Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,151-5,160 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Rendszerindítás #2031163
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Oblodra wrote:
      Sziasztok, a következõ a problémám:
      Windows indul el a gépen, de szeretném a másik winchesteren tárolt Suse Linuxal felváltva használni.
      Hogyha mindkét vinyó bevan kötve akkor csak a Windows kapcsol be, tudja valaki mit kell a következõ szöveghez hozzáírni, hogy a linux is választható legyen az indulásnál az operációs rendszerek közül?

      [boot loader]
      timeout=30
      default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT
      [operating systems]
      multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT=”Microsoft Windows XP Professional – magyar” /fastdetect

      Tedd be mindkét merevlemezt, majd bootolj a süsü telepítõrõl.
      Ha elindult a süsü, a Yast – rendszer – rendszertöltõ beállítása modulban kell buherálni.
      A másik lehetõség, amennyiben a win rendszertöltõjét szeretnéd módosítani:
      http://portal.suse.com/sdb/en/2002/10/fhassel_grub_nt.html

      Macskajancsi
      Felhasználó
        Práger Nándor wrote:
        WLAN kártyát felismerte, csak nemtudtam életet lehelni bele 🙂
        Majd kipróbálom holnap, mert ha nemsikerül, újra win de addig nemlesz net :S

        A másik kérdésre nem válaszoltál:
        Van másik hálókártya a gépben?

        Azt felismerte? Beállította saját magától?

        Hozzászólás: Melyik a legjobb Linux? A „válasz” :P #2018768
        Macskajancsi
        Felhasználó
          gulyi wrote:
          Sziasztok.
          Tudna nekem valaki segíteni, hogy milyen Linuxot telepítsek fel?

          Nézz körül a fórumon, amihez aránylag sok topik tartozik, azzal kapcsolatban nagy valószínûséggel kapsz segítséget.
          Az „egzotikusan ritka” disztribekrõl ebbõl kifolyólag lebeszéllek.

          Az európai linux-szal elõretelepített számítógépeken általában SuSE vagy Mandriva található, Magyarországon ezen kívül nagyon sok UHU-val telepített gép kapható.
          A magam részérõl elsõsorban ezekre szavaznék.

          Macskajancsi
          Felhasználó
            Práger Nándor wrote:
            Sziasztok!
            Van 2 gépem, az 1iken Suse 9.3 fut, a másikon Windows és arról van megosztva a WLAN netem…
            Szeretnék végleg megszabadulni a windowstól, ezért kérném a segítségeteket, hogy hogy tudnám beállítani D-Link 520+os kártyámat Suse Linux 9.3 alatt… (fix IP-t kaptam a szolgáltatótól, és van 1 adott torony, amire kéne csatlakozni, legalábbis windows alatt ezt kellett)

            Köszi!

            A süsü felismerte a hálókártyát? Van másik hálókártya a gépben?

            Hozzászólás: Aláírás megváltoztatása… #2031121
            Macskajancsi
            Felhasználó
              Teati wrote:
              Már komolyan kezdtem gondolkodni, hogy ki lehet az az öregszem.
              Hozzászólás: Scener és nyomtató beállítás #2005988
              Macskajancsi
              Felhasználó
                ubuntu wrote:
                Hali!
                Teljesen kezdõ vagyok ,most  próbálkozom a  linuxal!
                Egy hónap suse9.3-al való  szenvedés  után,rátaláltam a  mandriva2006 bétára ^_^!
                Két  nap alatt  többet  értem  el vele  ,mint  a  suse-val,viszont  a  nyomtatót nem sikerült
                mûködésre  bírni!
                Tipusa canon ip 1000  pixma!
                Telepitésekor utal  a  win  nyomtató telepitõ ppd  fájlra ,amit  nem  találok!
                Sajnos neten sem  találtam,ha  valaki  tudna segiteni  ,megköszönném!

                    Kösz!ubuntu!

                Ezzel a nyomtatóval mandriva alatt is szenvedhetsz. Suse-val mûködött?
                Ez a nyomtató nem támogatott, viszont van FIZET

                Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030323
                Macskajancsi
                Felhasználó
                  Teati wrote:
                  Nekem a megjelenése tetszik, de még meg kell barátkozni vele. Az ékezetek engem is nagyon zavarnak. árvíztûrõ tükörfúrógép Melyiket nem szeresse?

                  –Szerk–
                  Mégiscsak megjelenít minden magyar karaktert. -_- A hullámos õ betût bányja a fene..

                  A te árvíztûrõ tükörfúrógéped jó, borosspet skandináv (vagy spanyol?) klaviatúrája nem jó egyelõre.

                  Hozzászólás: Vinya led állandó aktívitást jelez #2030261
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    mi a tanulság?
                    [align=right][snapback]149590[/snapback][/align]

                    Ha azt szeretnénk, hogy állandóan világítson a piros LED, húzzuk le a cd tápcsatiját. 🙂

                    Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029654
                    Macskajancsi
                    Felhasználó

                      Ha valaki bírta eddig, az megérdemli, hogy megtudja a megoldást is.
                      A hálókártyához az Intel saját driver-ét kellett lefordítani, de az csak smp kernellel mûködik helyesen.
                      Most smp kernel fut, és minden rendben mûködik.
                      Köszönet mindenkinek, aki gondolkozott a problémán.
                      [align=right][snapback]149582[/snapback][/align]

                      Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025157
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Az xmms belsõ menüjérõl van szó (Opciók, Lejátszás stb.)
                        [align=right][snapback]149452[/snapback][/align]

                        Nálam az is jó.
                        Nem tudom, mitõl, (miért ne lenne jó?) azt se tudom, nálad mitõl nem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,151-5,160 / 5,804