Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,861-4,870 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csomag kezelõ problémák #2036367
    Macskajancsi
    Felhasználó
      kain13 wrote:
      Ez a honlap egy jó ideje csak azt írja ki hogy nem érhetõ el karbantartás miatt (több mint 1 hete) és eme szöveg allat kéri a felhasználó nevet és a jelszót(ami ugye nekem nincs) tehát a weblapot megtekinteni nem volt még lehetöségem (nem az én hibámból) ,amugy az origo szoftverbázisából szedtem le.

      A disztribúció készítõje VectoR.

      Hozzászólás: Csomag kezelõ problémák #2036365
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kain13 wrote:
        Nem!Ez nekem új.Fizzetni kell érte?Tudnál adni erröl bövebb infot vagy linket?

        Honnan szedted? Nem innen?
        http://www.blackpanther.hu

        Csak úgy csöndben jegyzem meg, egy új disztróval való ismerkedést a honlapjának átolvasásával szoktam kezdeni…

        Hozzászólás: VMware+fedora 4 telepítés #2036360
        Macskajancsi
        Felhasználó
          Hozzászólás: Csomag kezelõ problémák #2036363
          Macskajancsi
          Felhasználó
            kain13 wrote:
            Hy mindenkinek!1 hete tettem fel a BlackPanther os 4.2-öt.Sok diszt. kiprobáltam már eddig de ez a rendszer 1 cd-vel átlagon felülit nyujt legalábbis nekem mint egyszerû felhasználónak.
            Hozzászólás: VMware+fedora 4 telepítés #2036358
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Megadnád pontosan a helyét?
              Egyébként a topikcímben a „fedroa”-t kijavítottam „fedora”-ra.
              Ha rosszul tettem, szólj, visszacsinálom. Tettem ezt azért, mert eddig csak „fedora” nevû disztróról hallottam, „fedroa”-val még nem volt alkalmam találkozni.
              A „fedroa”-ra csak ezt találtam:  :poketoungeb:

              http://www.technorati.com/tags/Fedroa

              Hozzászólás: VMware+fedora 4 telepítés #2036356
              Macskajancsi
              Felhasználó
                zeerocool wrote:
                HEllosztok,
                Fedroa 4em van, és felszeretném tennia VMware-t, de a vmware-config.pl nél elakadok egsy helyen.

                What is the location of the directory of C header files that match your running
                kernel? [/usr/src/linux/include]
                Ennél a kérdésnél. Már végigolvastam a „VMware telepítés” topicot is. Feltettem a kernel-headert, meg a kernel sourcot. De hiába adom meg a helyét (márvagy 10 féle könyvtárnevet megadtam) egyszer ezt a hibaüzenetetkapom:

                The path „/usr/include/linux” is an existing directory, but it does not contain
                at least one of these directories „linux”, „asm”, „net” as expected.

                vagy ezt:

                The header files in /usr/include are generally for C libraries, not for the
                running kernel. If you do not have kernel header files in your /usr/src
                directory, you probably do not have the kernel-source package installed. Are yousure that /usr/include contains the header files associated with your running
                kernel? [no]

                Sehogysem tudom feltenni.
                Ezekkel a könyvtárakkal próbáltam:

                /usr/src/linux/include
                /usr/src/linux
                /usr/include/linux
                /usr/include
                /usr/src
                /usr/local/src
                /usr/src/redhat/SOURCES

                A kernel-source hozza létre a fent említett könyvtárakat. Ha ez a telepítõlemezen volt, akkor passz. Ha valahonnan letöltötted, akkor honnan és mit?

                Hozzászólás: Nyomtató telepítése nem megy #2031320
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  true_blue wrote:
                  Dehát ez Windows-hoz van!
                  Nekem Linuxra kellene.

                  Bocs, elírtam. 39-es.
                  De azért kicsit nézelõdhettél volna, ha már ott vagy azon az oldalon…

                  Hozzászólás: Nyomtató telepítése nem megy #2031318
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    true_blue wrote:
                    Hol található ez a részletes leírás?

                    http://software.canon-europe.com/Printers/Bubble_Jet_Printers/PIXMA_iP150010092.asp
                    A 37. szám alatt tölthetõ le.

                    Hozzászólás: Furcsa winchester aktivitás #2019564
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      Ez tipikusan naplózás szerû „gond”.
                      Pl., ha van egy hiba pl. egy hotplug portban (valahol), mint az usb, akkor ezt a kernel folyamatosan logolja. Nyílván az egyszeri hibákat is, csak azok nem okoznak folyamatos „ketyegést”.
                      Megoldás lehet a) hiba megszüntetése, amennyiben lehetséges (legjobb); b) logolás kikapcsolása (ugyan ez megszûnik, de minden logolás, az is ami esetleg egy véletlen, de fontos hibánál történik és emiatt a hiba megoldása lehetetlenné válhat); c) olyan logoló használata, mely egy darabig pufferel (ilyenkor az intervallum nõ a logolás idõtartama is); d) olyan logoló alkalmazása, mely képes szûrni a logolni valót és ezzel biz. hibaüzenetet ki lehet szûrni
                      Na lehet válogatni. (Ha ez a hiba…, amely a logból úgyis kiderül :). Itt az elsõ ok, ami megmutatja, hogy miért nem érdemes kikapcsolni.)

                      A hozzászólásodból számomra az derül ki, hogy ez egy hardver nem megfelelõ mûködése, nem pedig a süsü, mint oprendszer hibája.

                      Hozzászólás: Nyomtató telepítése nem megy #2031316
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Hmmm..
                        Visszavonom, amit az elõbb írtam.
                        Legalábbis ki kellene próbálni. A canon oldalán található egy részletes leírás a telepítésrõl.
                        Letöltötted? Elolvastad?

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,861-4,870 / 5,804