Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kain13 wrote:Ez a honlap egy jó ideje csak azt írja ki hogy nem érhetõ el karbantartás miatt (több mint 1 hete) és eme szöveg allat kéri a felhasználó nevet és a jelszót(ami ugye nekem nincs) tehát a weblapot megtekinteni nem volt még lehetöségem (nem az én hibámból) ,amugy az origo szoftverbázisából szedtem le.
A disztribúció készítõje VectoR.
kain13 wrote:Nem!Ez nekem új.Fizzetni kell érte?Tudnál adni erröl bövebb infot vagy linket?Honnan szedted? Nem innen?
http://www.blackpanther.huCsak úgy csöndben jegyzem meg, egy új disztróval való ismerkedést a honlapjának átolvasásával szoktam kezdeni…
Nekem persze suse-m van, ahol a kernel srpm NEM AZONOS a kernel-source.rpm-mel.
kain13 wrote:Hy mindenkinek!1 hete tettem fel a BlackPanther os 4.2-öt.Sok diszt. kiprobáltam már eddig de ez a rendszer 1 cd-vel átlagon felülit nyujt legalábbis nekem mint egyszerû felhasználónak.Megadnád pontosan a helyét?
Egyébként a topikcímben a „fedroa”-t kijavítottam „fedora”-ra.
Ha rosszul tettem, szólj, visszacsinálom. Tettem ezt azért, mert eddig csak „fedora” nevû disztróról hallottam, „fedroa”-val még nem volt alkalmam találkozni.
A „fedroa”-ra csak ezt találtam: :poketoungeb:zeerocool wrote:HEllosztok,
Fedroa 4em van, és felszeretném tennia VMware-t, de a vmware-config.pl nél elakadok egsy helyen.What is the location of the directory of C header files that match your running
kernel? [/usr/src/linux/include]
Ennél a kérdésnél. Már végigolvastam a „VMware telepítés” topicot is. Feltettem a kernel-headert, meg a kernel sourcot. De hiába adom meg a helyét (márvagy 10 féle könyvtárnevet megadtam) egyszer ezt a hibaüzenetetkapom:The path „/usr/include/linux” is an existing directory, but it does not contain
at least one of these directories „linux”, „asm”, „net” as expected.vagy ezt:
The header files in /usr/include are generally for C libraries, not for the
running kernel. If you do not have kernel header files in your /usr/src
directory, you probably do not have the kernel-source package installed. Are yousure that /usr/include contains the header files associated with your running
kernel? [no]Sehogysem tudom feltenni.
Ezekkel a könyvtárakkal próbáltam:/usr/src/linux/include
/usr/src/linux
/usr/include/linux
/usr/include
/usr/src
/usr/local/src
/usr/src/redhat/SOURCESA kernel-source hozza létre a fent említett könyvtárakat. Ha ez a telepítõlemezen volt, akkor passz. Ha valahonnan letöltötted, akkor honnan és mit?
true_blue wrote:Dehát ez Windows-hoz van!
Nekem Linuxra kellene.Bocs, elírtam. 39-es.
De azért kicsit nézelõdhettél volna, ha már ott vagy azon az oldalon…true_blue wrote:Hol található ez a részletes leírás?http://software.canon-europe.com/Printers/Bubble_Jet_Printers/PIXMA_iP150010092.asp
A 37. szám alatt tölthetõ le.vizsla wrote:Ez tipikusan naplózás szerû „gond”.
Pl., ha van egy hiba pl. egy hotplug portban (valahol), mint az usb, akkor ezt a kernel folyamatosan logolja. Nyílván az egyszeri hibákat is, csak azok nem okoznak folyamatos „ketyegést”.
Megoldás lehet a) hiba megszüntetése, amennyiben lehetséges (legjobb); b) logolás kikapcsolása (ugyan ez megszûnik, de minden logolás, az is ami esetleg egy véletlen, de fontos hibánál történik és emiatt a hiba megoldása lehetetlenné válhat); c) olyan logoló használata, mely egy darabig pufferel (ilyenkor az intervallum nõ a logolás idõtartama is); d) olyan logoló alkalmazása, mely képes szûrni a logolni valót és ezzel biz. hibaüzenetet ki lehet szûrni
Na lehet válogatni. (Ha ez a hiba…, amely a logból úgyis kiderül :). Itt az elsõ ok, ami megmutatja, hogy miért nem érdemes kikapcsolni.)A hozzászólásodból számomra az derül ki, hogy ez egy hardver nem megfelelõ mûködése, nem pedig a süsü, mint oprendszer hibája.
Hmmm..
Visszavonom, amit az elõbb írtam.
Legalábbis ki kellene próbálni. A canon oldalán található egy részletes leírás a telepítésrõl.
Letöltötted? Elolvastad? -
SzerzőBejegyzés