Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,891-4,900 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: uj merevlemez felmountolása #2036022
    Macskajancsi
    Felhasználó
      DaniDeee wrote:
      Itt van a file-Hova csatoljam fel?

      A süsü-nek van egy olyan tulajdonsága, hogy ha új hardvert teszel a gépbe, felkínálja a beállítást.
      Ez nem történt meg?
      Milyen értékek szerepelnek a yast – rendszer – partícionálás modulban?
      Az új merevlemezednek ott szerepelnie kellene.
      Rákattintasz, választod a „szerkesztés”-t, kijelölöd a formázást, megadod a fájlrendszert (ha win alól is akarod használni, értelemszerûen fat, megadod a csatolási pontot, pl. /adat, vagy /windows/G, az fstab opciókat kitöltöd, pl. users,gid=users,umask=0002,utf8=true
      oszt’ ennyi.

      Hozzászólás: Invitel-ADSL Linux alól? #2005665
      Macskajancsi
      Felhasználó
        sepia wrote:
        Segítség !! Hugyan tudok internetcsatlakozást lésrehozni SUSE-ban ?? /Abszolút kezdõ/

        Tényleg kezdõ vagy. Olvasni sem tudsz, csak írni.
        Ez egy uhu-topik.

        Ha leszel kedves témát nyitni a suse topikban, akkor a megfelelõ helyen természetesen választ kapsz.
        Köszönöm megértésedet.

        Ezt légy szíves átolvasni elõször: (a lap közepétõl. A fórum „netikett”-je)
        http://www.linuxforum.hu/smf/Themes/default/help/index.php?option=com_content&task=view&id=2347&Itemid=93

        Hozzászólás: C programozás #2016229
        Macskajancsi
        Felhasználó
          apx wrote:

          Nyilván november 7-én kell a házifeladatot beadni a suliban… poketoungeb
          Ez teljesen kézenfekvõ.

          Mint azt már írtam egyetemista vok, ebbõl kifolyólag házifeladat nincs (legalábbis kötelezõen elkészítendõvel én még nem találkoztam soha…)
          Viszont annyi köze tényleg van az egyetemhez, hogy a gyakvezérem mondja ezeket a problémákat érdekességnek…én pedig kiváncsi vok ki, hogy csinálja meg…
          De akkor hogy ne én mondjak határidõt Macskajancsi kérlek tedd meg ezt helyettem…és akkor talán nem fogjátok rám másodszor is h „iskolai házit oldatok meg veletek”

          O.K.
          Csak élcelõdés volt.
          A magam részérõl ezek a feladatok marhára nem érdekelnek… 😀

          Hozzászólás: C programozás #2016227
          Macskajancsi
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Egyébként te nagyon gyanús vagy ezzekkel a feladatokkal 🙂

            Nyilván november 7-én kell a házifeladatot beadni a suliban… :poketoungeb:
            Ez teljesen kézenfekvõ.

            Hozzászólás: SUSE 10.0 – DVD lejátszás #2034967
            Macskajancsi
            Felhasználó
              ksanyi wrote:
              Hát hallod ha ez a kezdõ forum akkor milyen lehet a többi, nekem fogalmam sincs ezekrõl az a lényeg hogy nem tudok dvd t lejatszani :(((

              valami egyszerûbb és nekem laikusnak is kézenfoghatóbb magyarazatot kérnék, ha lehet bocs de én tényleg kezdõ vagyok vagy ennyire nem kellene :))

              szia

              Meg ne rémülj már, hallod-e.  😀
              Akkor mondom lassan.
              Szóval:
              Yast – Szoftver –  Telepítési forrás meghatározása
              Hozzáadás (balközépen, alul)
              Válaszd ki a „HTTP”-t
              Szerver neve: packman.iu-bremen.de
              Könyvtár a szerveren: suse/10.0

              A következõ:
              HTTP
              Szerver neve: http://ftp.gwdg.de
              Könyvtár a szerveren: pub/linux/misc/suser-guru/rpm/10.0

              …és így tovább, a linken megadott adatokat bekopizva. http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories

              Kicsit várni kell, amíg feltölti, ha hibaüzenetet kapsz, próbáld késõbb, mert akkor éppen a kérdéses szerver le van terhelve. Biztos, hogy mûxik.
              Amikor ezzel megvagy,
              Yast – Szoftver –  Szoftver telepítése, eltávolítása
              Beírod a keresõbe: mplayer
              Kijelölöd telepítésre, a gép letölti (a hozzá szükséges egyéb csomagokat is), feltelepíti, és a végén örülsz.

              Ha beteszel egy dvd-t, elõbb az mplayert indítsd el, mert az automata a kaffeine-vel szeretné lejátszani, de az nem fog menni. (Illetve megy, de egy kicsit meg kell buherálni. De ezt majd holnap.  :D)

              Hozzászólás: SUSE 10.0 – DVD lejátszás #2034965
              Macskajancsi
              Felhasználó
                ksanyi wrote:
                baromira nem tudom elérni azt a brazil vagy milyen oldalt es így nem tudom leszedni a file okat

                :((

                más javaslat

                Hét hsz-sal feljebb.

                „Telepítsd fel az mplayert.

                A legegyszerûbb, ha a telepítési forrásokat kibõvíted ennek alapján:
                http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
                így nem kell a függõségekkel bíbelõdni.”

                Csak a nagyoktól érdemes idézni.  :poketoungeb:

                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Mindent a kedves fórumozókért:
                  http://rpm.pbone.net/index.php3?stat=26&dist=23&size=398257&name=dosbox-0.63-7.i586.rpm

                  De te is használhatod a keresõt….
                  Neked is ugyanannyi idõbe kerül, mint nekem. Amíg te keresel, én inkább egy sört innék.  😀

                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    ksanyi wrote:
                    szia

                    leszedtem de a yast tette fel az rpm et az ugy jó ? mert tovabbra is azt írja hogy a parancs nem ertelmezhetõ

                    mit kell beírni a konzolnál csak annyit hogy dosemu és kész

                    köszi

                    A dokumentációt itt találod: /usr/doc/dosemu
                    (a saját gépeden, természetesen)

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      ksanyi wrote:
                      SZIASZTO
                      Segítsetek legyetek szivesek leszedtem a dos emu programot de amikor beirom a konzolon hogy dosemu akkor azt irja nem tudja mi ez illetve nem tudja ertelmezni ezt a parancsot hogy dosemu, hogy kellene futtatnom suse 10.0 alatt

                      köszönöm

                      Honnan szedted le?
                      Ezt töltötted le? Ennek mennie kéne.
                      http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/73411/com/dosemu-1.0.1-1.i386.rpm.html

                      Hozzászólás: Suse 10.0 hianyzo csomagok #2035978
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        inp3dance wrote:
                        Oke, elolvasgattam en amit talalytam az opensuse-n, meg kozben rajottem h az http://ftp.suse.com/…/supplementary konyvtarban is vannak csomagok (spec az is ami hianyzott nekem). Szoval rendben vagyok, viszont ha valaki tudna segiteni abban, hogy hogyan tudnak a retail dvd-hez hozzajutni, azt megkoszonnem (persze fizetni nem tudok erte) 😀

                        Ha veszel nekem egy dvd-írót, ami írja a kétrétegû lemezeket, akkor készítek egyet neked. (Persze ez pénzbe kerül, mert ezen kívül egy dvd lemezt is hoznod kell.)
                        Ennél olcsóbb megoldás (csak idõ kérdése), ha letöltöd, és utána csatolod az iso-fájlt.
                        http://www.knetdome.com/bt/?torrent=suse100

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,891-4,900 / 5,804