Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ksanyi wrote:senki nem tud segíteni ?
:(((
Akkor léphet be bárki a gépedre, ha csatlakozik az otthoni, helyi hálózatodhoz. Az pedig nem bárki, hanem akinek megengeded, hogy a gépét rádugja a kábeledre. A másik lehetõség, hogyha a tûzfalon engedélyezed a kifelé menõ kapcsolatokon a samba server elérhetõségét. A rendszer ezt alapból nem teszi meg természetesen, ha te sem tetted, akkor nincs gond.
Bocs, nem tartozik a témához, de csak most tûnt fel a topikcímben szereplõ elírás.
„proléma”-t javítottam „probléma”-ra.Wilber wrote:Befirkáltam magam én is.Egyébként ennek van bármiféle célja, vagy csak úgy, miért ne, meg fun, meg mittom? 🙂
Persze hogy van célja.
1. csak úgy.
2. miért ne?
3. fun
4. mittom
😀A termodinamika elvén mûködõ fogyókúrás módszer
Mindenki számára ismeretes, amit már az iskolában is tanultunk, hogy 1g víz (folyadék) felmelegítése 14,5 fokról 15,5 fokra 1 kalóriát emészt
fel.Tehát egy pohár (2,5 dl) 5 fokos víz felmelegítése testhömérsékletünkre 250 x (37-5) = 8000 kalória.
Hát ezt az energiamennyiséget kell testünknek felvennie ahhoz, hogy a testhömérséklet állandó maradjon. Ehhez a legkézenfekvöbb rendelkezésre álló energiaforrás a test zsírfeleslege. A termodinamika nem hazudik.
Amennyiben megiszunk egy korsó 5 fokos sört, 16000 kalóriát égetünk el.
Természetesen nem szabad senkit becsapni, így le kell vonni az 500 ml sör kalóriatartalmát, azaz a kb. 1000 kalóriát. Gyors számolás: 16000-1000=
15000 kalóriára van szükség a felmelegítéshez.Természetesen ez a veszteség annál nagyobbb, minél hidegebb a sör és minél nagyobb a felmelegítendö sörmennyiség. A kalóriaégetés, kalóriafelhasználás ezen módja sokkal hatásosabb, mint a testmozgás módszerével végzett kalóriafelhasználás.
A fogyás így abszolút gyors és szinte automatikus. Egyszerüen nagy mennyiségü sört kell magunkba önteni, a többit már elvégzi a
termodinamika.Egyetlen hátránya van a dolognak: ha például egy nagy tányér forró pacalt, babgulyást, vagy halászlét eszik az ember, akkor a höenergiával felesleges kalóriákat viszünk be a testbe.
A figyelmes olvasó máris megtalálta a megoldást: A forró ételeket elegendö mennyiségü hideg sörrel kell kiegyenlíteni!
norbi2 wrote:kösz bepe jövök neked eggyel (macskajancsi ezt megírhattam!!!!! :mad:)????
Ezt nem fogom. Mi van?!
Ha személyeskedni akarsz, fejezd be. Ez itt nem szokás, ezután sem lesz.Mivel a szükséges korrekciót bepe elvégezte, visszanyitva.
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=15794.msg156656#msg156656bepe79 wrote:Nem vagyok moderátor. :wink1: Ezt mondjuk te is megállapítottad a CoD2 topikban a hozzászólásodban.. 🙂 Csak local, és az is csak ATi Radeonnál, mert az fglrx driverhez és az ATi kártyákhoz értek egy picit. Nem muszály visszanyitni, csak gondolkodtam én is, hogy most az 1-be írjak, és ott offnak minõsül a 2-vel kapcsolatos post, utána pedig úgy gondoltam, hogy nem offolom a 2-vela cod1-es topikot, és nyitok újat. Jogos csak úgy lenne a zárás, ha a cod1 topic címében benne lenne egy „/Call of Duty 2”, vagy valami hasonló.Akkor a megoldás a következõ (szerintem):
A cod1 topikban szerkeszd a hozzászólásodat, hogy új témát nyitsz.
Utána kinyitom a cod2-t.
O.K. ?bepe79 wrote:A Cod1 /Cod:UO és a CoD2 szerinted ugyanaz? … :o)
Szerintem nem kellett volna zárni, mert a két játéknak semmi köze a másikhoz…A két játék nem ugyanaz, de a hozzászólásaid ugyanazok….
„Sziasztok! Na, ma kipróbáltam az újonnan kijött Call of Duty 2-õt, az Infinity Ward és az Activision 2. világháborús nagy üdvöskéjét. P4 2.53GHz + 1GB 400-as DDR RAM + Radeon 9500 PRO combóval úgy akad, mint az ***** nyila, de nem ám aniso-val meg antialiasionggal!!! 1024×768, aniso filtering helyett trilinear filter, antialiasingrõl álmodni sem merek, úgyhogy OFF, dynamic shadows OFF, number of corps normal, stb, tehát igencsak lebutítottam. Egyébként a most kijött CoD2, ha hiszitek, ha nem, a több évvel ezelõtti Q3 engine-t használja…, de itt kihozták a maxot belõle. Nálam az aláírásbéli configomon olyan 10-11-12-13 FPS-t produkál, csata közben 0-6 FPS, ahol meg nincs senki, csak egy üres szoba, néha fölmegy 18-20 FPS-re is. Egyszóval játszhatatlan, pedig tényleg van feelingje a game-nek. Ez nem ’41-ben kezdõdik, mint az amcsik által kiadott legtöbb 2. vh-s game (mivel ugye õk ottan körül csatlakoztak a 2. vh-hoz), hanem ’39-tõl, és az USSR csapatán belül harcolsz, legalábbis az elején. Próbáljátok ki, bár ilyen gépigény mellett… mad”
„Sziasztok! Na, ma kipróbáltam az újonnan kijött Call of Duty 2-õt, az Infinity Ward és az Activision 2. világháborús nagy üdvöskéjét. P4 2.53GHz + 1GB 400-as DDR RAM + Radeon 9500 PRO combóval úgy akad, mint az ***** nyila, de nem ám aniso-val meg antialiasionggal!!! 1024×768, aniso filtering helyett trilinear filter, antialiasingrõl álmodni sem merek, úgyhogy OFF, dynamic shadows OFF, number of corps normal, stb, tehát igencsak lebutítottam. Egyébként a most kijött CoD2, ha hiszitek, ha nem, a több évvel ezelõtti Q3 engine-t használja…, de itt kihozták a maxot belõle. Nálam az aláírásbéli configomon olyan 10-11-12-13 FPS-t produkál, csata közben 0-6 FPS, ahol meg nincs senki, csak egy üres szoba, néha fölmegy 18-20 FPS-re is. Egyszóval játszhatatlan, pedig tényleg van feelingje a game-nek. Ez nem ’41-ben kezdõdik, mint az amcsik által kiadott legtöbb 2. vh-s game (mivel ugye õk ottan körül csatlakoztak a 2. vh-hoz), hanem ’39-tõl, és az USSR csapatán belül harcolsz, legalábbis az elején. Próbáljátok ki, bár ilyen gépigény mellett… mad”
Dupla post egy moderátortól?
Ha gondolod, visszanyitom.
Ha gondolod, visszanyitom.(Mindent kétszer mond. Mindent kétszer mond.)
Ezt lezártam, van már ez a téma.
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=15794.0Ja, és ez a jubileumi 1024-ik hozzászólásom. 😀
bepe, nem törölnéd ezt a topikot? 😀
Szerk.: Ja, közben rájöttem, hogy nem férsz hozzá.
Akkor majd én.Lakat.
Szerk.:
Mivel a szükséges korrekciót bepe elvégezte, visszanyitva. -
SzerzőBejegyzés