Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
DaniDeee wrote:Itt van a file-Hova csatoljam fel?
A süsü-nek van egy olyan tulajdonsága, hogy ha új hardvert teszel a gépbe, felkínálja a beállítást.
Ez nem történt meg?
Milyen értékek szerepelnek a yast – rendszer – partícionálás modulban?
Az új merevlemezednek ott szerepelnie kellene.
Rákattintasz, választod a „szerkesztés”-t, kijelölöd a formázást, megadod a fájlrendszert (ha win alól is akarod használni, értelemszerûen fat, megadod a csatolási pontot, pl. /adat, vagy /windows/G, az fstab opciókat kitöltöd, pl. users,gid=users,umask=0002,utf8=true
oszt’ ennyi.sepia wrote:Segítség !! Hugyan tudok internetcsatlakozást lésrehozni SUSE-ban ?? /Abszolút kezdõ/Tényleg kezdõ vagy. Olvasni sem tudsz, csak írni.
Ez egy uhu-topik.Ha leszel kedves témát nyitni a suse topikban, akkor a megfelelõ helyen természetesen választ kapsz.
Köszönöm megértésedet.Ezt légy szíves átolvasni elõször: (a lap közepétõl. A fórum „netikett”-je)
http://www.linuxforum.hu/smf/Themes/default/help/index.php?option=com_content&task=view&id=2347&Itemid=93apx wrote:Nyilván november 7-én kell a házifeladatot beadni a suliban… poketoungeb
Ez teljesen kézenfekvõ.Mint azt már írtam egyetemista vok, ebbõl kifolyólag házifeladat nincs (legalábbis kötelezõen elkészítendõvel én még nem találkoztam soha…)
Viszont annyi köze tényleg van az egyetemhez, hogy a gyakvezérem mondja ezeket a problémákat érdekességnek…én pedig kiváncsi vok ki, hogy csinálja meg…
De akkor hogy ne én mondjak határidõt Macskajancsi kérlek tedd meg ezt helyettem…és akkor talán nem fogjátok rám másodszor is h „iskolai házit oldatok meg veletek”O.K.
Csak élcelõdés volt.
A magam részérõl ezek a feladatok marhára nem érdekelnek… 😀vizsla wrote:Egyébként te nagyon gyanús vagy ezzekkel a feladatokkal 🙂Nyilván november 7-én kell a házifeladatot beadni a suliban… :poketoungeb:
Ez teljesen kézenfekvõ.ksanyi wrote:Hát hallod ha ez a kezdõ forum akkor milyen lehet a többi, nekem fogalmam sincs ezekrõl az a lényeg hogy nem tudok dvd t lejatszani :(((valami egyszerûbb és nekem laikusnak is kézenfoghatóbb magyarazatot kérnék, ha lehet bocs de én tényleg kezdõ vagyok vagy ennyire nem kellene :))
szia
Meg ne rémülj már, hallod-e. 😀
Akkor mondom lassan.
Szóval:
Yast – Szoftver – Telepítési forrás meghatározása
Hozzáadás (balközépen, alul)
Válaszd ki a „HTTP”-t
Szerver neve: packman.iu-bremen.de
Könyvtár a szerveren: suse/10.0A következõ:
HTTP
Szerver neve: http://ftp.gwdg.de
Könyvtár a szerveren: pub/linux/misc/suser-guru/rpm/10.0…és így tovább, a linken megadott adatokat bekopizva. http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
Kicsit várni kell, amíg feltölti, ha hibaüzenetet kapsz, próbáld késõbb, mert akkor éppen a kérdéses szerver le van terhelve. Biztos, hogy mûxik.
Amikor ezzel megvagy,
Yast – Szoftver – Szoftver telepítése, eltávolítása
Beírod a keresõbe: mplayer
Kijelölöd telepítésre, a gép letölti (a hozzá szükséges egyéb csomagokat is), feltelepíti, és a végén örülsz.Ha beteszel egy dvd-t, elõbb az mplayert indítsd el, mert az automata a kaffeine-vel szeretné lejátszani, de az nem fog menni. (Illetve megy, de egy kicsit meg kell buherálni. De ezt majd holnap. :D)
ksanyi wrote:baromira nem tudom elérni azt a brazil vagy milyen oldalt es így nem tudom leszedni a file okat:((
más javaslat
Hét hsz-sal feljebb.
„Telepítsd fel az mplayert.
A legegyszerûbb, ha a telepítési forrásokat kibõvíted ennek alapján:
http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
így nem kell a függõségekkel bíbelõdni.”Csak a nagyoktól érdemes idézni. :poketoungeb:
Mindent a kedves fórumozókért:
http://rpm.pbone.net/index.php3?stat=26&dist=23&size=398257&name=dosbox-0.63-7.i586.rpmDe te is használhatod a keresõt….
Neked is ugyanannyi idõbe kerül, mint nekem. Amíg te keresel, én inkább egy sört innék. 😀ksanyi wrote:szialeszedtem de a yast tette fel az rpm et az ugy jó ? mert tovabbra is azt írja hogy a parancs nem ertelmezhetõ
mit kell beírni a konzolnál csak annyit hogy dosemu és kész
köszi
A dokumentációt itt találod: /usr/doc/dosemu
(a saját gépeden, természetesen)ksanyi wrote:SZIASZTO
Segítsetek legyetek szivesek leszedtem a dos emu programot de amikor beirom a konzolon hogy dosemu akkor azt irja nem tudja mi ez illetve nem tudja ertelmezni ezt a parancsot hogy dosemu, hogy kellene futtatnom suse 10.0 alattköszönöm
Honnan szedted le?
Ezt töltötted le? Ennek mennie kéne.
http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/73411/com/dosemu-1.0.1-1.i386.rpm.htmlinp3dance wrote:Oke, elolvasgattam en amit talalytam az opensuse-n, meg kozben rajottem h az http://ftp.suse.com/…/supplementary konyvtarban is vannak csomagok (spec az is ami hianyzott nekem). Szoval rendben vagyok, viszont ha valaki tudna segiteni abban, hogy hogyan tudnak a retail dvd-hez hozzajutni, azt megkoszonnem (persze fizetni nem tudok erte) 😀Ha veszel nekem egy dvd-írót, ami írja a kétrétegû lemezeket, akkor készítek egyet neked. (Persze ez pénzbe kerül, mert ezen kívül egy dvd lemezt is hoznod kell.)
Ennél olcsóbb megoldás (csak idõ kérdése), ha letöltöd, és utána csatolod az iso-fájlt.
http://www.knetdome.com/bt/?torrent=suse100 -
SzerzőBejegyzés