Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,971-4,980 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033564
    Macskajancsi
    Felhasználó
      vakri wrote:
      Asszem ez nekem nem fog menni, tegnap este kiírtam az 5 cd-t, reggel elindítottam vele a gépet bebootolt 1.  cdrõl mutatta az suse üdvözlõ képernyõt, aztán kidobott egy ablakot: Ilyenkor mi van? 😡

      Az van, hogy valami gáz van a gépeddel. Ilyen ablakot pl. memóriahibánál is dob.
      Leírnád a géped konfigját? (alaplap, proci, memória stb.)

      Az „rtfm” jelentését megnézted? Ha nem: „Read The Fucking Manual” (Olvasd el azt a kib@aszott kézikönyvet.  :D)
      Sok linuxos portálon az „rtfm” mappában található rengeteg leírás, elég régóta ezt a tréfás rövidítést használjuk, ha egy kérdésre evidens a válasz, vagy pedig a kérdés specifikusan egyedi. (Pl. ha valaki olyan programot telepít, ami nem általánosan használt, viszont a dokumentáció könnyen elérhetõ, de gyakorlatilag senkit sem érdekel.)

      Hozzászólás: suse 9.3 frissités 10.0-ra #2034733
      Macskajancsi
      Felhasználó
        kain13 wrote:
        Hy itthon suse 9.3-at használok és szeretném 10.0-ra frrisiteni ftp-n keresztül.Mit kell beirnom a forrás meghatározásához?Lehet a teljes rendszert firrisiteni mintha ujonnan tettem volna fel a 10.0-át?

        Az jelenleg nem mûxik, az ftp-n még nincs fent, csak a letölthetõ .iso fájlok.
        Ezeket töltsd le, bootolj, majd válaszd a frissítés opciót.

        Személyes vélemény: én nem tenném. Egy új telepítés gyorsabb, és kevésbé macerás.

        Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033549
        Macskajancsi
        Felhasználó
          vakri wrote:
          Akkor most mondd meg légyszives, hogy ami itt van az jó e. Asszem mingyá sírva fakadok… 😀 Merthogy ezt töltöttem le meg írtam ki cdre.

          Na ne sírj…
          Ez jó.
          Annyi történt, hogy rosszul írtad ki.
          (Kitömörítetted, ahelyett, hogy a „Burn image” opciót használtad volna az .iso fájl írására.)
          Ha kitömörítve, adatként írod, akkor a cd NEM indítható.

          Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033547
          Macskajancsi
          Felhasználó
            vakri wrote:
            Macskajancsi
            Felhasználó
              DonFigaro wrote:
              Macskajancsi wrote:
              DonFigaro wrote:
              Van egy fix IP címem és két DNS-em és nem megy a net, hálókártya be van állítva fix IP c
              Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033545
              Macskajancsi
              Felhasználó
                vakri wrote:
                A nero start smarton találtam olyat hogy CD/DVD-kép lemezre mentése, de sztem ez nem az mert az alatt a könyvtár alatt ahova mentettem az iso-kat nem lát semmit, amibõl cd-képet csinálhatna. :unsure:

                Nem tudom, mi az a nero start smart. Megnéztem egy nero-t, a file menüben található a „Burn image” opció.
                Kattints rá, majd add meg az .iso fájl elérési útját. (ahová letöltötted. Ez egy .ISO kiterjesztésû fájl.)
                Minden további komplikáció nélkül ezt az EGYETLENEGY .iso-t írd fel.

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  DonFigaro wrote:
                  Van egy fix IP címem és két DNS-em és nem megy a net, hálókártya be van állítva fix IP c
                  Hozzászólás: Particiók #2031210
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    vakri wrote:
                    El bírnám képzelni a MC-vel is ha látnám, én nagyon total commander függõ vagyok, nekem könnyebb lenne pl a másolás

                    Az MC csak akkor látja (de akkor nagyon látja  :D), ha felcsatoltad.
                    Végezd el az operációt a yast segítségével.

                    Azt persze vedd figyelembe, hogy az ntfs lemezt linux alól írni nem tudod, csak olvasni…

                    Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033536
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      vakri wrote:
                      :eh: Ezek a cd-k nem csinálnak semmit, be se bootol, mit csináltam rosszul?

                      Nyilván rosszul írtad fel.  :poketoungeb:

                      Szóval: az iso fájlokat NEM adatként kell felírni, hanem az írás képmásfájlból, vagy image-bõl, vagy iso-ból.
                      Ha windows alól pl. nero-t használsz, ez az opció a „file” menüben található.
                      Linux alatt pedig pl. a k3b-ben az „Eszközök” menüpont alatt.

                      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033532
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        VTomi75 wrote:
                        Sziasztok! Pár napja tettem fel a Suse 10.0-t. Elõtte 9.3 volt rajta. Vizuálisan nincs sok különbség, de az én gépemen érezhetõen gyorsabb a 10-es. Kevesebb töltési szünet, gyorsabb reakciók. A gondom az, hogy a Logitech QuickCam Express webkamerám, ami tökéletesen mûködött a 9.3 alatt (és jelenleg is tökéletesen mûködik WinXP alatt), a 10-es számára mintha láthatatlan lenne. Kihúzom, visszadugom, semmi. Próbáltam a GnomeMeeting beállítási lehetõségeinél egy eszközdetektálást, de nem talált semmit. Ha megnézem az USB eszközöket, akkor szépen látszik, hogy van ott egy Logitech webkamera, csak épp a rendszer többi része nem vesz róla tudomást. Elég kezdõ vagyok Linuxon, nem nagyon vagyok otthon a manuális „buherában”, pedig ha jól sejtem, most ez jön. Ha valaki tud, légyszi’ segítsen. Köszi elõre is.

                        Nincs ugyan webkamerám, de azt kérdezném, hogy süsü 9.3-on a rendszer felrakott-e valamit ehhez az eszközhöz?
                        Ha igen, elõfordulhat, hogy a szükséges csomag a dvd9-en található meg.
                        Ha netán tudod az esetlegesen szükséges csomag(ok) nevét, utána tudok nézni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,971-4,980 / 5,804