Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ksanyi wrote:ez hol van a linux ban melyik menu alatt vagy merre ahol állítgatni tudom
yast – hálózat – hálózati kártya
ksanyi wrote:a gép nevet honnan tudom meg a linux alatt és hogy tudom megváltoztatni aztAdj neki nevet. Pl. hálókártya – gépnév és névszerver. Ha nem írtál be semmit, azt hiszem „linux” szerepel gépnévként.
Ez se rossz…deicide24 wrote:Bocsánatot kérek a chat stílusért! Tényleg! Tehát, kábeles netem van és ezek a problémák lépnek fel amiket az imént felsoroltam! Tudnál nekem segíteni?Részemrõl innen passz. A kábelnetnek minden machináció nélkül azonnal mennie kéne. :unsure:
A má$ik oprendszeren kellett ehhez valamit beállítani?ksanyi wrote:Nincsenek tartományba a gépek csak simán workgroup van, akkor is ugyanez a folyamat
ja és én hogy tudok hivatkozni az osztott könyvtárra a másik gérõl mert én csak a gép neve szerinti keresést láttam eddig ip címmel való hivatkozást mint a windows nál itt nem, vagy én tévedek ?Nálam a windows-nál nem ír ip-címet, hanem a gépnevet, és az azon lévõ megosztott könyvtárat.
Nem értem.deicide24 wrote:A „tmdns” nevû kötelezõ csomag hiányzik! a másik pedig h nem tudom mi az a Zeroconf name! bocsi ha butasággal fárasztalak de kezdõ vok ezzel a rendszerrel nagyon!Akkor most kezdjük elõlrõl.
Milyen internetkapcsolat?A másik: légy szíves tiszteld meg a fórumot azzal, hogy nem chat-stílusban írsz.
Pl. h = hogy, vok = vagyok,(ha jól értelmeztem) továbbá a mondatokat a magyar helyesírás szabályai szerint nagybetûvel kezdjük.[OP]Destroy-man wrote:Hi!Egy láma kérdésem lenne:
hogy lehet csoportosan RPM csomagokat telepíteni?
Próbáltam az „rpm -i *.rpm” parnccsal, úgy csinált, mintha telepítene, de valójában semmit sem rakott fel:(
Egyébként a blackPanther 4.2-t használom, és hozzá szeretném telepíteni a media1, 2, 3 és 4-et.Ezeken az rpm-eken engedélyezted a „futtatható” jogot?
deicide24 wrote:azt megadtam de õ asszem tn dns-t kér, illetve azt mondja h az nincs beállitvaMi a búbánat a „tn” dns?
Megtennéd, hogy kiírod a szavakat?ksanyi wrote:Sziasztok,ez a szamba serverb dolog engem is érdekelne, egy rooteren van 4 gépem amibõl az egyik egy suse linux 10.0 as es azt szeretném megtudni hogy ezen a linuxos gépen hogy lehet egy könyvtárat megosztani amit a többi géprõl be tudnék tallózni.
kérdésem az hogy hogy lehet meosztani
hogy lehet belépni windows xp rõl ebbe a könyvtárba , mert ha ip cimre hivatkozok akkor nem mutatja egybõl az osztott könyvtárakatköszönöm remélem nem írtam nagyon körülményesen
A samba severt kell beállítani.
Indítás: javaslom a „rendszertöltés alatt” opciót.
A „megosztás” alatt jelöld ki azt a mappát, amit szeretnél megosztani.
Miután ezt felvette a jegyzékbe, jelöld ki, és a „szerkesztés” segítségével adj hozzá opciókat. Pl. avalaible=yes, browseable=yes, guestok=yes.
Az azonosítónál állítsd be a munkacsoportot, a tartományvezérlõt pedig állítsd a neked megfelelõre. Ha elsõdleges, akkor átveszi a windows server funkcióit.deicide24 wrote:Sziasztok! 2 napja lett feltéve az black panther nevû OS oprendszer amivel meg is lennék elégedve ha nem lenne egy ici pici gondom! Vmi oknál fogva nekem nem megy rajta az internet!Most egy másik oprendszerrõl írok. Próbáltam rajta kézzel beirni az IP-t meg egyebeket amit kért de nem igazán jártam sikerrel! Vmien dns-t kérne még de én már mindent kitöltöttem, tudtommal azt is. Tudnátok vmi infót adni? ha nem tul nagy kérés? Elõre is köszi!Tudtodtal mit írtál be? Az elsõdleges, ill. a másodlagos dns érték a szerzõdéseden rajta van. Ha nincs, hívd fel a szolgáltatót, megmondják.
Még jó, hogy lementettem a lapot. Ott a 39-es….
-
SzerzőBejegyzés