Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Még egy próba: butulj a telepítõCD-rõl, azon van olyan, hogy telepített rendszer indítása.
Ha nem megy: install gomb, utána felajánlja nem tudom hányadik lépésben a telepített rendszer indítását. Ha mûködik, a Yast – rendszer – etc/sysconfig szerkesztõ – desktop modulban kell keresni a hibát.
Ha ez sem megy, install opció után kell lennie egy javítási opciónak. (Csak elõbb engedd betöltõdni a gépfelismerést)Csak tipp: próbáld init 3-mal indítani, ott bekéri a root jelszót, majd próbálj átlépni init 5-be.
Egyébként annakidején a 9.3 is küszködött hasonló problémával, amit meglehetõsen gyorsan javítottak.
Szóval szerintem nem éri meg az RC1-el szívni, de te tudod.Itt tobzódhatsz:
http://www.linuxsoft.cz/en/Ezt meg szerintem nem olvastad el (vagy legalábbis felületesen)
http://mplayer.hq.hu/zeerocool wrote:Hellosztok,
Suse 10.0 ám van, és cedegát próbáltam feltenni, elvileg sikerült, de nem ment. Ujraindítottam, és nem tudtam bejelentkezni, mert hiába gépelek, semmit sem ir be. Nyomok ctrl+alt+F1 et a szöveges loginhoz, és azt látom, h így van: (none) login:
amikor itt beirom a felhasználonevet, majd a jelszót, akkor kiírja, hogy password database may be restricted. Root ként se enged be. ost egy live cdrõl vagyok, ami elég kényelmetlen. Mit rontottam el?Honnan van süsü 10.0-ád? Október 6-án jön csak ki. Ma másodika van.
Amit feltelepítettél, max. egy RC1 verzió lehet..
A cedegát hogy tetted fel? Forrásból? Ott is elronthattál valamit, amitõl fejreáll az RC1.szivhegyi wrote:hát mert az mpg ket nem mindíg játsza le :-Akkor ott valami beállítási hiba van, vagy valamilyen kodek hiányzik. Nekem még soha nem volt vele problémám.
Valami konkrét példát tudnál mondani, hogy kipróbáljam?
Azt hogy érted, hogy nem mindig játsza le? Ugyanazt a fájlt egyszer lejátsza, máskor pedig nem?szivhegyi wrote:Tudtok még valami jó videólejátszót ajánlani?Hmm..
Az mplayer miért nem jó?Nem tudom, mi az általánosan elfogadott elv, de volt már rá példa, hogy valaki post-olt pl. a süsü8.0 egy problémájára akkor, amikor ez már régen nem volt támogatott rendszer.
Hát mit mondjak: volt belõle egy kis kalamajka.Szerintem esete válogatja.
2005-10-01-20:34 Hozzászólás: Hogyan osszam meg az internetkapcsolatot windows-os gép felé? #2032642Azért a kedves kollégát ne keverjük meg, amit belinkeltél, az egy uhu-s topik.
Na szóval:
Szükség van a linuxos gépben 2 hálókártyára.
Az elsõ hálókártya ip-je legyen pl. 192.168.0.1 és ez legyen a belsõ hálózat felé.
A másik hálókártya ip-je legyen 192.168.0.2 (amennyiben az internet kapcsolat modemes, ill. adsl. Most tételezzük fel az adsl-t.)
Ezután az etc/sysconfig szerkesztõben be kell lépni a „Network – Firewall – SuSEfirewall2” modulba.
FW_DEV_EXT: dsl0 eth-id(a második hálókártya azonosítója)
FW_DEV_INT: eth-id(az elsõ hálókártya azonosítója)
FW_ROUTE: yes
FW_MASQUERADE: yes
FW_MASQ_NETS: 192.168.0.255/24Ebben az esetben persze a belsõ háló védtelen.
A további lehetséges beállítási mintafájlok a gépeden találhatók itt: /usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2Ha nem tudsz valamit, elsõ lépésként guglizzál.
Rengeteg információhoz jutsz, késõbb majd szelektálsz, hogy neked mi szükséges igazán. -
SzerzőBejegyzés