Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,951-4,960 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: sources.list #2034932
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Morzel wrote:
      Udv!

      Gondoltam, hogy kiprobalom a Suse 10-et.
      Elso problemam: gcc nincs.
      Ez meg nem lenne baj, ha fel tudnam telepiteni, de: a yast-ban kiszedtem a telepitesi forrasok kozul a CD-romot, mert azt akartam, hogy http-n vagy ftp-n toltsem le a csomagokat. De alapbol a suse nem tudja a forrasokat, es en sem. Igy jelenleg nem tudok telepiteni. sources.lis allomanyt meg nem talalok.

      Valaki help???

      Morzel

      1. Tedd vissza a telepítési forrásokhoz a cd-t.
      2. Használd az apt-ot

      Jelenleg még nincs fent az ftp-n az anyag, az eddigi gyakorlatból kiindulva kb. a megjelenés után egy hónappal teszik fel. (Eddig így volt.).

      Egyéb források:
      http://www.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories
      (de itt vszeg nincs gcc.

      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033580
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Jó hírem van: ha – mint írod – már letöltötted, akkor már egyiket sem kell letöltened.

        Feltelepíted (most mutatták a fix-hogy-tv-ben).
        Aztán addig vizslatod a YaST-ot, míg megtalálod benne a futási szintek beállítását.

        Itt a 3-as szintet kérd alapértelmezettnek, és megkapod a karakteres Linuxot.
        (De ha ez nem menne, akkor se ess kétségbe: amikor bejön a grafikus, akkor nyomj ctr-alt-F2-t.)

        kisbetu, lelõttél.
        http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=15544.msg154518;topicseen#msg154518

        (A francba, így hiába adok házifeladatot, ha leírod a megoldást.  😀 )

        Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033578
        Macskajancsi
        Felhasználó
          amatour wrote:
          Nem tudom miért a harag?
          Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033576
          Macskajancsi
          Felhasználó
            vakri wrote:
            Letöltöttem a torrentrõl is a cd-ket meg a dvd-t is 32bitesben, de a cd ugyanazt csinálja, ugyanazt a képernyõt dobja ki. Az md5sum akármit csináltam mindenáron azt írta ki hogy nem található ilyen fájl, pedig vagy 5x ellenõriztem jól írtam e- be. Mindenesetre a torrentrõl letöltött cd se mûködikmost már 3 nap alatt letöltöttem két dvd-t, meg a 15 cd-t. Ahhoz képest hogy 30 giga a letöltési korlátom erre a hónapra a filmeket el lehet felejteni.  😡 A 32 bites dvd viszont mûködik, legalábbis elkezdte volna telepíteni, csak gondoltam elõbb megkérdezem van e még valami 5lete valakinek.

            Csak egy biztatót tudok mondani: HAJR

            Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034776
            Macskajancsi
            Felhasználó
              amatour wrote:
              Inkább ide írok!
              Azért gondoltam továbbá a karakteres felületre, mert a netre kapcsolódó gép nem rendelkezik nagy háttértárolóval.
              Különben sem menne rajta semmi, csak gyakorlásra szánom karakteresen. Csak azért van, hogy kiossza a másikra a netet, és kész. A másikon fogok többnyire dolgozni.
              Remélem megérted, hogy nem nagyzolásképpen akarok karakteres felületet. De tanulni jó lesz.
              Csak szeretném már, hogy menjen.

              Kösz a megértést.

              Na akkor én meg ide (is) válaszolok.
              1. A megértésben nincs hiány, szívesen adjuk, ingyen van.  😀
              2. Azt tudod gyakorolni, amit megtanultál. A következtetéseket rád bízom.
              3. Csak arra használni egy gépet, hogy az internetet megossza, hát….
              4. A karakteres felületet nem a nagyzolóknak találták ki. Az aggályaim veled kapcsolatban más természetûek.
              5. Ha szeretnéd már, hogy menjen, akkor telepítsd fel. Bármikor tudsz karakteres módba váltani.

              Házi feladat: hogyan váltunk karakteres módba?

              Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033573
              Macskajancsi
              Felhasználó
                amatour wrote:
                Komolyan gondoltam.
                Nem tekintem magam „linuxgurunak”, mindenki azt erõlteti, hogy (mi kezdõk) szokjuk a karakteres felületet. Most akkor az a baj, hogy nem akarok grafikus felületet és szokni akarom a karakterest, vagy mi?
                Azt is hallottam, hogy bármit meg lehet oldani karakteresen. -> Akkor ez nem igaz?
                Az esetek 99%-ában úgy kezdõdik egy probléma megoldása, hogy nyissunk meg egy konzolt, vagy nem?

                Van egy fajin könyvem. Gondoltam azzal karöltve megpróbálkozok vele.

                A végére hagytam a kérdést (nincs benne a könyvben) 🙂

                Mi az a RTFM?

                Az rtfm ott kezdõdik, hogy használod a keresõt.
                Tessék az elsõ (ingyen és bérmentve):
                http://www.hup.hu/wiki/index.php/RTFM

                A többire NO COMMENT. 😡

                Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033571
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  amatour wrote:
                  Nem tudom volt-e róla szó,(mert nem olvastam végig) de az lenne a kérdésem, hogy ha csak karakteres módban szeretném futtatni a letöltött 10.0 SuSe-t, akkor melyik cd-ket töltsem le? (nem kell a grafika) 🙂
                  Továbbá még szeretnék hálózati támogatást is, hogy netezni tudjak. Meg még kell a Midnight Commander is 🙂

                  Ezt te írtad:
                  „Király ez a LINUX (most térek meg Windows alól ) csak még nem vágom a dolgot. Remélem elég infót adtam a problémámról. Elõre szólok, hogy nagyon kezdõ vagyok (fórumozásban is).”

                  Komolyan gondoltad?
                  Mennyire mélyedtél el a linux rendszer felépítésének a megértésében? Mennyire ismered a linuxos parancssorokat?

                  Ne kábíts minket, nagyon szépen kérlek.
                  Egyébként ha választ akarsz a kérdéseidre, (ha már hirtelen linuxguru lett belõled)
                  RTFM.

                  Hozzászólás: otthoni hálózat #2034871
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Ezt nézd meg (a saját gépeden):
                    /usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES

                    Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034774
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      amatour wrote:
                      Kösz az elméleti segítséget! 🙂
                      Valaki meg tudja valósítani, vagy valósított már meg hasonlót?
                      Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034772
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        sartek wrote:
                        sziasztok
                        cat /proc/version parancsal kiderul h mien suse vagy cat /etc/SuSE-release

                        jo susezest

                        Köszönjük szépen, de ezzel a paranccsal a kernel verziót írja ki, nem pedig az oprendszert.
                        Egyébként már réges-rég túl vagyunk rajta.

                        Nem kapcsolnád át magadat write-only-ból read-be?  :poketoungeb:

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,951-4,960 / 5,804