Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,841-4,850 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE Linux eMail Server II #2036464
    Macskajancsi
    Felhasználó
      fish wrote:
      Sziasztok!
      A SuSE Linux eMail Server II szeretném letölteni és kipróbálni, de nem találom sehol.
      Tud ebben segíteni valaki ?

      Tudomásom szerint az openexchange server nem letölthetõ, pláne nem ingyenes program – de lehet, hogy tévedek.
      Hívd fel a novell.hu-t, ott minden információt megkapsz.

      Hozzászólás: #2035710
      Macskajancsi
      Felhasználó
        norbi2 wrote:
        Föntebb arról írtok hogy milyen kissebb nagyobb hibák találhatók,a kérdés erre vonatkozott.De már föltettem és le is szedtem,vissza tettem a régit,mint kezdõ úgysem tudnám a hibáit javítani.Egyébként ez a fórum is chat szerûen mûködik ha jobban megnéznéd.

        Akkor most ideírom, hogy egy fórumban alapvetõ a jó tájékozódás kedvéért, hogy megjelöljük, ki milyen post-ra válaszolt.
        Az elõzõ hozzászólásodból ez hiányzik, ezért kapott chat-jelleget, amit privát üzenetben szóvá tettem.
        Erre te ide válaszolsz megint úgy, hogy aki nem tud a pü-rõl, (már miért tudna, hiszen magánjellegû) az csak néz, és nem érti a világot.
        A továbbiakban megkérlek, hogy mindannyiunk érdekében a fentebb leírtakat – ami egyébként a fórum netikettjében is szerepel – szíveskedjél elfogadni, és a továbbiakban eszerint írjál hozzászólásokat.
        Megértésedet elõre is köszönöm.

        Hozzászólás: uj merevlemez felmountolása #2036030
        Macskajancsi
        Felhasználó
          sagit wrote:
          A yast látja õket! Mikor ki és bekapcsolom akkor megjeleni ill eltünik az ikonja
          de mikor bele akarok lépni v bármit csinálni vele akkor azt nem tom mert azt írja nincs az fsabban mtabban
          ill ha bele enged lefagy a fájlkezelõ
          egyébként a yast nem tudta particionálni õket 1007 es hibával elszált a vinyókat aztán áttettem agy IDE rackbe és ott minde további nélkül megcsinálta

          A yastban mit ír csatolási pontnak?

          Hozzászólás: uj merevlemez felmountolása #2036028
          Macskajancsi
          Felhasználó
            sagit wrote:
            Igen látni látja csak nem müxik 🙁
            nem mountolja szerintem
            de úgy érzékeli hogy fel van mountolv és mégsem nem igazán értem
            a vinyókon lévõ fájlokat nem érem el….

            A yast – rendszer – partícionálás modulban hogy jelenik meg?
            Mi az, hogy a fájlokat nem éred el?

            Hozzászólás: uj merevlemez felmountolása #2036026
            Macskajancsi
            Felhasználó
              sagit wrote:
              Sziasztok!
              A kérdésem kicsit lúzer de hát…. 🙂
              Hozzászólás: SUSE 10.0 – DVD lejátszás #2034971
              Macskajancsi
              Felhasználó
                kirandulo wrote:
                mjancsi! az eddigieket köszönöm, minden sima liba.. 🙂

                viszont igérted a kaffein megbuherálását.. 🙂
                nekem szépen indul vele a dvd-m, azonban szaggatott a lejátszás. ennek mi az oka?
                Vagy felejtsem el a kaffeint és használjak mplayert?

                Ha szaggat, az bufferelési gond. A xine teljes verziójára kell lecserélni a gyárit, de ha az mplayer gond nélkül megy, akkor minek?

                Hozzászólás: blackPanther Install #2021165
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  VectoR wrote:
                  kurvára mind1 milyen rendszered van, értsed meg hogy futtatási jog nem kell vah ha kell akkor adjad ki a chmod 0777 / -R parancsot mert ebben az esetben nincs is értelme a fájljogosultságkezelésnek…. futtatási jog a programokanak kell a tömörített csomagoknak nem és téma zárva. Kicsit olvasgass még…

                  Keves VectoR! Azért csak jól látom a letöltött  rpm csomagjaim „Tulajdonságok” „jogosultságok” bejegyzéseit…
                  Nem vagyok vak.

                  Hozzászólás: SUSE 10.0 – DVD lejátszás #2034969
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    zLegolas wrote:
                    Ez utóbbit köszönöm én is. Na de forráskódból fordítani (még) abszolute nem mén, mint ezidáig n+1 alkalommal? Ez meglep… Na, talán majd a pre8… addíg meg használom a SuSE 9.0-t…

                    Ezt nem fogtam fel. Mi köze a forráskódból való fordításnak a süsü 9.0-hoz?
                    Bárhova fordíthatsz forrásból.

                    Egy kérésem azért lenne: tedd nyilvánvalóvá, hogy mire válaszolsz, mert látod, most sem értettem…  :poketoungeb:

                    Hozzászólás: blackPanther Install #2021160
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      VectoR wrote:
                      hát csak megjegyzem hogy nincs szükség egyetlen disztri esetében sem a futtatási jogra az rpm csomaghoz, a fáj>tulajdonságoknál állítisad be hogy mivel legyen megnyitva …

                      Hadd hasogassak egy kis szõrszálat.  😀
                      Abban az esetben, ha a csomagkezelõvel (süsüm van: a yast-tal) telepítek a netrõl, természetesen semmi hókuszpókuszt nem kell végezni. Letölti, feltelepíti, passz.
                      De, ha letöltöm pl. a skype-ot – ez momentán egyik telepítési forrásomban sincs benne – akkor ha rákattintok, természetesen elindul a yast, (tehát tudja az a kis butus rendszer, hogy mihez kell társítani), de nem csinál semmit, mert a futtatási jog nincs engedélyezve. Megjegyzem, ahova le szoktam tölteni a netrõl, annak a partíciónak nincs futtatási joga. Gondoltam, más is ilyen kis óvatos, ezért bátorkodtam az esetleges problémát felvetni.  :poketoungeb:

                      Hozzászólás: blackPanther Install #2021158
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        VectoR wrote:
                        macskajancsi: miért kéne futtatható jog az rpm-re ?????

                        Mert ha letöltök egy rpm-et bárhonnan, az én gépemen engedélyezni kell ezt az opciót, hogy tudjam telepíteni. BP jelenleg nincs fent egyik gépemen sem, úgyhogy azon nem tudom kipróbálni.
                        Alaphelyzetben, ha egy letöltött rpm-en a „Tulajdonságok”, ill. a „Jogosultságok” fülre kattintok, a „Futtatható” nincs bejelölve.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,841-4,850 / 5,804