Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,101-5,110 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE linux 9.3 vs. telnet-server #2032291
    Macskajancsi
    Felhasználó
      davinor wrote:
      Sziasztok! Szeretnék telnet-servert indítani, úgyhogy feltettem a telepítõ cd-rõl yast-tal. Viszont mikor indítanám a szervert, a yast azt mondja:

      ‘Ezeket a csomagokat még telepíteni kell:’

      és semmi csomagnév meg ilyenek. megnéztem nincs ott a telnetd ahol lennie kéne (/usr/sbin/telnetd)

      Hozzászólás: boot üzenetek eltüntetése, hogyan? #2032281
      Macskajancsi
      Felhasználó
        attila5 wrote:
        „írjál egy olyan splash „

        és azt hogy?
        Gyanus hogy kell hozzá grafikus felület. Vagy nem?

        Használhatsz olyan beállítást, hogy „No Splash Screen”.
        De ez persze feltételezi a grafikus felületet.
        Ezért kérdeztem, hogy hol láttál már ilyet.

        Továbbá: azért unpraktikus, amit akarsz, mert ha bármi gond van a rendszeren, csak a legfontosabb információkat elrejtenéd saját magad elõl.
        Mindazonáltal végtelenül örülök, hogy más problémád nincs.  ::vigyorgó szmájli::

        Hozzászólás: Magyar nyelvû dokumentáció Suse 9.3-hoz #2032273
        Macskajancsi
        Felhasználó
          LuJOmAn wrote:
          Szia itt egy link, remélem, kisegít!

          http://www.dataglobe.hu/suse-nuke/suse/rendszer/index.html

          Ez a 8.2-es.
          Egyébként jól használható.

          Hozzászólás: boot üzenetek eltüntetése, hogyan? #2032276
          Macskajancsi
          Felhasználó
            attila5 wrote:
            Nincs grafikus felület.
            Hozzászólás: boot üzenetek eltüntetése, hogyan? #2032274
            Macskajancsi
            Felhasználó
              attila5 wrote:
              Hozzászólás: Magyar nyelvû dokumentáció Suse 9.3-hoz #2032271
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Elképesztõen kezdõ wrote:
                Sziasztok!
                Bocs ha zargatok !
                Szükségem lenne magyar nyelvû Suse 9.3 doksira pld pdf formátumban
                Plíz help me !
                Link vagy pdf küldéssel
                köszi
                PL.

                A magyar nyelvû dokumentáció a megvásárolható verzió része.

                Hozzászólás: Suse 9.x kernel fordítás HELP!!!! #2032263
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Gamer8200 wrote:
                  hali!
                  a segítségeteket kérem, mert támadt egy kis problémám a kernel fordításával. (egyébként most ismerkedek a kernel fordítással)
                  Suse 9.0 van a gépen, fel is raktam a kernel forrását a /usr/src könyvtárba. (ki is van csomagolva) itt ugyebár létrejött egy LINUX könyvtár, ami a kicsomagolt cuccot tartalmazza. de hiába adom ki a make menuconfig, vagy a make xconfig parancsot, elküld a halál f@szára valami hibaüzenettel. asszem valami olyasmi hogy a make parancs nem található, vagy valami hasonló. tehát akkor mi a gond????? mit kell még csinálnom?

                  Mi az a „valami hasonló”?
                  Csak egy kérdés: miért kell kernelt fordítani? A süsülinux tartalmaz saját, nongpl kernelrészleteket is, továbbá a 9.0-hoz írt alkalmazások a 2.4-es kernelhez lettek idomítva. Ha netán sikerül is lefordítanod, nagy valószínûséggel egy csomó dolog nem fog mûködni.
                  Ha ragaszkodsz a 2.6-os kernelhez, használj olyan verziót, ami ezt tartalmazza. (9.1-tõl fölfelé)
                  A 10.0 október 6-án jön ki.

                  Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030433
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    „Hát magyarok vagyunk, nem?”
                    Hát pont azért:) Ha franciák lennénk, már más lenne a helyzet:))))))))

                    Valakinek az aláírásában van (nem emlékszem, kiében):
                    Magyar égre magyar ufót!

                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      ferger wrote:
                      Még reggel van, az biztos, nem csak neked -_-

                      Töltöttem le egy havernak a driver guidérõl drivert win98-ra. Veterán a gép, nincs usb, flopira másoltam a fájlt. De õ ezt nem látja, csak ezt:
                      trash-felhasználónév nevû mappa, és ebbe volt egy jpg-nek látott fájl, ami nálam még nwlink.vxd volt.
                      Ezután kiírtam cd-re, de azt mondta a cd romja, hogy üres a lemez.

                      Gondolom a fájlrendszer nem teljesen kompatibilis. De biztos van megoldás.

                      Pontosabban írd le, mit, hogyan csináltál.
                      Számtalanszor másoltam windows-os fájlokat cd-re, ilyet még nem tapasztaltam.

                      Hozzászólás: K3b nagyon lassan ír #2031758
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        arnov wrote:
                        A firmware-t nemrég frissítettem még win alatt A208-asra, verbatim 8x (-)-os lemezrõl van szó, melyet a win minden gond nélkül visz akár 8x-osan is…

                        dma be van kapcsolva?

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,101-5,110 / 5,804