Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mi van a hda, hdb, hdc, hdd meghajtókon?
Hol van a hde1?
Abból lett a hde5, mint logikai meghajtó? Ez így nagyon érdekes, ha sikerül beizzítani, írd ide, hogyan.Szerintem úgy praktikus, hogy
hdx1 elsõdleges (a win-nek)
hdx2 kiterjesztett (a maradék terület)
hdx5 swap
hdx6 a linux rendszerpróba
Ez az alaplap nem szerepel a hardveradatbázisban
http://cdb.novell.com/productSearch.php?page=24&LANG=en_UK&searchtype=simple&PHPSESSID=ed704dc8938a798555df9466f08a59f0
Persze ez önmagában semmit sem jelent, csak annyit, hogy nem tesztelték.
Az mindenestre aggodalomra ad okot, hogy a tesztelt 6 típusból 4 ismeretlen a linux számára.Ha lenne hozzá idõd, meg türelmed, egy LiveCD-vel kellene megpróbálni futtatni. (Akármelyik disztróval, nem muszály süsüvel.)
Ettõl a gyártótól származó alaplapon láttam már mûködõ linuxot, de a típusra már nem emlékszem.Saitek wrote:Sziasztok!Feltettem egy notebookra a Suse Linux 9.3 prof-ot. Telepítettem a kernel-default-2.6.11.4-20a.i586-ot, amit a rendszerfrissítéseknél ajánlott fel. Az újraindítás után már a linux sem indult el. Vagy kiírta, hogy kernel panic (sajnos nem írtam le az egészet), vagy a loading Linux-nál megállt, és nem csinált semmit.
A telepítõ cd-vel sikerült elindítani, majd a javítással cd nélkül is elindult, de már nem kért jelszót, Ha felhasználót váltok, akkor kéri a felhasználó nevet és jelszót. De rendszerfrissítésnél még mindig ott van kernel-default-2.6.11.4-20a.i586.
Végig néztem már minden beállítást, és nincs belállítva, hogy bárki is jelszó nélkül lépjen be.
Mit ronthattam el?
Legközelebb az alábbiakat kell megfontolni:
Petka wrote:Ez most mûködik, vagy nem mûködik?
Pl.: http://azureus.sourceforge.net/howto_linux.php
Ezen kívül egy rakás program van erre a célra, indulásképpen ezt olvasd el:
http://jobbulas.hu/index.php?oldal=2A guglin nagy hirtelen ezt találtam:
Go to terminal
$ su
# urpmi.addmedia thacs.rpms http://rpm.nyvalls.se/x.x/RPMS with hdlist.cz
(where x.x is the number of your distro)
#urpmi update
#urpmi firefox (or whatever program you want to install)Nézz körül a Mandriva topikokban, ha felteszed a telepítési forrásokat, az kezelni fogja az összes függõséget.
Grrrrr…
Ne offoljatok már annyit.
Vagy legalább adjatok egy linket Rejtõ Jenõre. >:( >:( >:(Talán ezzel kellett volna kezdeni.
Idézet:
Ezt a nyomtatót a SuSE linux nem támogatja.
A támogatott és a nem támogatott nyomtatókkal kapcsolatban a kézikönyvben, illetve terméktámogatási adatbázisunkban talál információkat, keressen rá a „Nyomtatók vásárlása és kompatibilitás” és a „GDI nyomtatók” kulcsszavakra. Elérhetõség:
http://portal.suse.com/sdb/hu/2000/08/jsmeix_print-kompatibel.html
és
http://portal.suse.com/sdb/en/1998/06/ke_printer-gdi.html
Bizonyos nyomtatók átkapcsolhatók egy szabványos nyomtatónyelv (PostScript, PCL vagy ESC/P) használatára.
Ebben az esetben a meghajtó is beállítható általános PCL, ESC/P, PostScript stb. típusra. Kérdezze meg eladóját, hogy a nyomtató támogat-e szabványos nyomtatónyelveket (nem emulációval!), illetvehogyan lehet átkapcsolni a nyomtatót a szabványos nyomtatónyelv-módba (pl. egy PostScript-modul segítségével).Szerk.: a téma címébõl a felesleges felkiáltójeleket kivettem, kiabálás és ingerültség nélkül is talán képesek vagyunk kérdéseket felfogni.
-
SzerzőBejegyzés