Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
true_blue wrote:Helló!
Egy kérdésem lenne.
Suse 9.3-at használok. Sokszor nekifutottam már, hogy használatba állítsam a Canon IP PIXMA 1500-as nyomtatómat, de mindez ideig sikertelenül.
Felismeri a Linux, de nem tudok hozzá megfelelõ illesztõprogramot telepíteni, mert nincs sehol(vagy csak nem találom). A Canon ügyfélszolgálatáról azt írták vissza, hogy az õ honlapjukon található Suse 9.1-hez való driverrel mûködni fog itt is. Ezt én le is töltöttem, de nem lehet egy részét sem feltelepíteni, mivel olyan függõségek vannak, amiket szintén nem tudtam beszerezni. Amely nyomtató tipusok közül pedig lehet választani a vezérlõpultban, azokat pedig mind végig próbáltam, de egyik sem jó.
Aki tudna esetleg segíteni azt kérem, hogy tegye meg.
Elõre is köszönöm!A canon pixma nyomtatók linux alatt csak a turboprint driverekkel mûködnek.
1. Add át nemzetiszínû üdvözletemet a canon cégnek.
2. Töltsd le innen a drivert: http://www.turboprint.de/english.html
Ha kipróbáltad, és megfelelõen mûködik (már miért ne mûködne)
3. Vedd meg. (29,95Euro=kb. 7500HUF)Itt nézz körül: yast – szoftver – archiválás – biztonsági mentés
akasp wrote:Sziasztok!!!Elõször is:
DaniDeee wrote:mielõtt letöröltem a progit a yast kiirta h. mennyi a szabad hely a jobb sarokba alul..és miután letöröltem ugyanannnyi volt innét tudom..Nem hiszem, hogy ez akkora jelentõségû lenne. Ha újraindítod a yast-ot, (vagy a gépet) az értékeket vszeg helyesen írja ki.
A problémát továbbra is ott látom, hogy a linux-nak ennyi hely kevés, ha már 48MB megléte vagy hiánya ekkora gondot okoz.DaniDeee wrote:a ” / ” 2,7 GB, a /home=1,4 gb, a /boot=15,6 mb, a /swap pedig=468,3 mb..ezek az adatok.DaniDeee wrote:tudom h. a / -re tette fel és azon hiányolom a szabad helyet..egyébként nem én telepitettem a suse-tezért van scak 5 gb fentartva neki-Na jó, barkochbázzunk tovább.
Mekkorák a merevlemezterületeid?DaniDeee wrote:80 gb, de abból a susenak van 4 particiója ami összesen 5 gb-t tesz ki-egy swap, egy boot, egy a /-nek meg egy a /home nak.De melyik partíción hiányolod azt a 48MB-ot? A wine a / -ra települ.
Nem vagy kissé szûkmarkú azzal az 5gigával a 80gigás lemezen? Csak ennyit érdemel a linux? 😀DaniDeee wrote:Azt irja a yast h. a wine mérete 48 mb. Rámegyek a törlésre elvileg megcsinálja de gyakorlatilag nem mert nem növekszik a szabad hely a meghajtón.Mekkora a merevlemezed?
DaniDeee wrote:Elvileg 40.8 mb ot foglal le a progi, és kéne helyet vhogy felszabaditanom meg amugy sincs már rá szükségem egyébként a dc++-hoz használtam, de azt már letölröltem.De hol van ez a 48MB?
DaniDeee wrote:Sziasztok!
Van egy kis gondom Suse alatt ..feltettem a wine emulátort, de már nincs rá szükségem. Próbáltam letörölni a yasban, elvileg el is végezte a törlést, de rámentem ujra a keresésreé s megint kiadta h. fent van a gépen valamint a helyem sen növekedett a meghajtón.
Elõre is kösz a segitséget!Hmm… Más törlési gondjaid is vannak, mert kétszer nyitottál topikot ugyanarra a témára. 😀
Milyen fájl maradt a gépeden? Mennyi helyre lenne így szükséged? Amit a wine telepítése létrehoz ( /home könyvtárban .wine) azt kézzel kell törölni. -
SzerzőBejegyzés