéztem pontosan mert wimfosban voltam.

                  De most megteszem. Error:this .run file is intended for the Linux -x86 platform, but you appear to be running on Linux x86-64.Abortin installation.

                  Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014671
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    kroki322 wrote:
                    Tényleg senkinek még egy tipje sincs? Ne már… :unsure:

                    Az ilyen hozzászólásokat lehetõleg mellõzd.
                    Várj türelmesen, amíg olyasvalaki idetéved, aki használ winex-et.

                    Hozzászólás: Qmake hiányzik SuSE Linux 10.0-ból #2037092
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      pschmidt wrote:
                      Szia,
                      ismerkednék a trolltech qtdesigner-ével csak sajnos az a problémám támadt, hogy az így elkészített programot nem tudom lefordítani, ugyanis hiányzik a qmake. Kerestem a cd-n, illetve a dvd-n de sajnos nem volt rajta. Esetleg tudna valaki segíteni, hogy honnan tudnám ezt beszerezni?

                      Köszönettel

                      Szerintem rajta van a telepítõn.
                      Ha neked az nem jó, akkor:
                      http://rpm.pbone.net/index.php3

                      Hozzászólás: #2036628
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Morzel wrote:
                        Sovi wrote:
                        Hali!

                        Az lenne a probléma, hogy a duplaékezetes betük helyén téglalap jelenik meg. Hol kell átállítani milyen betükészletet használjon? Debian+Fluxbox van fenn. Elöre is kösz.

                        Milyen linux alatt?

                        Morzel

                        Jó volt a tegnapi buli? Még nem ébredtél fel.
                        „Debian+Fluxbox van fenn.”

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,801-4,810 / 5,804