Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
fish wrote:Sziasztok!
A SuSE Linux eMail Server II szeretném letölteni és kipróbálni, de nem találom sehol.
Tud ebben segíteni valaki ?Tudomásom szerint az openexchange server nem letölthetõ, pláne nem ingyenes program – de lehet, hogy tévedek.
Hívd fel a novell.hu-t, ott minden információt megkapsz.norbi2 wrote:Föntebb arról írtok hogy milyen kissebb nagyobb hibák találhatók,a kérdés erre vonatkozott.De már föltettem és le is szedtem,vissza tettem a régit,mint kezdõ úgysem tudnám a hibáit javítani.Egyébként ez a fórum is chat szerûen mûködik ha jobban megnéznéd.Akkor most ideírom, hogy egy fórumban alapvetõ a jó tájékozódás kedvéért, hogy megjelöljük, ki milyen post-ra válaszolt.
Az elõzõ hozzászólásodból ez hiányzik, ezért kapott chat-jelleget, amit privát üzenetben szóvá tettem.
Erre te ide válaszolsz megint úgy, hogy aki nem tud a pü-rõl, (már miért tudna, hiszen magánjellegû) az csak néz, és nem érti a világot.
A továbbiakban megkérlek, hogy mindannyiunk érdekében a fentebb leírtakat – ami egyébként a fórum netikettjében is szerepel – szíveskedjél elfogadni, és a továbbiakban eszerint írjál hozzászólásokat.
Megértésedet elõre is köszönöm.sagit wrote:A yast látja õket! Mikor ki és bekapcsolom akkor megjeleni ill eltünik az ikonja
de mikor bele akarok lépni v bármit csinálni vele akkor azt nem tom mert azt írja nincs az fsabban mtabban
ill ha bele enged lefagy a fájlkezelõ
egyébként a yast nem tudta particionálni õket 1007 es hibával elszált a vinyókat aztán áttettem agy IDE rackbe és ott minde további nélkül megcsináltaA yastban mit ír csatolási pontnak?
sagit wrote:Igen látni látja csak nem müxik 🙁
nem mountolja szerintem
de úgy érzékeli hogy fel van mountolv és mégsem nem igazán értem
a vinyókon lévõ fájlokat nem érem el….A yast – rendszer – partícionálás modulban hogy jelenik meg?
Mi az, hogy a fájlokat nem éred el?sagit wrote:Sziasztok!
A kérdésem kicsit lúzer de hát…. 🙂kirandulo wrote:mjancsi! az eddigieket köszönöm, minden sima liba.. 🙂viszont igérted a kaffein megbuherálását.. 🙂
nekem szépen indul vele a dvd-m, azonban szaggatott a lejátszás. ennek mi az oka?
Vagy felejtsem el a kaffeint és használjak mplayert?Ha szaggat, az bufferelési gond. A xine teljes verziójára kell lecserélni a gyárit, de ha az mplayer gond nélkül megy, akkor minek?
VectoR wrote:kurvára mind1 milyen rendszered van, értsed meg hogy futtatási jog nem kell vah ha kell akkor adjad ki a chmod 0777 / -R parancsot mert ebben az esetben nincs is értelme a fájljogosultságkezelésnek…. futtatási jog a programokanak kell a tömörített csomagoknak nem és téma zárva. Kicsit olvasgass még…Keves VectoR! Azért csak jól látom a letöltött rpm csomagjaim „Tulajdonságok” „jogosultságok” bejegyzéseit…
Nem vagyok vak.zLegolas wrote:Ez utóbbit köszönöm én is. Na de forráskódból fordítani (még) abszolute nem mén, mint ezidáig n+1 alkalommal? Ez meglep… Na, talán majd a pre8… addíg meg használom a SuSE 9.0-t…Ezt nem fogtam fel. Mi köze a forráskódból való fordításnak a süsü 9.0-hoz?
Bárhova fordíthatsz forrásból.Egy kérésem azért lenne: tedd nyilvánvalóvá, hogy mire válaszolsz, mert látod, most sem értettem… :poketoungeb:
VectoR wrote:hát csak megjegyzem hogy nincs szükség egyetlen disztri esetében sem a futtatási jogra az rpm csomaghoz, a fáj>tulajdonságoknál állítisad be hogy mivel legyen megnyitva …Hadd hasogassak egy kis szõrszálat. 😀
Abban az esetben, ha a csomagkezelõvel (süsüm van: a yast-tal) telepítek a netrõl, természetesen semmi hókuszpókuszt nem kell végezni. Letölti, feltelepíti, passz.
De, ha letöltöm pl. a skype-ot – ez momentán egyik telepítési forrásomban sincs benne – akkor ha rákattintok, természetesen elindul a yast, (tehát tudja az a kis butus rendszer, hogy mihez kell társítani), de nem csinál semmit, mert a futtatási jog nincs engedélyezve. Megjegyzem, ahova le szoktam tölteni a netrõl, annak a partíciónak nincs futtatási joga. Gondoltam, más is ilyen kis óvatos, ezért bátorkodtam az esetleges problémát felvetni. :poketoungeb:VectoR wrote:macskajancsi: miért kéne futtatható jog az rpm-re ?????Mert ha letöltök egy rpm-et bárhonnan, az én gépemen engedélyezni kell ezt az opciót, hogy tudjam telepíteni. BP jelenleg nincs fent egyik gépemen sem, úgyhogy azon nem tudom kipróbálni.
Alaphelyzetben, ha egy letöltött rpm-en a „Tulajdonságok”, ill. a „Jogosultságok” fülre kattintok, a „Futtatható” nincs bejelölve. -
SzerzőBejegyzés