Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,901-4,910 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: FC4 telepítési gond #2022741
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Bazsesz wrote:
      Behalok. beírtam, hogy:
      linux askmodprob insmod=ide-generic root=hda6
      és elindult a telepítõ
      na majd most mindjárt megnézem, hogy végigfut-e

      Egyenlõre megköszönöm a segítséget.

      A számítógépes ismeretekben a legfontosabb dolog a tévedhetetlen szakértelem.
      Jelszavam: Vak tyúk is talál szemet… 😀 😀 😀

      Hozzászólás: Suse 10.0 hianyzo csomagok #2035976
      Macskajancsi
      Felhasználó

        Na szóval. Tessék elolvasni az opensuse.org oldalán található információkat. Ne csak nagyjából. Ne csak félig.
        (pl. különbség a cd, ill. a teljes dvd változat között)
        Addig is (ha már a lustaság fél egészség) itt a gtk-devel: http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2265873/com/gtk-devel-1.2.10-893.i586.rpm.html

        Hozzászólás: gkrellm 2.2.7 install Hibák tömkelege…. #2035958
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ha másképp nem megy, használd ezt:
          http://rpm.pbone.net/

          írd be a keresõbe a hiányzó csomagok neveit.

          Hozzászólás: #2035707
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Teati wrote:
            Majd még a Lexmark Z33-at próbálom ki. Eddíg nem tudtam rá telepíteni. :happy:

            Sok szerencsét.
            http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Lexmark-Z33

            Hozzászólás: FC4 telepítési gond #2022738
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Bazsesz wrote:
              Jónapot!

              Szóval lenne egy kis problémám. Megtetszett egyik tankörtársam gépén a Fedora Core 4, és úgy döntöttem, hogy feltelepítem. Leszedtem a 64 bites DVD-s változatot, indítanám a telepítõt, kernel panic: unable to moiunt root device, meg írja, hogy indítsam „root=” paranccsal a telepítõt. Aztán leszedtem a 4 CD-s 32 bites változatot, mondván hogy lehet, hogy a DVD nem jó. Telepíteném, ugyanez.

              A konfig: ASUS A6U-5050 notebook (AMD Turion64+ MT-30, 512MB RAM, Hithachi Travelstar 60GB HDD, SiS chipset).

              Viszont beleraktam a 32 bites verziót az asztali gépbe, és gond nélkül elindult a telepítõ. Mi lehet a probléma?

              Válaszotokat elõre is köszönöm!

              Hozzászólás: canon PIXMA iP 1500 #2035600
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Tutu wrote:
                Bocs a láma kérdésért,de nem igazán vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.:D
                „Single user license for private use only
                EUR 29,95″
                Nálam 2user van(öcsém és én).Akkor a drágábbat kellene megvennem,vagy menne a dolog ezzel is?:)
                Thx a türelmet.

                Hány gép? Egy gépen osztoztok ketten? Az egy licensz.

                Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035918
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  A desktop rendszerekhez kb. két évig (ez a gyakorlatban mindig több kb. 3 hónappal), az enterprise-hoz 5 év a biztonsági frissítés idõtartama.
                  Egyébként, mert upgrade verzióról nem hallottál, attól az még létezik.
                  Amiért az upgrade verzió nincs agyonreklámozva, az ok egyszerû: ha valaki vesz egy dobozos verziót, és két év alatt sem igazodik el benne legalább olyan szinten, hogy le tudja tölteni a következõ kiadást a netrõl ingyen és bérmentve….
                  A Novell (ill. elõzõleg a suse) próbálkozott ilyen upgrade verzió terjesztésével, de a kutyának se köllött.

                  Pontos infókat itt találsz:
                  http://support.novell.com/lifecycle/index.jsp?sourceidint=hdr_support_lifecycle
                  http://www.novell.com/support/products/suselinux/conditions.html

                  A 30 napot honnan szedted?

                  A fene ezt a rohadt kapitalista életszemléletet…. :poketoungeb:

                  Hozzászólás: SUSE 10.0 – DVD lejátszás #2034962
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Nézzél 4 hsz-sal feljebb. Miért nem volt jó neked a süsü saját programcsomag összeállítása?
                    A dvd-lejátszóhoz a dma engedélyezve van?
                    A realplayer 9 mihez kellett? Alapból a süsüben a 10-es van.

                    Hozzászólás: A kapitalista életszemlélet… #2035913
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Na, megnyugodtam. Mégsem kell szégyellnem magam.  😀
                      1. Ha igényt tartasz GY

                      Hozzászólás: Age of Empires 3 #2029306
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        denesf wrote:
                        Nos köszönöm a segítséget nagyon értelemesek vagytok!
                      10 bejegyzés megtekintése - 4,901-4,910 / 5,804