Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,931-4,940 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ Linuxosnak segítség – Reloaded #2035537
    Macskajancsi
    Felhasználó
      pityu62 wrote:
      Szia mindenkinek!Szeretnék segítséget kérni.:xp-mellé tenném egyenlõre a most még live-ként meglevõ Black panther-om.én még csak ismerkedek a linux-rendszerrel,de már most nagyon tetszik.De: telepitési gondjaim vannak,(elég sok),pedig nem vagyok teljessen ……..Türelmes segitséget keresnék,hogy végre életre kelthessem a kicsikét.
      Hozzászólás: MSN SuSE 8.1 alatt #2035207
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Wait wrote:
        Egy p3as valami, de ilyen irodai csoda, a 8.1 is alig megy.

        Hm. Az egyik gépem p3-as. Tökéletesen fut a 10.0.
        Igaz, van benne 1GB memória…

        Hardverkövetelmény: min. 128MB RAM, ajánlott 256MB.
        (Felraktam olyanra is, amiben csak 64 mega volt. Mûködött. Lassan.)

        Hozzászólás: suse 10 kde ékezet #2035349
        Macskajancsi
        Felhasználó
          kikay_ wrote:
          valahogy most jó…nem értem

          Ha netán rájössz, hogy mitõl javult meg (vagy mitõl volt rossz), ne titkolózz…

          Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035451
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Kristoforo wrote:
            mivel eléggé láma vagyok és a nyelvtudás is nemvan. két problémám lenne (Több is de azok nem ide vágnak) Rendszer indítási naplóban ez van a tûzfalról: „Starting Firewall Initialization (phase 2 of 2) SuSEfirewall2: Warning: ip6tables does not support state matching. Extended IPv6 support disabled.” … a másik yast-al telepítettem a Clamav virnyákirtót, de innentõl lila köd! :blush: hogy lehet ezt elindítani ,keresésre rávenni?

            A nyelvtudásnál a magyarra gondoltál? :poketoungeb: Van mit pótolni.
            Mi a bajod az „extended IPv6 support disabled”-del? Nem engedélyezted a futását. (/etc/sysconfig – network – firewall – susefirewall2) Mihez kell?

            Ha telepítesz egy programot, dokumentációt is telepít.

            Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972840
            Macskajancsi
            Felhasználó

              Igazságod vagyon.
              Beleírtam, hogy „Lezárva”.

              Hozzászólás: Váltás WinXP-rõl Suse 8.x-re #1893819
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Lezárva.

                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972837
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Váltás WinXP-rõl Suse 8.x-re #1893817
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    xmouse wrote:
                    Hi
                    Hozzászólás: MSN SuSE 8.1 alatt #2035204
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Wait wrote:
                      Nem bírja el a gép a 10.0-át :(((

                      Nane.
                      Milyen gép?
                      Ha elbírta a 8.1-et, elbírja a 10.0-t is.

                      Hozzászólás: suse 10 kde ékezet #2035344
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Mire gondolsz? Gyorsan gyártottam egy „árvíztûrõ tükörfúrógép” fájl-t, de jól látszanak az ékezetek.

                        Szerk.: Ellenõrizd a kódolást.
                        Konqueror – Beállítások – Betûtípusok – Alapértelmezett kódolás
                        (nálam iso-8859-2)

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,931-4,940 / 5,804