Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mackó wrote:(Egyébiránt meg ne foglalkozz az olyan véleményekkel, mely szerint egy jó minõségû már meglévõ hardvert kukáznod kellene, csak mert a linux nem támogatja!)
1. Nem kell kukázni.
2. A turboprint oldalán ott a driver.
3. Ha valaki sajnálja erre a 30 eurót, (kb. 7500 Ft – hú de nagy összeg) akkor csak szívjon vele.Kis_pingvin wrote:átjárót azért nem állítotam,be mert akkor nincs netem (ezt nem értem)A multimedia option pack sok programból áll, ezeket egyenként meg lehet keresni.
Innen le tudod tölteni az rpm csomagokat.
http://packman.links2linux.org/Práger Nándor wrote:Elõbb szoktam a tûzfalat feltenni, utána a vírusirtót(ez esetben symantec antivirus corp. ed. 10es, tûzfal zonealarm Pro volt, a vírusirtó azonban nemtudott megbírkózni vmi féreggel, ezért teljesenösszeolott az egész…
A másik gépre próbáltam feltenni a linuxot 2xis de win mellé nemmegy, a win kiírja bootoláskor h hiányzik vmi dll és nem töltõdik be…linux fut,de mi értelme ha nem tudok netezni vele? Ezen kéne segíteni 😀
Légyszíves a WLAN kártyákhoz vmi hálózatválasztót tud vki? Vagy le tudná vki írni pontosan mit kéne csinálnom h legyen net?
Köszi!Akkor ott a win-nel van valami zûr, jópár gépre raktam süsülinuxot win xp mellé problémamentesen.
A wlan kártyában nem tudok segíteni sajna, az enyém (intel) gond nélkül fut.jzombi wrote:Igen, csak pl. az én 9-es redhatomban lévõ xmms-bõl, ha jól tudom jogi okok miatt szedték ki az mp3-at, azt nem tudok lejátszani.A süsü-ben ugyanilyen ok miatt nincs a telepítõlemezen, de a fentebb leírtak segítségével a probléma megkerülhetõ. A telepítési forrásoknál pl. a packman tartalmazza az összes ehhez szükséges dolgot.
Szakatt wrote:Macskajancsi: lehet, hogy valamit félreértettem, de a hozzászólásodból, és a második beszúrt linken találtakból olyan üzenetet vettem le, hogy én valószínûleg azért írogatok hülye kérdéseket a fórumra, mert épp nincs jobb dolgom. Ha tévedtem, elnézést. (Práger Nándor wrote:Vmi 5let? 🙂 ha elkezdem a másikra a linuxot tenni és nemfog menni kezdhetem elöröl (mivel nemlesz net)Winnel amit nemnaon szeretnék :'( fõleg h múltkor amikor újraraktam(volna) ahogy töltöttem volna le a frissítéseket, azonnal levírusozódott az egész…Csak egy kérdés: a win mellé nem fér el a linux? Olyan kicsi a merevlemez?
Más: win újratelepítésénél hasznos a frissítések indítása ELjzombi wrote:Bizonyára azért nem játszik mp3-at, mert jogi problémákba ütközött volna a berakása. Tölts le egy xmms-t (ha már jó a neted:), pl innen: http://www.xmms.org/files/1.2.x/xmms-1.2.10.tar.gz, utána szokásos módon telepítsd (./configure, make, make install), így asszem már tud mp3-at lejátszani.A süsü-ben ott az xmms.
Megadtam a telepítési forrásokat, a MO (talán multimedia option pack? rejtvényfejtõk elõnyben) függõségeit felrakja a yast automatikusan.
Lehet, hogy Szakatt kollégának szokása, hogy utánajárjon a dolgoknak, de egyelõre csak epés megjegyzésre tellett.Attól persze segítséget kaphat, ha elfogadja.
Utaltam az apt lehetõségére, azzal is megoldhatók a problémák.
Persze, ha nincs net, úgy nehéz lesz…Erre is van megoldás: ismerõst megkérni, hogy töltse le az extra dvd-t:
http://extracd.sth.sze.hu/
ez is megoldja a problémákat.Szakatt wrote:Köszönöm, próbáltam utánajárni a dolgoknak. Szokásom. Valahogy el kellett érnem, hogy felmásszon a Suse a gépemre. -_- Azért mertem kérdezni, mert azt hittem, hogy itt nálam tapasztaltabb emberek válaszolnak a kérdéseimre.Azért köszönöm.
Mi az, ami nem világos?
Szakatt wrote:Hi!Meguntam az MS-t, de a Suse-val még nem sikerült egészen összemelegednem.
Nekem is problémát okoz az xmms, egyrészt ugye nem játszik mp3-at, másrészt a belsõ menüben nekem sem jók az ékezetek.Megadtam a monitor x és y koordinátáit, tehát a grafikai alkalmazások problémája is letudva, de az xmms-é nem, az ékezetes karakterekkel nem tud mit kezdeni. (A „K
-
SzerzőBejegyzés