Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bazsesz wrote:Behalok. beírtam, hogy:
linux askmodprob insmod=ide-generic root=hda6
és elindult a telepítõ
na majd most mindjárt megnézem, hogy végigfut-eEgyenlõre megköszönöm a segítséget.
A számítógépes ismeretekben a legfontosabb dolog a tévedhetetlen szakértelem.
Jelszavam: Vak tyúk is talál szemet… 😀 😀 😀Na szóval. Tessék elolvasni az opensuse.org oldalán található információkat. Ne csak nagyjából. Ne csak félig.
(pl. különbség a cd, ill. a teljes dvd változat között)
Addig is (ha már a lustaság fél egészség) itt a gtk-devel: http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2265873/com/gtk-devel-1.2.10-893.i586.rpm.htmlHa másképp nem megy, használd ezt:
http://rpm.pbone.net/írd be a keresõbe a hiányzó csomagok neveit.
Teati wrote:Majd még a Lexmark Z33-at próbálom ki. Eddíg nem tudtam rá telepíteni. :happy:Sok szerencsét.
http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=Lexmark-Z33Bazsesz wrote:Jónapot!Szóval lenne egy kis problémám. Megtetszett egyik tankörtársam gépén a Fedora Core 4, és úgy döntöttem, hogy feltelepítem. Leszedtem a 64 bites DVD-s változatot, indítanám a telepítõt, kernel panic: unable to moiunt root device, meg írja, hogy indítsam „root=” paranccsal a telepítõt. Aztán leszedtem a 4 CD-s 32 bites változatot, mondván hogy lehet, hogy a DVD nem jó. Telepíteném, ugyanez.
A konfig: ASUS A6U-5050 notebook (AMD Turion64+ MT-30, 512MB RAM, Hithachi Travelstar 60GB HDD, SiS chipset).
Viszont beleraktam a 32 bites verziót az asztali gépbe, és gond nélkül elindult a telepítõ. Mi lehet a probléma?
Válaszotokat elõre is köszönöm!
Tutu wrote:Bocs a láma kérdésért,de nem igazán vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.:D
„Single user license for private use only
EUR 29,95″
Nálam 2user van(öcsém és én).Akkor a drágábbat kellene megvennem,vagy menne a dolog ezzel is?:)
Thx a türelmet.Hány gép? Egy gépen osztoztok ketten? Az egy licensz.
A desktop rendszerekhez kb. két évig (ez a gyakorlatban mindig több kb. 3 hónappal), az enterprise-hoz 5 év a biztonsági frissítés idõtartama.
Egyébként, mert upgrade verzióról nem hallottál, attól az még létezik.
Amiért az upgrade verzió nincs agyonreklámozva, az ok egyszerû: ha valaki vesz egy dobozos verziót, és két év alatt sem igazodik el benne legalább olyan szinten, hogy le tudja tölteni a következõ kiadást a netrõl ingyen és bérmentve….
A Novell (ill. elõzõleg a suse) próbálkozott ilyen upgrade verzió terjesztésével, de a kutyának se köllött.Pontos infókat itt találsz:
http://support.novell.com/lifecycle/index.jsp?sourceidint=hdr_support_lifecycle
http://www.novell.com/support/products/suselinux/conditions.htmlA 30 napot honnan szedted?
A fene ezt a rohadt kapitalista életszemléletet…. :poketoungeb:
Nézzél 4 hsz-sal feljebb. Miért nem volt jó neked a süsü saját programcsomag összeállítása?
A dvd-lejátszóhoz a dma engedélyezve van?
A realplayer 9 mihez kellett? Alapból a süsüben a 10-es van.Na, megnyugodtam. Mégsem kell szégyellnem magam. 😀
1. Ha igényt tartasz GYdenesf wrote:Nos köszönöm a segítséget nagyon értelemesek vagytok! -
SzerzőBejegyzés