Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,141-5,150 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Canon PIXMA IP4000 nyomtató UHU alatt #2027267
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Mackó wrote:
      (Egyébiránt meg ne foglalkozz az olyan véleményekkel, mely szerint egy jó minõségû már meglévõ hardvert kukáznod kellene, csak mert a linux nem támogatja!)

      1. Nem kell kukázni.
      2. A turboprint oldalán ott a driver.
      3. Ha valaki sajnálja erre a 30 eurót, (kb. 7500 Ft – hú de nagy összeg) akkor csak szívjon vele.

      Hozzászólás: uhu Hálózat és Internet megosztás gondok #2031178
      Macskajancsi
      Felhasználó
        Kis_pingvin wrote:
        átjárót azért nem állítotam,be mert akkor nincs netem (ezt nem értem)
        Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025170
        Macskajancsi
        Felhasználó

          A multimedia option pack sok programból áll, ezeket egyenként meg lehet keresni.

          Innen le tudod tölteni az rpm csomagokat.
          http://packman.links2linux.org/

          Macskajancsi
          Felhasználó
            Práger Nándor wrote:
            Elõbb szoktam a tûzfalat feltenni, utána a vírusirtót(ez esetben symantec antivirus corp. ed. 10es, tûzfal zonealarm Pro volt, a vírusirtó azonban nemtudott megbírkózni vmi féreggel, ezért teljesenösszeolott az egész…
            A másik gépre próbáltam feltenni a linuxot 2xis de win mellé nemmegy, a win kiírja bootoláskor h hiányzik vmi dll és nem töltõdik be…linux fut,de mi értelme ha nem tudok netezni vele? Ezen kéne segíteni 😀
            Légyszíves a WLAN kártyákhoz vmi hálózatválasztót tud vki? Vagy le tudná vki írni pontosan mit kéne csinálnom h legyen net?
            Köszi!

            Akkor ott a win-nel van valami zûr, jópár gépre raktam süsülinuxot win xp mellé problémamentesen.
            A wlan kártyában nem tudok segíteni sajna, az enyém (intel) gond nélkül fut.

            Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025168
            Macskajancsi
            Felhasználó
              jzombi wrote:
              Igen, csak pl. az én 9-es redhatomban lévõ xmms-bõl, ha jól tudom jogi okok miatt szedték ki az mp3-at, azt nem tudok lejátszani.

              A süsü-ben ugyanilyen ok miatt nincs a telepítõlemezen, de a fentebb leírtak segítségével a probléma megkerülhetõ. A telepítési forrásoknál pl. a packman tartalmazza az összes ehhez szükséges dolgot.

              Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025167
              Macskajancsi
              Felhasználó
                Szakatt wrote:
                Macskajancsi: lehet, hogy valamit félreértettem, de a hozzászólásodból, és a második beszúrt linken találtakból olyan üzenetet vettem le, hogy én valószínûleg azért írogatok hülye kérdéseket a fórumra, mert épp nincs jobb dolgom. Ha tévedtem, elnézést. (
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Práger Nándor wrote:
                  Vmi 5let? 🙂 ha elkezdem a másikra a linuxot tenni és nemfog menni kezdhetem elöröl (mivel nemlesz net)Winnel amit nemnaon szeretnék :'( fõleg h múltkor amikor újraraktam(volna) ahogy töltöttem volna le a frissítéseket, azonnal levírusozódott az egész…

                  Csak egy kérdés: a win mellé nem fér el a linux? Olyan kicsi a merevlemez?
                  Más: win újratelepítésénél hasznos a frissítések indítása EL

                  Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025164
                  Macskajancsi
                  Felhasználó
                    jzombi wrote:
                    Bizonyára azért nem játszik mp3-at, mert jogi problémákba ütközött volna a berakása. Tölts le egy xmms-t (ha már jó a neted:), pl innen: http://www.xmms.org/files/1.2.x/xmms-1.2.10.tar.gz, utána szokásos módon telepítsd (./configure, make, make install), így asszem már tud mp3-at lejátszani.

                    A süsü-ben ott az xmms.
                    Megadtam a telepítési forrásokat, a MO (talán multimedia option pack? rejtvényfejtõk elõnyben) függõségeit felrakja a yast automatikusan.
                    Lehet, hogy Szakatt kollégának szokása, hogy utánajárjon a dolgoknak, de egyelõre csak epés megjegyzésre tellett.

                    Attól persze segítséget kaphat, ha elfogadja.
                    Utaltam az apt lehetõségére, azzal is megoldhatók a problémák.
                    Persze, ha nincs net, úgy nehéz lesz…

                    Erre is van megoldás: ismerõst megkérni, hogy töltse le az extra dvd-t:
                    http://extracd.sth.sze.hu/
                    ez is megoldja a problémákat.

                    Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025162
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Szakatt wrote:
                      Köszönöm, próbáltam utánajárni a dolgoknak. Szokásom. Valahogy el kellett érnem, hogy felmásszon a Suse a gépemre. -_- Azért mertem kérdezni, mert azt hittem, hogy itt nálam tapasztaltabb emberek válaszolnak a kérdéseimre.

                      Azért köszönöm.

                      Mi az, ami nem világos?

                      Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025160
                      Macskajancsi
                      Felhasználó
                        Szakatt wrote:
                        Hi!

                        Meguntam az MS-t, de a Suse-val még nem sikerült egészen összemelegednem.
                        Nekem is problémát okoz az xmms, egyrészt ugye nem játszik mp3-at, másrészt a belsõ menüben nekem sem jók az ékezetek.

                        Megadtam a monitor x és y koordinátáit, tehát a grafikai alkalmazások problémája is letudva, de az xmms-é nem, az ékezetes karakterekkel nem tud mit kezdeni. (A „K

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,141-5,150 / 5,804