Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,881-4,890 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033589
    Macskajancsi
    Felhasználó
      sagit wrote:
      Sziasztok !

      Segítség kellene mert a Suse 10.0 nem támogatja az MP3-at és nem tom rávenni hogy lejátsza!
      Mit kellene tennem hogy sikerüljön?
      A másik 2 külsõ USB-s vinyóm van és nem tudom particiopnálni õket ext3-ra se semmi másra (most NTFS-ek)
      HELP !

      Nem kapcsolnál át write-only módból egyszer read-be?
      Olvass 6 hsz-sal feljebb. Miért teszed fel még egyszer ugyanazt a kérdést, amire a választ már megkaptad?
      Ha tévedésbõl tetted, miért nem használod a „módosítás” gombot?

      Az usb-s vinyókat ha látja a rendszer, akkor a yast – rendszer – partícionálás modulban is látszódnak. Jelöld ki, majd szerkesztés – formázás – (kiválasztod a neked szimpatikus fájlrendszert) – megadod a csatolási pontot (azt add meg, ahova most is csatolja) – fstab opciókat beállítod.

      Hozzászólás: Ubuntu DVD vagy CD? #2036199
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Morzel wrote:
        A kerdes adott a tema cimeben: Mi a kulonbseg a ketto kozott???

        Morzel

        Lehet, hogy csak én nem fogtam fel a kérdést?
        Az .iso az egy fájl, amit a dvd-re kiírva (a képmásfájl írásí opciót használva) egy bootolható lemezt kapsz.
        Vagy mire gondolsz? Mert gondolom, ezt eddig is tudtad. Valami kézzelfoghatóbb, pontosabb kérdést, légyszi.

        Hozzászólás: Pendrive csatolása Ubuntu alatt #2036189
        Macskajancsi
        Felhasználó

          progvision, ha nem haragszol, a téma címét átjavítottam „csotolás”-ról „csatolás”-ra.
          Amennyiben én valék a mûveletlen, és a „csotolás” egy általam nem ismert új magyar szó, reklamálj, és visszajavítom.  :poketoungeb:

          Hozzászólás: Furcsa winchester aktivitás #2019562
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezt a suse idézi elõ?
            Az összes linuxos gépemen suse fut (3db).
            Az égegyvilágon semmi bajuk nincs a vinyóknak. Nem kerregnek. Végzik a dolgukat. Csendben.

            Szerintem inkább a csillagok kedvezõtlen állása idézi elõ a vinyók kerregését.
            (Remélem, ez a tudományos magyarázat megnyugtat mindenkit.  😀 )

            Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033583
            Macskajancsi
            Felhasználó
              sagit wrote:
              … próbáltam már mindent…

              Mi mindent?

              Ha felteszed pl. az mplayert, az magával együtt feltelepíti az összes szükséges csomagot. Itt találsz útbaigazítást:
              http://www.linuxforum.hu/smf/index.php?topic=15566.0

              Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 problem #2035827
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Kipróbálnál egy liveCD-t?
                Van másik oprendszer a gépen? (Csak az összehasonlítás kedvéért.)

                A tünetek alapján gyanús az alaplap. (Lehet, hogy haldoklik.)
                Kábelezések rendben?

                Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 problem #2035825
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Milyen gépre akarod feltenni? Ezt elmulasztottad megemlíteni. (Alaplap, memória stb.)

                  Mosógép? Turmixgép?
                  Memóriateszt rendben?

                  Valami támpontot, ahonnan elindulhatunk, lécciléccilécci…

                  Hozzászólás: stream #2036165
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    A fixtv-t próbáltam mplayer-rel, gond nélkül viszi.

                    „A hiba az ön készülékében van.”  😀

                    Igaz, nem ubuntum van, de nem hiszem, hogy disztrófüggõ.

                    Hozzászólás: PCTVPRO tunerkártya probléma #2020836
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      ksanyi wrote:
                      Sziasztok

                      a fenntebb írt tv kártya gondom valahogy megoldodott, viszont a hanggal nekem is gondom van , a csatornákat mostmár behangolja a kártya viszont hang nincs csak egy áthúzott hangszóró látszik a jobb oldalán az ablaknak, nekem a tv tuner kártyáról megy egy csatlakozó a hangkártya bemenetére . Mi lehet a baj

                      köszi

                      Az áthúzott hangszóró azt jelenti, hogy elnémítottad a hangot.
                      A yast – hardver modulban hogy néznek ki a bejegyzések? Itt jobb oldalon alul az „Egyéb” pontban milyenek a hangerõbeállítások?

                      Hozzászólás: Valknut gond #2036099
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        tejesember wrote:
                        Az ubk.uhulinux.hu-n rendszer leállás van..
                        A terminált meg még nem tudom használni, nem tudom amit leírtál hova kell és hogy beírnom.. :blush:
                        Ha beírom ./cofigure kiírja hogy nemlétezõ file vagy könyvtár..

                        Lépj be abba a könyvtárba, ahova kicsomagoltad.
                        cd /aholvanakicsomagoltfájl
                        Utána ki tudod adni a parancsot.
                        Ja, és gondolom root-ként próbálod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,881-4,890 / 5,804