Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,111-5,120 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: K3b nagyon lassan ír #2031756
    Macskajancsi
    Felhasználó
      arnov wrote:
      Sziasztok!

      Pár napja tettem fel a mandrake 2006. rc2-t (elõtte nem használtam linuxot), és az a problémám, hogy a k3b nagyon lassan ír. Egy ISO-t próbáltam dvd-re írni, s mindezt sikerült is megoldania 48 perc alatt :-[ Egy LG GSA-4082B íróm van, amit a rendszer észlel is, sõt képességeit tükrözve a k3b fel is ajánlja a 4 ill. 8x írást, de gyakorlatilag teljesen mindegy melyiket választom, mert ugyanaz az eredmény: írás közben amint megnyitottam pl. a mozillát, rögtön levitte a sebességet 0,8x-osra, s utána nemigazán tért magához (1-2x-esen vitte, néha felugrott 3.8x-ra). Ennyire érzékeny lenne a K3b? Szinte hozzá sem lehet nyúlni semmihez írás közben? Ami még furcsa, hogy a FIFO tárolónál ill. az átmeneti tárolónál íráskor nem jelez semmit, csak annyit közöl a panel, hogy „nincs információ”. Ezek után 60 megát adtam az átmeneti tárolónak, de a helyzet nem változott. Ha valakinek van valami ötlete, kérem ossza meg velem.

      Elõre is köszi

      Milyen lemezt írtál? Nem újabb véletlenül, mint amit az LG firmware-e tartalmaz? Lehet, hogy a lemezt nem tudta beazonosítani, ettõl „óvatos”.

      Hozzászólás: kopete 0.10.3 telepítés #2031745
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Ineteq wrote:
        Ebbõl az új verzióból még nincs rpm sajna..

        De van.
        Ha frissíted a KDE-t, a kdenetwork-InstantMessenger tartalmazza.

        Macskajancsi
        Felhasználó
          kaai wrote:
          Hello

          Nem akarok hulyeseget irni, de ha jol emlekszem a yast2-ben van egy resz, ahol a rendszer inditasi parametereit allithatod be, es ott meg lehet valtoztatni a kdm-et gdm-re (ha jol emlekszem)

          Jól emlékszel.
          Pontosabban: YaST – Rendszer – etc/sysconfig szerkesztõ – Desktop
          Ezen belül a Display manager, ill. a Window manager opcióit kell beállítani izlésednek megfelelõen.

          Hozzászólás: Nvidia driver már telepítéskor #2024341
          Macskajancsi
          Felhasználó

            Itt az olvasnivaló:

            Nvidia Installer HOWTO for SuSE Linux users

              Last Update: Sun Sep 18 17:02:20 CEST 2005

            This document describes how to use the new nvidia installer for the
            installation of the latest nvidia driver, which is available for your
            SuSE Linux system.

            NOTE: The nvidia installer does not work as long as a Xserver is still
                  running and the nvidia kernel module is still loaded. Therefore
                  please boot into runlevel 3 by specifying „3” as kernel boot
                  option or switch to runlevel 3 („init 3”) and unload the kernel
                  module („rmmod nvidia”) before running the nvidia installer.

            3. SuSE Linux 9.3-IA32

            It is recommended to use YOU (YaST Online Update) for (re)installation
            of the nvidia driver. There are several reasons for this. First, it’s
            simple. Second, and this is the most important one, you won’t need to
            recompile the nvidia kernel module after a kernel update.

            Inside YOU enable „Installable and Installed Patches” for „Show Patch
            Category” and select „Download NVIDIA(r) Graphics Driver” from the
            patches list (usually at the bottom of the list). Note, that you need
            to mark it as „Update” (right mouse click) if you already installed it
            before and the driver was uninstalled – for any reason. Proceed as
            usual now. After YOU has finished restart your Xserver (i.e. logout
            from your Xsession) and you’re fine.

            People who aren’t afraid of recompiling the nvidia kernel module or
            even reinstalling the nvidia driver each time the kernel has been
            updated and want or need to use the latest and greatest nvidia driver
            can use the following steps 1-3. The others should use the
            instructions above using YOU and skip the steps below.

            1) Kernel sources must be installed and configured. Usually this means
            installing the ‘kernel-source’, ‘make’ and ‘gcc’ packages with YaST2.
            Update it – if not already done – via YaST2 Online Update (YOU).

            2) Use the nvidia installer for 1.0-7676.

            sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7676-pkg1.run -q

            3) Configure X.Org with

            sax2 -m 0=nvidia (0 is a digit, not a letter!)

            NOTE: There is no need to try to enable 3D support. It’s already
                  enabled, when the nvidia driver is running.

            Hozzászólás: wlan beállítás #2026532
            Macskajancsi
            Felhasználó
              fear14 wrote:
              Azt pontisan hol tudnám megnezni?

              Egy konzolba (root-ként) beírod.

              Hozzászólás: Nvidia driver már telepítéskor #2024334
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Macskajancsi
                Felhasználó
                  fantan wrote:
                  Hozzászólás: IPW2200BG #2029821
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    zsoli wrote:
                    Baj,hogy így gondolom? :huh:

                    Nem. ::vigyorgó szmájli::

                    De ezt a témát inkább a kávézóban folytassuk, kicsit eltértünk a tárgytól.  ::újabb vigyorgó szmájli::

                    Hozzászólás: IPW2200BG #2029818
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Ez itt ugyan már teljesen OFFTOPIC, de a süsüért már jó ideje nem kell pénzt adni, hacsak nem érzel vágyódást a 2 bazi vastag magyar nyelvû könyvre, meg a nemtudomhányhónapos terméktámogatásra.

                      Az alapproblémára visszatérve: mivel a süsü saját kernelt használ (nyilván eleve be van forgatva a szükséges firmware), uhu-nál ugyanezt kell megtenni kézzel.

                      Hozzászólás: IPW2200BG #2029817
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        zsoli wrote:
                        Egyébként a Süsü egy kicsit kiábrándító tud lenni néha…

                        Nem kell szerelmesnek lenni belé. Elég, ha használod.
                        Egyébként egy uhu-s topikban ez övön aluli ütés, csak azért néztem be ide, mert nekem is ugyanilyen a wlan kártyám.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,111-5,120 / 5,804