Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Zazu wrote:Sziasztok!
Nagyon restellem a dolgot, de egyszerûen nem tudok egy FTP-t megadni telepítési forrásnak. Hiába ellenõrzöm a böngészõvel az útvonalat, nem fogadja el. Valaki segítsen, egy létezõ, mûködõ ftp címet úgy megadni, hogy a Yast is elfogadja.
Köszi.
Konkrétan mit nem tudsz megadni? Itt a források jegyzéke:
http://www.opensuse.org/YaST_package_repositorySzakatt wrote:Suse 9.2, frissen telepítve.:) Notebbok Winmodemmel, PCMCIA kártyára egyelõre nem megy a beruházás. Szóval frissítések kizárva. Köszönöm a segítséget. 🙂Kérjél meg valakit, aki innen letölti és kiírja dvd-re.
http://extracd.sth.sze.hu/
(Esetleg saját magadat, mert hát valahonnan netezel most is.)totti633 wrote:Találtam egy jó oldalt, ahol sok disztribúcióhoz lehet rengeteg programot letölteni.
A cím:jó böngészést!
üdv totti633
Nagyon szépen köszönjük, de ez a link több tucat helyen szerepel a fórumon.
szati wrote:Azt én is látom hogy ott nincsen, arra lennék kíváncs hogy milyen más nyomató driverével képes esetleg mûködni a téma. Ezt tudja valaki?Semelyikkel. Ha ragaszkodtok a Lexmark-hoz, van olyan típus, ami linux alatt támogatott.
Szvsz a Lexmark nem különösebben jó cucc, a festéket nagyon eszi, amilyen olcsó a nyomtató, annyira drága az üzemeltetése.
Szét kéne nézni a süsü adatbázisában, és annak alapján választani egy szimpatikus típust.gUHU wrote:ja és milyen linux?A topikcímbõl azt spekuláltam ki, hogy nagy valószínûséggel UHU…::Rodin:A gondolkodó szmájli::
kdemultimedia3-jukebox
szati wrote:Sziasztok,Egy nyomtatót kéne telepítenem Novell Linux alá. A nyomtató típusa Lexmark series 510 (z510). Megpróbáltuk a cups http-s felületén beállítani a nyomtatót de sajnos a driverek listájában ehez a típushoz nem találtunk megfelelõ drívert, ezért találomra egy másikat állítottunk be. Amikor a tesztoldalt akarom nyomtatni megmozdítja a nyomtató a fejet de nem nyomtat semmit.
Mit tegyek? Van valakinek ötlete? Nagyon fontos a nyomtató minden nap szeretnénk használni meg már a windowsot is szeretnénk kidobni, de ehhez be kéne állítan a nyomtatót. Elsõ körben elég a fekete fehér nyomtatás is
elõre is köszi
A linuxprinting.org adatbázisában ez a nyomtató nem szerepel.
Gondolom, ez nem véletlen.Vegyetek egy NYOMTAT
vizsla wrote:„Melyik (20e Ft-os) HP nyomtatóval tudsz cd-re, ill. dvd-re nyomtatni?”
Egyébként valóban nem tudtam… kössz a felvilágosítást! De akkor is, ha valaki milliomos nyomtatgasson cd-re… mert ugye amire nyomtatni lehet nem 2 ft. Tehát, ha sok ilyet veszel, akkor az a pénz valóban nem eltörpül. Ha egyet-kettõt, akkor minek ez a funkció…
DNa nemár hogy a darabonkénti 60-70ft-os nyomtatható felületû cd padlóra küldjön valakit…
A nyomtatható felületû dvd-k pedig 80 és 140Ft közötti árban kaphatók. (Kedves vizsla!
Melyik (20e Ft-os) HP nyomtatóval tudsz cd-re, ill. dvd-re nyomtatni?
Ajánlom figyelmedbe az adott Canon nyomtató termékleírását, hátha kispekulálod belõle, hogy mire lehet használni.Egyébként a turboprint driverrel minden funkciója mûködik. Ha már valakinek erre van szüksége, és nincs windows-os gép a közelben, akkor sajna nagy anyagi áldozatot kell hozni, hogy használni tudja. (29,95 euro)
Kicsit eltértünk a tárgytól.
Elõször is, ha van rá lehetõség, a topik címét valamennyire módosítani kellene, mert ez a probléma nem specifikusan UHU probléma.
Másodszor: ez a nyomtató rendelkezik olyan szolgáltatásokkal, amivel a 7500ft+kicsit kipótolt HP (hmm. az a kicsi nem is olyan kicsi) nem.
Egy kb. 30.000Ft-ba kerülõ nyomtatót ne dobjunk a kukába, és ne sajnáljuk rá a +7500Ft-ot.A következõt spekuláltam ki: ha ezt kidobja, és vesz egy másik nyomtatót, a veszteség kb. 30.000+7500+kicsit kipótolt. :angry:
Ha megveszi a drivert, a végösszeg kb. 7500Ft, így megspórol 30.000+kicsit kipótolt összeget.
Amennyiben a kérdezõ nem dúskál a kihajítani való pénzben, ez utóbbi megoldás tûnik praktikusnak. :wub: -
SzerzőBejegyzés