Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vakri wrote:Asszem ez nekem nem fog menni, tegnap este kiírtam az 5 cd-t, reggel elindítottam vele a gépet bebootolt 1. cdrõl mutatta az suse üdvözlõ képernyõt, aztán kidobott egy ablakot: Ilyenkor mi van? 😡
Az van, hogy valami gáz van a gépeddel. Ilyen ablakot pl. memóriahibánál is dob.
Leírnád a géped konfigját? (alaplap, proci, memória stb.)Az „rtfm” jelentését megnézted? Ha nem: „Read The Fucking Manual” (Olvasd el azt a kib@aszott kézikönyvet. :D)
Sok linuxos portálon az „rtfm” mappában található rengeteg leírás, elég régóta ezt a tréfás rövidítést használjuk, ha egy kérdésre evidens a válasz, vagy pedig a kérdés specifikusan egyedi. (Pl. ha valaki olyan programot telepít, ami nem általánosan használt, viszont a dokumentáció könnyen elérhetõ, de gyakorlatilag senkit sem érdekel.)kain13 wrote:Hy itthon suse 9.3-at használok és szeretném 10.0-ra frrisiteni ftp-n keresztül.Mit kell beirnom a forrás meghatározásához?Lehet a teljes rendszert firrisiteni mintha ujonnan tettem volna fel a 10.0-át?Az jelenleg nem mûxik, az ftp-n még nincs fent, csak a letölthetõ .iso fájlok.
Ezeket töltsd le, bootolj, majd válaszd a frissítés opciót.Személyes vélemény: én nem tenném. Egy új telepítés gyorsabb, és kevésbé macerás.
vakri wrote:Akkor most mondd meg légyszives, hogy ami itt van az jó e. Asszem mingyá sírva fakadok… 😀 Merthogy ezt töltöttem le meg írtam ki cdre.Na ne sírj…
Ez jó.
Annyi történt, hogy rosszul írtad ki.
(Kitömörítetted, ahelyett, hogy a „Burn image” opciót használtad volna az .iso fájl írására.)
Ha kitömörítve, adatként írod, akkor a cd NEM indítható.vakri wrote:DE várjál, most ezt nem értem. Azt mondta az egyik linuxos ismerõsöm, hogy ez live cd: http://gd.tuwien.ac.at/opsys/linux/opensuse/distribution/SL-10.0-OSS/iso/SUSE-10.0-CD-OSS-i386-GM-CD1.iso meg a többi 5 is.
http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/ftp/mirrors_isos.htmlDonFigaro wrote:Macskajancsi wrote:DonFigaro wrote:Van egy fix IP címem és két DNS-em és nem megy a net, hálókártya be van állítva fix IP cvakri wrote:A nero start smarton találtam olyat hogy CD/DVD-kép lemezre mentése, de sztem ez nem az mert az alatt a könyvtár alatt ahova mentettem az iso-kat nem lát semmit, amibõl cd-képet csinálhatna. :unsure:Nem tudom, mi az a nero start smart. Megnéztem egy nero-t, a file menüben található a „Burn image” opció.
Kattints rá, majd add meg az .iso fájl elérési útját. (ahová letöltötted. Ez egy .ISO kiterjesztésû fájl.)
Minden további komplikáció nélkül ezt az EGYETLENEGY .iso-t írd fel.DonFigaro wrote:Van egy fix IP címem és két DNS-em és nem megy a net, hálókártya be van állítva fix IP cvakri wrote:El bírnám képzelni a MC-vel is ha látnám, én nagyon total commander függõ vagyok, nekem könnyebb lenne pl a másolásAz MC csak akkor látja (de akkor nagyon látja :D), ha felcsatoltad.
Végezd el az operációt a yast segítségével.Azt persze vedd figyelembe, hogy az ntfs lemezt linux alól írni nem tudod, csak olvasni…
vakri wrote::eh: Ezek a cd-k nem csinálnak semmit, be se bootol, mit csináltam rosszul?Nyilván rosszul írtad fel. :poketoungeb:
Szóval: az iso fájlokat NEM adatként kell felírni, hanem az írás képmásfájlból, vagy image-bõl, vagy iso-ból.
Ha windows alól pl. nero-t használsz, ez az opció a „file” menüben található.
Linux alatt pedig pl. a k3b-ben az „Eszközök” menüpont alatt.VTomi75 wrote:Sziasztok! Pár napja tettem fel a Suse 10.0-t. Elõtte 9.3 volt rajta. Vizuálisan nincs sok különbség, de az én gépemen érezhetõen gyorsabb a 10-es. Kevesebb töltési szünet, gyorsabb reakciók. A gondom az, hogy a Logitech QuickCam Express webkamerám, ami tökéletesen mûködött a 9.3 alatt (és jelenleg is tökéletesen mûködik WinXP alatt), a 10-es számára mintha láthatatlan lenne. Kihúzom, visszadugom, semmi. Próbáltam a GnomeMeeting beállítási lehetõségeinél egy eszközdetektálást, de nem talált semmit. Ha megnézem az USB eszközöket, akkor szépen látszik, hogy van ott egy Logitech webkamera, csak épp a rendszer többi része nem vesz róla tudomást. Elég kezdõ vagyok Linuxon, nem nagyon vagyok otthon a manuális „buherában”, pedig ha jól sejtem, most ez jön. Ha valaki tud, légyszi’ segítsen. Köszi elõre is.Nincs ugyan webkamerám, de azt kérdezném, hogy süsü 9.3-on a rendszer felrakott-e valamit ehhez az eszközhöz?
Ha igen, elõfordulhat, hogy a szükséges csomag a dvd9-en található meg.
Ha netán tudod az esetlegesen szükséges csomag(ok) nevét, utána tudok nézni. -
SzerzőBejegyzés