Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,871-4,880 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nyomtató telepítése nem megy #2031313
    Macskajancsi
    Felhasználó
      true_blue wrote:
      Helló!

      Egy kérdésem lenne.
      Suse 9.3-at használok. Sokszor nekifutottam már, hogy használatba állítsam a Canon IP PIXMA 1500-as nyomtatómat, de mindez ideig sikertelenül.
      Felismeri a Linux, de nem tudok hozzá megfelelõ illesztõprogramot telepíteni, mert nincs sehol(vagy csak nem találom). A Canon ügyfélszolgálatáról azt írták vissza, hogy az õ honlapjukon található Suse 9.1-hez való driverrel mûködni fog itt is. Ezt én le is töltöttem, de nem lehet egy részét sem feltelepíteni, mivel olyan függõségek vannak, amiket szintén nem tudtam beszerezni. Amely nyomtató tipusok közül pedig lehet választani a vezérlõpultban, azokat pedig mind végig próbáltam, de egyik sem jó.
      Aki tudna esetleg segíteni azt kérem, hogy tegye meg.
      Elõre is köszönöm!

      A canon pixma nyomtatók linux alatt csak a turboprint driverekkel mûködnek.
      1. Add át nemzetiszínû üdvözletemet a canon cégnek.
      2. Töltsd le innen a drivert: http://www.turboprint.de/english.html
      Ha kipróbáltad, és megfelelõen mûködik (már miért ne mûködne)
      3. Vedd meg. (29,95Euro=kb. 7500HUF)

      Hozzászólás: linux backup #2036331
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Itt nézz körül: yast – szoftver –  archiválás – biztonsági mentés

        Hozzászólás: Suse Linux Hálózat – HELP! #2036223
        Macskajancsi
        Felhasználó
          akasp wrote:
          Sziasztok!!!

          Elõször is:

          Hozzászólás: törlési gondok.. #2036215
          Macskajancsi
          Felhasználó
            DaniDeee wrote:
            mielõtt letöröltem a progit a yast kiirta h. mennyi a szabad hely a jobb sarokba alul..és miután letöröltem ugyanannnyi volt innét tudom..

            Nem hiszem, hogy ez akkora jelentõségû lenne. Ha újraindítod a yast-ot, (vagy a gépet) az értékeket vszeg helyesen írja ki.
            A problémát továbbra is ott látom, hogy a linux-nak ennyi hely kevés, ha már 48MB megléte vagy hiánya ekkora gondot okoz.

            Hozzászólás: törlési gondok.. #2036213
            Macskajancsi
            Felhasználó
              DaniDeee wrote:
              a ” / ” 2,7 GB, a /home=1,4 gb, a /boot=15,6 mb, a /swap pedig=468,3 mb..ezek az adatok.
              Hozzászólás: törlési gondok.. #2036211
              Macskajancsi
              Felhasználó
                DaniDeee wrote:
                tudom h. a / -re tette fel és azon hiányolom a szabad helyet..egyébként nem én telepitettem a suse-tezért van scak 5 gb fentartva neki-

                Na jó, barkochbázzunk tovább.
                Mekkorák a merevlemezterületeid?

                Hozzászólás: törlési gondok.. #2036209
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  DaniDeee wrote:
                  80 gb, de abból a susenak van 4 particiója ami összesen 5 gb-t tesz ki-egy swap, egy boot, egy a /-nek meg egy a /home nak.

                  De melyik partíción hiányolod azt a 48MB-ot? A wine a / -ra települ.
                  Nem vagy kissé szûkmarkú azzal az 5gigával a 80gigás lemezen? Csak ennyit érdemel a linux?  😀

                  Hozzászólás: törlési gondok.. #2036207
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    DaniDeee wrote:
                    Azt irja a yast h. a wine mérete 48 mb. Rámegyek a törlésre elvileg megcsinálja de gyakorlatilag nem mert nem növekszik a szabad hely a meghajtón.

                    Mekkora a merevlemezed?

                    Hozzászólás: törlési gondok.. #2036205
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      DaniDeee wrote:
                      Elvileg 40.8 mb ot foglal le a progi, és kéne helyet vhogy felszabaditanom meg amugy sincs már rá szükségem egyébként a dc++-hoz használtam, de azt már letölröltem.

                      De hol van ez a 48MB?

                      Hozzászólás: törlési gondok.. #2036203
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        DaniDeee wrote:
                        Sziasztok!
                        Van egy kis gondom Suse alatt ..feltettem a wine emulátort, de már nincs rá szükségem. Próbáltam letörölni a yasban, elvileg el is végezte a törlést, de rámentem ujra a keresésreé s megint kiadta h. fent van a gépen valamint a helyem sen növekedett a meghajtón.
                        Elõre is kösz a segitséget!

                        Hmm… Más törlési gondjaid is vannak, mert kétszer nyitottál topikot ugyanarra a témára. 😀
                        Milyen fájl maradt a gépeden? Mennyi helyre lenne így szükséged? Amit a wine telepítése létrehoz ( /home könyvtárban .wine) azt kézzel kell törölni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,871-4,880 / 5,804