Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Oblodra wrote:Sziasztok, a következõ a problémám:
Windows indul el a gépen, de szeretném a másik winchesteren tárolt Suse Linuxal felváltva használni.
Hogyha mindkét vinyó bevan kötve akkor csak a Windows kapcsol be, tudja valaki mit kell a következõ szöveghez hozzáírni, hogy a linux is választható legyen az indulásnál az operációs rendszerek közül?[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT=”Microsoft Windows XP Professional – magyar” /fastdetectTedd be mindkét merevlemezt, majd bootolj a süsü telepítõrõl.
Ha elindult a süsü, a Yast – rendszer – rendszertöltõ beállítása modulban kell buherálni.
A másik lehetõség, amennyiben a win rendszertöltõjét szeretnéd módosítani:
http://portal.suse.com/sdb/en/2002/10/fhassel_grub_nt.htmlPráger Nándor wrote:WLAN kártyát felismerte, csak nemtudtam életet lehelni bele 🙂
Majd kipróbálom holnap, mert ha nemsikerül, újra win de addig nemlesz net :SA másik kérdésre nem válaszoltál:
Van másik hálókártya a gépben?Azt felismerte? Beállította saját magától?
gulyi wrote:Sziasztok.
Tudna nekem valaki segíteni, hogy milyen Linuxot telepítsek fel?Nézz körül a fórumon, amihez aránylag sok topik tartozik, azzal kapcsolatban nagy valószínûséggel kapsz segítséget.
Az „egzotikusan ritka” disztribekrõl ebbõl kifolyólag lebeszéllek.Az európai linux-szal elõretelepített számítógépeken általában SuSE vagy Mandriva található, Magyarországon ezen kívül nagyon sok UHU-val telepített gép kapható.
A magam részérõl elsõsorban ezekre szavaznék.Práger Nándor wrote:Sziasztok!
Van 2 gépem, az 1iken Suse 9.3 fut, a másikon Windows és arról van megosztva a WLAN netem…
Szeretnék végleg megszabadulni a windowstól, ezért kérném a segítségeteket, hogy hogy tudnám beállítani D-Link 520+os kártyámat Suse Linux 9.3 alatt… (fix IP-t kaptam a szolgáltatótól, és van 1 adott torony, amire kéne csatlakozni, legalábbis windows alatt ezt kellett)Köszi!
A süsü felismerte a hálókártyát? Van másik hálókártya a gépben?
Teati wrote:Már komolyan kezdtem gondolkodni, hogy ki lehet az az öregszem.ubuntu wrote:Hali!
Teljesen kezdõ vagyok ,most próbálkozom a linuxal!
Egy hónap suse9.3-al való szenvedés után,rátaláltam a mandriva2006 bétára ^_^!
Két nap alatt többet értem el vele ,mint a suse-val,viszont a nyomtatót nem sikerült
mûködésre bírni!
Tipusa canon ip 1000 pixma!
Telepitésekor utal a win nyomtató telepitõ ppd fájlra ,amit nem találok!
Sajnos neten sem találtam,ha valaki tudna segiteni ,megköszönném!Kösz!ubuntu!
Ezzel a nyomtatóval mandriva alatt is szenvedhetsz. Suse-val mûködött?
Ez a nyomtató nem támogatott, viszont van FIZETTeati wrote:Nekem a megjelenése tetszik, de még meg kell barátkozni vele. Az ékezetek engem is nagyon zavarnak. árvíztûrõ tükörfúrógép Melyiket nem szeresse?–Szerk–
Mégiscsak megjelenít minden magyar karaktert. -_- A hullámos õ betût bányja a fene..A te árvíztûrõ tükörfúrógéped jó, borosspet skandináv (vagy spanyol?) klaviatúrája nem jó egyelõre.
mi a tanulság?
[align=right][snapback]149590[/snapback][/align]Ha azt szeretnénk, hogy állandóan világítson a piros LED, húzzuk le a cd tápcsatiját. 🙂
Ha valaki bírta eddig, az megérdemli, hogy megtudja a megoldást is.
A hálókártyához az Intel saját driver-ét kellett lefordítani, de az csak smp kernellel mûködik helyesen.
Most smp kernel fut, és minden rendben mûködik.
Köszönet mindenkinek, aki gondolkozott a problémán.
[align=right][snapback]149582[/snapback][/align]Az xmms belsõ menüjérõl van szó (Opciók, Lejátszás stb.)
[align=right][snapback]149452[/snapback][/align]Nálam az is jó.
Nem tudom, mitõl, (miért ne lenne jó?) azt se tudom, nálad mitõl nem. -
SzerzőBejegyzés