Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
homeless wrote:3. Nem írtad le, hogy milyen interneted van. Vezeték nélküli vagy vezetékes? dsl vagy kábel?
jajj neeeeeee…..
De leírta. Azért, mert valaki kezdõ, még nem biztos, hogy hülye….amatour wrote:Honnan tudom letölteni a SUSE 10-et, vagy valamilyen frissebb SUSE-t, hogy legyen netem?http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.html
amatour wrote:Megnéztem, és jól emlékeztem akkor. ->8.2-es. (ez meg akkor öregecske?)
Nem hiszem el, hogy erre nem lehet bekonfigolni a netet. Biztosan létezik valamilyen megoldás.
Vagy muszály frissítenem a SUSE-mat? Anélkül nem lehet?1. Biztosan létezik megoldás, keresd meg…(::sátáni vigyor szmájli::)
2. Ha netán win-t is használsz, melyiket? win95, netán 3.1? (::még sátánibb vigyor szmájli::)amatour wrote:Fura kérdés lesz, de hogy tudom meg milyen SUSE-m van?
Az az igazság, hogy amirõl telepítettem (másolt cd) az volt ráírva, hogy 7.4-es.
De amikor telepítettem úgy emlékszem 8.2-t írt ki. Van rá vmilyen parancs, hogy megtudjam melyik is valójában?Biztosan van rá valamilyen parancs, de egyszerûbb, ha ezt megnézed (a saját gépeden):
/usr/share/doc/release-notes/RELEASE-NOTES.hu.htmlEgyébként 7.4-es nem létezik, a 8.2-es meg enyhén szólva öregecske, már támogatás sincs hozzá….
A süsülinux a 10.0-nál tart.amatour wrote:Nálam nincsenek ilyenek,(nem találom) hogy
FW_ZONES=””
FW_DEV_wlan=””
a többit átírtam amire kellet.Milyen verziójú süsüt használsz?
Az FW_ZONES pl. alulról a harmadik.amatour wrote:Sajna nem tudok még angolul. 🙁
Most fontosabb lenne nekem az biztonságos internetkapcsolat, és aztán megígérem beiratkozok egy angoltanfolyamra. 🙂Ehhez nem kell angolul tudni. A yast-ban ezt ugyanígy találod.
yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztõ – network – firewall – susefirewall23. Small home network with additional WLAN
Same network as above but additionally the Firewall is also connected to a
wireless network. Hosts in the wireless network should get internet access but
are not allowed to communicate with the internal network. The address of the
WLAN is 192.168.20.0/24.FW_ZONES=”wlan”
FW_DEV_EXT=”dsl0″
FW_DEV_INT=”eth0″
FW_DEV_wlan=”wlan0″
FW_ROUTE=”yes”
FW_MASQUERADE=”yes”
FW_MASQ_NETS=”192.168.10.0/24 192.168.20.0/24″vakri wrote:Errõl már sajnos lekéstem, mert miután kiírtam cd-re utána letöröltem az iso-kat a winyóról… :unsure:Most húdenagy bölcsességeket fogok mondani. (Ez az „én elõre megmondtam” kategória. Ugye szereted az ilyeneket? :poketoungeb:)
Szóval: mikor letöltöd az iso fájlokat, el kell végezni az ellenõrzést. Ha jó, akkor se töröld az .iso-kat, mert:
A lemezeket optimális sebességgel kell írni, mert a túl gyors írás is okozhat hibát.
Az iso fájlok letöltésére a magam részérõl torrent fájlokat használok (ez persze jóval lassabb lehet), az eddigi tapasztalataim alapján amit bittorrent klienssel töltöttem, mind hibátlan volt, a direkt ftp-rõl pedig hibás. De lehet, hogy ez egyéni pech.Itt találsz errõl leírást (a saját gépeden): /usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES
Egyébként a nemlétezõ netet még a linux sem tudja megosztani. Tehát a linux szar. 😀
Ja, az md5sum ellenõrzést elvégezted? Lehet, hogy hibás a letöltés.
Hogy ez mi? RTFM 😀http://gyik.com/index.php?option=content&task=view&id=20&Itemid=25
A dolog egyszerûbb.
1. Telepítsd a kernel-source-ot. (rajta van a telepítõlemezen.)
2. ezután konsol
su – (a 10.0-ban kell a „-” opció a root meghívásához)
(Password: root)
cd /usr/src/linux
make cloneconfig
make modules_prepareEzután menni fog.
-
SzerzőBejegyzés