Macskajancsi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 5,161-5,170 / 5,804
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 9.3 VS xmms #2025155
    Macskajancsi
    Felhasználó

      Sziasztok!
      Az xmms menüinek ékezetes karakterei renndben megjelennek mindenkinél? Nekem SUSE9.3 alatt tiszta zagyvaság jelenik meg. Más progival nincs ilyen problémám.
      [align=right][snapback]149449[/snapback][/align]

      Gyorsan átneveztem néhány file-t ékezetesre, rendesen kiírja.

      Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029652
      Macskajancsi
      Felhasználó

        … de a suse saját e1000-es modulja már nem kezeli.
        [align=right][snapback]149444[/snapback][/align]

        Most akkor mi van?

        Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029648
        Macskajancsi
        Felhasználó

          Konyorgom Jancsi, hidd el: NEM kell ahhoz szolgaltatasnak futnia, hogy pingeljek egymast. Pingelni nem szolgaltatast szokas.
          [align=right][snapback]149439[/snapback][/align]

          Elhiszem, nem kell könyörögni.
          De pl. egy tûzfal simán megakadályozza ezt, amíg a szükséges port nincs megnyitva.

          Az, hogy a kérdezõ állítólag kikapcsolta a tûzfalat, annyira biztos, mint az egymásnak ellentmondó információi.

          Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029647
          Macskajancsi
          Felhasználó

            :-O De!
            De ha ez 1 lenne, akkor lenne csak igazan nagy a baj! Nem?

            Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029645
            Macskajancsi
            Felhasználó

              cat /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all
              ugye nem 0?
              [align=right][snapback]149432[/snapback][/align]

              Ezt honnan szedted?

              OFF:
              Párbeszéd

              Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029642
              Macskajancsi
              Felhasználó

                Nem haragszol, ha megkérlek, kezdjük elõlrõl?
                1. Van egy már mûködõ hálózatod. Ez legalább 2 gép. (oprendszert nem ismerjük, az összeköttetés t

                Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029641
                Macskajancsi
                Felhasználó

                  Nyugtassatok meg, hogy az IP forwardot csak akkor kell engedélyezni, ha átjárót szeretnék?!

                  Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029638
                  Macskajancsi
                  Felhasználó

                    egyik gép
                    eth0
                    inet addr: 192.168.1.223 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0

                    másik gép
                    eth0
                    inet addr: 192.168.1.224 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0

                    Ezeket írja ki.
                    errors, dropped továbbra is 0
                    (

                    Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029636
                    Macskajancsi
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Destination Host Unreachable #2029633
                      Macskajancsi
                      Felhasználó

                        Segít valamit az ifconfig kimenet elküldése? Mivel másik gép, csak átgépelni tudnám. Vagy valamelyik mezõ lenne érdekes benne? Az IP cím, fizikai cím benne van.

                      10 bejegyzés megtekintése - 5,161-5,170 / 5,804