Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,831-4,840 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Macskajancsi
    Felhasználó
      kirandulo wrote:
      Suse 10.0 – PostgreSQL 8.0.x telepítésben elakadtam.

      Már válaszoltam itt, de ugyanazt nem kell kétszer megkérdezni.  :poketoungeb:
      http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=10961.msg156648;topicseen#msg156648

      Ezt nézd meg, itt vannak a különbségek a full dvd és a letölthetõ verzió között:
      http://www.novell.com/coolsolutions/tip/16076.html

      Egyébként a kétrétegû dvd is letölthetõ:
      http://www.knetdome.com/bt/?torrent=suse100

      Hozzászólás: PostgreSQL telepítés & konfig #1984032
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kirandulo wrote:
        Suse 10.0 – PostgreSQL 8.0.x telepítésben elakadtam.

        Nem tudjátok véletlenül hogy: Suse 10.0 -hoz létezik vhol postgresql 8.0.x rpm?

        A postgresql programcsomagot a full kétrétegû dvd tartalmazza.

        Szerk.:
        Innen letölthetõ:
        http://mirrors.sth.sze.hu/linux/suse/i386/9.3/suse/i586/
        A verziószámok azonosak.

        Hozzászólás: Suse 9.3 + Scanner ??? #2027463
        Macskajancsi
        Felhasználó

          „Pár napja tettem fel a SuSE 10.0 OSS-t, és lõn csoda: tökéletesen mûxik. Ha kell, leírom nekem milyen beállításokkal él az enyém, hátha… (HP-HP ???)”

          Az bizony isteni lenne köszi szépen ! Alig várom 🙂

          Egy ideig ezt csak nézegettem, de úgy gondolom, nem hagyom szó nélkül.
          Csupán a T

          Hozzászólás: MSN SuSE 8.1 alatt #2035210
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sagit wrote:
            Akkor tehát az a Mercury nevû progi jobb mint a kopete ? :eh:

            Próbáld ki.  :poketoungeb:
            A mercury támogatja a webkamera kapcsolatot. Ha ilyenre vágysz, akkor ez a program kell neked.

            Hozzászólás: VMware+fedora 4 telepítés #2036362
            Macskajancsi
            Felhasználó
              zeerocool wrote:
              Hát sikerült felrakni, de a felülirt pár file-t , ami miatt 20 hibaüzenettel „indult el” a gnome. Töröltem, majd ujra létrehoztam a flehasználót, így most jo. Suse-ban (10.0) is hasonlo a helyzet. Inkább keresek egy másikat, ez a vmware nem tetszik.

              Javaslat:
              http://hup.hu/wiki/index.php/QEMU

              Hozzászólás: uj merevlemez felmountolása #2036033
              Macskajancsi
              Felhasználó
                sagit wrote:
                Ja és hiába mountolom fel csak olvasni engedi írni nem mit kellene tennem ?

                Nyilván nem adtál írási jogot.

                Hozzászólás: Kocsma topik #1949024
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Mivel az eredeti témához már nincs köze, ide írom. (Felháborodást keltettem az rpm fájlok futtathatóságával.  😀 )

                  VectoR írta:
                  „kurvára mind1 milyen rendszered van, értsed meg hogy futtatási jog nem kell vah ha kell akkor adjad ki a chmod 0777 / -R parancsot mert ebben az esetben nincs is értelme a fájljogosultságkezelésnek…. futtatási jog a programokanak kell a tömörített csomagoknak nem és téma zárva. Kicsit olvasgass még…”

                  kovi

                  Hozzászólás: Hova lett a klaviatúra? #2036499
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    forisber wrote:
                    Hello minednkinek. keresem azt az okos inteligens linuxhoz értõ embert, aki meg tudná mondani, hogy mi a túró miatt van az, hogy a bejelentkezõ ablaknál nem mükszik a billentyûzet. :tellme: A rendzderbetöltõ ablaknál még megvolt… és 1 perc láss csodát: nincs bill. Most kezdtem el linuxot használni, de ne mondjátok azt hogy rosszabb a windowsnál, mert akkor feladom a pck elleni harcot. kérlek segítsetek. Köszi. (Lehet, hogy az USBs egerem nem teszik neki?)

                    Milyen linux? Milyen klaviatúra?
                    Körünkben van jónéhány „okos, intelligens, linuxhoz értõ ember” (én csak szép vagyok  :D) de valami info azért nem ártana…

                    Hozzászólás: Suse 9.3 + Scanner ??? #2027459
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      sagit wrote:
                      Pedig baromi jo kis masina…..
                      nem lehet valami okossággal kicselezni ?

                      :-)))))))))))))

                      A türelmes próbálkozás elõbb-utóbb meghozza gyümölcsét….  vagy nem.  😀
                      Mindenestre jó pár éve úgy vásárolok bármilyen hardvert, hogy elõtte megnézem az adatbázisban, hogy linux alatt támogatott-e.  :poketoungeb:

                      Hozzászólás: Suse 9.3 + Scanner ??? #2027457
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        sagit wrote:
                        Szia ! nem is látja így használni sem tudom drivert nem tláltam hozzá!
                      10 bejegyzés megtekintése - 4,831-4,840 / 5,804