Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,961-4,970 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034769
    Macskajancsi
    Felhasználó
      homeless wrote:
      3. Nem írtad le, hogy milyen interneted van. Vezeték nélküli vagy vezetékes? dsl vagy kábel?

      jajj neeeeeee…..
      De leírta. Azért, mert valaki kezdõ, még nem biztos, hogy hülye….

      Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034768
      Macskajancsi
      Felhasználó
        amatour wrote:
        Honnan tudom letölteni a SUSE 10-et, vagy valamilyen frissebb SUSE-t, hogy legyen netem?

        http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.html

        Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034765
        Macskajancsi
        Felhasználó
          amatour wrote:
          Megnéztem, és jól emlékeztem akkor. ->8.2-es. (ez meg akkor öregecske?)
          Nem hiszem el, hogy erre nem lehet bekonfigolni a netet. Biztosan létezik valamilyen megoldás.
          Vagy muszály frissítenem a SUSE-mat? Anélkül nem lehet?

          1. Biztosan létezik megoldás, keresd meg…(::sátáni vigyor szmájli::)
          2. Ha netán win-t is használsz, melyiket? win95, netán 3.1? (::még sátánibb vigyor szmájli::)

          Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034763
          Macskajancsi
          Felhasználó
            amatour wrote:
            Fura kérdés lesz, de hogy tudom meg milyen SUSE-m van?
            Az az igazság, hogy amirõl telepítettem (másolt cd) az volt ráírva, hogy 7.4-es.
            De amikor telepítettem úgy emlékszem 8.2-t írt ki. Van rá vmilyen parancs, hogy megtudjam melyik is valójában?

            Biztosan van rá valamilyen parancs, de egyszerûbb, ha ezt megnézed (a saját gépeden):
            /usr/share/doc/release-notes/RELEASE-NOTES.hu.html

            Egyébként 7.4-es nem létezik, a 8.2-es meg enyhén szólva öregecske, már támogatás sincs hozzá….
            A süsülinux a 10.0-nál tart.

            Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034761
            Macskajancsi
            Felhasználó
              amatour wrote:
              Nálam nincsenek ilyenek,(nem találom) hogy
              FW_ZONES=””
              FW_DEV_wlan=””
              a többit átírtam amire kellet.

              Milyen verziójú süsüt használsz?
              Az FW_ZONES pl. alulról a harmadik.

              Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034759
              Macskajancsi
              Felhasználó
                amatour wrote:
                Sajna nem tudok még angolul. 🙁
                Most fontosabb lenne nekem az biztonságos internetkapcsolat, és aztán megígérem beiratkozok egy angoltanfolyamra. 🙂

                Ehhez nem kell angolul tudni. A yast-ban ezt ugyanígy találod.
                yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztõ – network – firewall – susefirewall2

                3. Small home network with additional WLAN

                Same network as above but additionally the Firewall is also connected to a
                wireless network. Hosts in the wireless network should get internet access but
                are not allowed to communicate with the internal network. The address of the
                WLAN is 192.168.20.0/24.

                FW_ZONES=”wlan”
                FW_DEV_EXT=”dsl0″
                FW_DEV_INT=”eth0″
                FW_DEV_wlan=”wlan0″
                FW_ROUTE=”yes”
                FW_MASQUERADE=”yes”
                FW_MASQ_NETS=”192.168.10.0/24 192.168.20.0/24″

                Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033568
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  vakri wrote:
                  Errõl már sajnos lekéstem, mert miután kiírtam cd-re utána letöröltem az iso-kat a winyóról… :unsure:

                  Most húdenagy bölcsességeket fogok mondani. (Ez az „én elõre megmondtam” kategória. Ugye szereted az ilyeneket?  :poketoungeb:)
                  Szóval: mikor letöltöd az iso fájlokat, el kell végezni az ellenõrzést. Ha jó, akkor se töröld az .iso-kat, mert:
                  A lemezeket optimális sebességgel kell írni, mert a túl gyors írás is okozhat hibát.
                  Az iso fájlok letöltésére a magam részérõl torrent fájlokat használok (ez persze jóval lassabb lehet), az eddigi tapasztalataim alapján amit bittorrent klienssel töltöttem, mind hibátlan volt, a direkt ftp-rõl pedig hibás. De lehet, hogy ez egyéni pech.

                  Hozzászólás: Internetkapcsolat + megosztása #2034754
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    Itt találsz errõl leírást (a saját gépeden): /usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES

                    Egyébként a nemlétezõ netet még a linux sem tudja megosztani. Tehát a linux szar.  😀

                    Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033566
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Ja, az md5sum ellenõrzést elvégezted? Lehet, hogy hibás a letöltés.
                      Hogy ez mi? RTFM  😀

                      http://gyik.com/index.php?option=content&task=view&id=20&Itemid=25

                      Hozzászólás: vmware install gond #2034735
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        A dolog egyszerûbb.
                        1. Telepítsd a kernel-source-ot. (rajta van a telepítõlemezen.)
                        2. ezután konsol
                        su – (a 10.0-ban kell a „-” opció a root meghívásához)
                        (Password: root)
                        cd /usr/src/linux
                        make cloneconfig
                        make modules_prepare

                        Ezután menni fog.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,961-4,970 / 5,804