Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,131-5,140 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 9.3 Telepítési forrás hozzáadás #2031504
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Zazu wrote:
      Sziasztok!

      Nagyon restellem a dolgot, de egyszerûen nem tudok egy FTP-t megadni telepítési forrásnak. Hiába ellenõrzöm a böngészõvel az útvonalat, nem fogadja el. Valaki segítsen, egy létezõ, mûködõ ftp címet úgy megadni, hogy a Yast is elfogadja.

      Köszi.

      Konkrétan mit nem tudsz megadni? Itt a források jegyzéke:
      http://www.opensuse.org/YaST_package_repository

      Hozzászólás: suse linux segitség #2029901
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Szakatt wrote:
        Suse 9.2, frissen telepítve.:) Notebbok Winmodemmel, PCMCIA kártyára egyelõre nem megy a beruházás. Szóval frissítések kizárva. Köszönöm a segítséget. 🙂

        Kérjél meg valakit, aki innen letölti és kiírja dvd-re.
        http://extracd.sth.sze.hu/
        (Esetleg saját magadat, mert hát valahonnan netezel most is.)

        Hozzászólás: Linuxprogik a netrõl #2031451
        Macskajancsi
        Felhasználó
          totti633 wrote:
          Találtam egy jó oldalt, ahol sok disztribúcióhoz lehet rengeteg programot letölteni.
          A cím:

          http://rpm.pbone.net/

          jó böngészést!

          üdv totti633

          Nagyon szépen köszönjük, de ez a link több tucat helyen szerepel a fórumon.

          Hozzászólás: Nyomtató telepítése nem megy #2031308
          Macskajancsi
          Felhasználó
            szati wrote:
            Azt én is látom hogy ott nincsen, arra lennék kíváncs hogy milyen más nyomató driverével képes esetleg mûködni a téma. Ezt tudja valaki?

            Semelyikkel. Ha ragaszkodtok a Lexmark-hoz, van olyan típus, ami linux alatt támogatott.
            Szvsz a Lexmark nem különösebben jó cucc, a festéket nagyon eszi, amilyen olcsó a nyomtató, annyira drága az üzemeltetése.
            Szét kéne nézni a süsü adatbázisában, és annak alapján választani egy szimpatikus típust.

            Hozzászólás: Skype hang probléma #2031375
            Macskajancsi
            Felhasználó
              gUHU wrote:
              ja és milyen linux?

              A topikcímbõl azt spekuláltam ki, hogy nagy valószínûséggel UHU…::Rodin:A gondolkodó szmájli::

              Hozzászólás: zenegép frontend #2031346
              Macskajancsi
              Felhasználó

                kdemultimedia3-jukebox

                Hozzászólás: Nyomtató telepítése nem megy #2031306
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  szati wrote:
                  Sziasztok,

                  Egy nyomtatót kéne telepítenem Novell Linux alá. A nyomtató típusa Lexmark series 510 (z510). Megpróbáltuk a cups http-s felületén beállítani a nyomtatót de sajnos a driverek listájában ehez a típushoz nem találtunk megfelelõ drívert, ezért találomra egy másikat állítottunk be. Amikor a tesztoldalt akarom nyomtatni megmozdítja a nyomtató a fejet de nem nyomtat semmit.

                  Mit tegyek? Van valakinek ötlete? Nagyon fontos a nyomtató minden nap szeretnénk használni meg már a windowsot is szeretnénk kidobni, de ehhez be kéne állítan a nyomtatót. Elsõ körben elég a fekete fehér nyomtatás is

                  elõre is köszi

                  A linuxprinting.org adatbázisában ez a nyomtató nem szerepel.
                  Gondolom, ez nem véletlen.

                  Vegyetek egy NYOMTAT

                  Hozzászólás: Canon PIXMA IP4000 nyomtató UHU alatt #2027274
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    „Melyik (20e Ft-os) HP nyomtatóval tudsz cd-re, ill. dvd-re nyomtatni?”
                    Egyébként valóban nem tudtam… kössz a felvilágosítást! De akkor is, ha valaki milliomos nyomtatgasson cd-re… mert ugye amire nyomtatni lehet nem 2 ft. Tehát, ha sok ilyet veszel, akkor az a pénz valóban nem eltörpül. Ha egyet-kettõt, akkor minek ez a funkció…
                    D

                    Na nemár hogy a darabonkénti 60-70ft-os nyomtatható felületû cd padlóra küldjön valakit…
                    A nyomtatható felületû dvd-k pedig 80 és 140Ft közötti árban kaphatók. (

                    Hozzászólás: Canon PIXMA IP4000 nyomtató UHU alatt #2027272
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Kedves vizsla!
                      Melyik (20e Ft-os) HP nyomtatóval tudsz cd-re, ill. dvd-re nyomtatni?
                      Ajánlom figyelmedbe az adott Canon nyomtató termékleírását, hátha kispekulálod belõle, hogy mire lehet használni.

                      Egyébként a turboprint driverrel minden funkciója mûködik. Ha már valakinek erre van szüksége, és nincs windows-os gép a közelben, akkor sajna nagy anyagi áldozatot kell hozni, hogy használni tudja. (29,95 euro)

                      Hozzászólás: Canon PIXMA IP4000 nyomtató UHU alatt #2027269
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Kicsit eltértünk a tárgytól.
                        Elõször is, ha van rá lehetõség, a topik címét valamennyire módosítani kellene, mert ez a probléma nem specifikusan UHU probléma.
                        Másodszor: ez a nyomtató rendelkezik olyan szolgáltatásokkal, amivel a 7500ft+kicsit kipótolt HP (hmm. az a kicsi nem is olyan kicsi) nem.
                        Egy kb. 30.000Ft-ba kerülõ nyomtatót ne dobjunk a kukába, és ne sajnáljuk rá a +7500Ft-ot.

                        A következõt spekuláltam ki: ha ezt kidobja, és vesz egy másik nyomtatót, a veszteség kb. 30.000+7500+kicsit kipótolt.  :angry:
                        Ha megveszi a drivert, a végösszeg kb. 7500Ft, így megspórol 30.000+kicsit kipótolt összeget.
                        Amennyiben a kérdezõ nem dúskál a kihajítani való pénzben, ez utóbbi megoldás tûnik praktikusnak.  :wub:

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,131-5,140 / 5,804