Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,081-5,090 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU + XP, XP nem indul #2032601
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Mi van a hda, hdb, hdc, hdd meghajtókon?
      Hol van a hde1?
      Abból lett a hde5, mint logikai meghajtó? Ez így nagyon érdekes, ha sikerül beizzítani, írd ide, hogyan.

      Szerintem úgy praktikus, hogy
      hdx1 elsõdleges (a win-nek)
      hdx2 kiterjesztett (a maradék terület)
      hdx5 swap
      hdx6 a linux rendszer

      Hozzászólás: a linuxforum.hu karbantartásának segítése #1987834
      Macskajancsi
      Felhasználó

        próba

        Hozzászólás: Rendszerösszeomlás? #2032571
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Ez az alaplap nem szerepel a hardveradatbázisban
          http://cdb.novell.com/productSearch.php?page=24&LANG=en_UK&searchtype=simple&PHPSESSID=ed704dc8938a798555df9466f08a59f0
          Persze ez önmagában semmit sem jelent, csak annyit, hogy nem tesztelték.
          Az mindenestre aggodalomra ad okot, hogy a tesztelt 6 típusból 4 ismeretlen a linux számára.

          Ha lenne hozzá idõd, meg türelmed, egy LiveCD-vel kellene megpróbálni futtatni. (Akármelyik disztróval, nem muszály süsüvel.)
          Ettõl a gyártótól származó alaplapon láttam már mûködõ linuxot, de a típusra már nem emlékszem.

          Hozzászólás: Suse 9.3 + nincs jelszókérés #2032404
          Macskajancsi
          Felhasználó
            Saitek wrote:
            Sziasztok!

            Feltettem egy notebookra a Suse Linux 9.3 prof-ot. Telepítettem a kernel-default-2.6.11.4-20a.i586-ot, amit a rendszerfrissítéseknél ajánlott fel. Az újraindítás után már a linux sem indult el. Vagy kiírta, hogy kernel panic (sajnos nem írtam le az egészet), vagy a loading Linux-nál megállt, és nem csinált semmit.

            A telepítõ cd-vel sikerült elindítani, majd a javítással cd nélkül is elindult, de már nem kért jelszót, Ha felhasználót váltok, akkor kéri a felhasználó nevet és jelszót. De rendszerfrissítésnél még mindig ott van kernel-default-2.6.11.4-20a.i586.

            Végig néztem már minden beállítást, és nincs belállítva, hogy bárki is jelszó nélkül lépjen be.

            Mit ronthattam el?

            Legközelebb az alábbiakat kell megfontolni:

            Hozzászólás: Rendszerösszeomlás? #2032569
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Petka wrote:
              Hozzászólás: local moderatorok #2032195
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Ez most mûködik, vagy nem mûködik?

                Hozzászólás: torrent #2032509
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Pl.: http://azureus.sourceforge.net/howto_linux.php

                  Ezen kívül egy rakás program van erre a célra, indulásképpen ezt olvasd el:
                  http://jobbulas.hu/index.php?oldal=2

                  Hozzászólás: superkaramba, de tényleg hogyan? #2032497
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    A guglin nagy hirtelen ezt találtam:

                    Go to terminal
                    $ su
                    # urpmi.addmedia thacs.rpms http://rpm.nyvalls.se/x.x/RPMS with hdlist.cz
                    (where x.x is the number of your distro)
                    #urpmi update
                    #urpmi firefox (or whatever program you want to install)

                    Nézz körül a Mandriva topikokban, ha felteszed a telepítési forrásokat, az kezelni fogja az összes függõséget.

                    Hozzászólás: 40 gigás partició fat32-re formázása #2029581
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Grrrrr…
                      Ne offoljatok már annyit.
                      Vagy legalább adjatok egy linket Rejtõ Jenõre.  >:( >:( >:(

                      Hozzászólás: SUSE -rol Windosra nyomtatni, hogyan? #2032467
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Talán ezzel kellett volna kezdeni.

                        Idézet:
                        Ezt a nyomtatót a SuSE linux nem támogatja.
                        A támogatott és a nem támogatott nyomtatókkal kapcsolatban a kézikönyvben, illetve terméktámogatási adatbázisunkban talál információkat, keressen rá a „Nyomtatók vásárlása és kompatibilitás” és a „GDI nyomtatók” kulcsszavakra. Elérhetõség:
                        http://portal.suse.com/sdb/hu/2000/08/jsmeix_print-kompatibel.html
                        és
                        http://portal.suse.com/sdb/en/1998/06/ke_printer-gdi.html
                        Bizonyos nyomtatók átkapcsolhatók egy szabványos nyomtatónyelv (PostScript, PCL vagy ESC/P) használatára.
                        Ebben az esetben a meghajtó is beállítható általános PCL, ESC/P, PostScript stb. típusra. Kérdezze meg eladóját, hogy a nyomtató támogat-e szabványos nyomtatónyelveket (nem emulációval!), illetvehogyan lehet átkapcsolni a nyomtatót a szabványos nyomtatónyelv-módba (pl. egy PostScript-modul segítségével).

                        Szerk.: a téma címébõl a felesleges felkiáltójeleket kivettem, kiabálás és ingerültség nélkül is talán képesek vagyunk kérdéseket felfogni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,081-5,090 / 5,804